Matrix Köşesi

Matrix’i “Böle ışıklı mışıklı yeşil Japonca yazılar var böle ekşın filan” diye tanımlamayıp ciddiye alan ve Matrix öncesi hikayeyi bilenler bu başlığa gelsin. Sizce makineler haklı mıydı? Matrix Revolutions’dan sonra ne oldu? Matrix gerçek mi?

2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni

Adam, Matrix gerçek mi diye sormuş, haber atmışsınız askajdsjsj

5 Beğeni

Haberler sinema salonu başlığındaydı ama hazır konusu açılmışken buraya taşıyayım dedim. :smiley:

3 Beğeni
3 Beğeni

Şu an timeline’a böyle bir şey düştüüü. Tüm dünya şu an durmalı bence

Matrix başlığımız varmış. Taşıyabilir misiniz?? Oradan devam edelim.

3 Beğeni

Spider-Man haberi de aynı güne denk gelince gündem bölündü ama çok önemli haber.

4 Beğeni

Teşekkürler taşıma için. Evet ya önemli, nasıl olur acaba. Bugün bu düşünceyle uyuyacağım, yarın aydınlanırım sanırım :dizzy:

2 Beğeni

Keşke Reboot olsaydı yepyeni oyuncularla daha modernize edilmiş mantık ve biraz farklı bir bakış açısıyla. Tek avuntum 2020 li yılların teknolojisi ile yapılacak dövüş sekansları ve sinematografi.

4 Beğeni

Keanu JW rolünde 2. baharını yaşarken eski serileri de bir bir diriliyor. Bill&Ted 3 çekiliyor şu sıralar, şimdi de bu.

WB Constantine 2 çekse güzel olurdu. İlk filmi severim.

Edit: Aslında Break Point de devam filmine müsait bir seri konusu itibariyle.

3 Beğeni

Yapma. Çünkü inanırım. Keşke be, keşke :pray:

2 Beğeni

Hayırlı olsun. Kalbiniz temizmiş lan

4 Beğeni

Reeves kariyerinin zirvesinde bence şu an. MCU, Fast and Furious gibi en popüler serilere katılması gündemde. John Wick serisi de popülerliği artarak devam ediyor. Oyun sektörüne de giriş yaptı.

1 Beğeni

Matrix’i özel kılan harika sinematografisi veya usta işi aksiyon sahneleri değil ki ama. Matrix’i özel kılan senaryosunun altında yatan başarılı alt metni ve bu alt metnin anlatılış biçimi. Bence Matrix sırf teknolojik gelişmeler ve gişe sebebiyle rebootlanabilecek bir yapım değil.

Hatta devam filminin geliyor oluşu bile biraz rahatsız edici bir durum. Umarım Wachowskiler, yaratıcı ve umut vadeden bir fikir ile bu işe girişmişlerdir. Yoksa sadece blockbuster sinemasına yönelik bir hamle ile geliyorlar ise can sıkıcı bir durum teşkil eder bence.

3 Beğeni
1 Beğeni

Tamam işte bu alt metni daha da iyi verilerle dille ve ambiansla hatta daha farklı perspektiften (belki yapay zekanın zihninden?) reboot işi yapabilirsin. Yani hem yepyeni bir film, hem de konunun daha iyi, daha ilginç ele alınışı da olabilir. Bilemiyorum 20 sene sonra ihtiyarlamış neo ve trinity, ve de eski teknoloji kafasıyla tasarlanmış zion görmek istemiyorum (neticede devam filmi)

1 Beğeni

Trinity ölmedi mi ya.

1 Beğeni

Doğrudan devam filmi yapmazlarsa çok sevinirim. Son versiyonda her şey sıfırlanmıştı.

2 Beğeni

Aslında 3.film de öyle olmadı Matrix halen hayat Neo’un matrix virüsler de kurtarmak için (ajan simt de falan. ) Robotlar ile anlaşma yapıp kendi feda etmişti.

1 Beğeni