Mahalle Kütüphanesi 📚

Her mahallede bir kütüphane olması gerektiğini düşünerek bu başlığı açıyorum. Burada okuma şenlikleri düzenlenmesi, edebi tartışmalar dönmesi ve kitap önerilerinin havalarda uçuşması dileğiyle.

7 Beğeni

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, muhitte de yapılıyordu, bir kitabı belirleyip belli bir süre içinde okuyup tartışıyorduk, ben buna “okuma şenliği” demek istiyorum. Burada da aynısının yapılmasının hoş olacağını düşündüm. Bir iki hafta içerisinde ilk “okuma şenliği”'ni düzenlemek istiyorum. Öneri kitaplara açığım. Öneri kitap sayısı belli bir seviyeye ulaşınca bir anket açarız, sonra sonuçlara göre karar verir ve tartışma başlığını açarız.
İlk kitap önerisi de benden olsun, yerli edebiyatımızdan, Aylak Adam - Yusuf Atılgan.

7 Beğeni

Aylak Adam elimde olan ve henüz okumadığım bir kitap. Benim için de uygundur…

3 Beğeni

Okuyalı 1 sene falan oldu ama katılırım tartışmalara. Sevdiğim bir kitaptır. Derin işlenmiş karakterlere sahip yersiz bir şey bulunmayan bir kitap.

6 Beğeni

Okuma şenliğine katılmak isterdim ama çok yavaş okuyorum ve bu aralar iki kitabı aynı anda bitirmeye çalışıyorum.
Geriden gelerek takip etmeye çalışırım. :grinning:

5 Beğeni

Arkadaşlar yarına kadar başka bir öneri daha gelmezse ‘‘Aylak Adam’’'ı okuyacağız. Muhabbete başlama tarihi olarak 15 Mart Cuma günü uygun olur diye düşünüyorum. Tabi, tarih uyuşmazsa değiştirebiliriz.

1 Beğeni

Bana uyar…

1 Beğeni

Zannediyorum kitap paylaşım konusu burası? :slight_smile: Witcher’ın 6. kitabı olan “Kırlangıç Kulesi” 3 Ağustos’tan itibaren satışa çıkıyor. Önemle duyurulur… :star_struck:

4 Beğeni

Dizinin etkisiyle kitap ve çizgi romanları daha hızlı şekilde yayınlanır umarım.

2 Beğeni
4 Beğeni

Fırtına Işığı Arşivi 3. Kitap çıkmış.

5 Beğeni

Yeni baskıların yazıları karınca duası gibi okunmuyor imkanı yok.Ben orjinal dilinde almayı planlıyorum seriyi

2 Beğeni

İlk iki cilt de böyle.

Kinyas ve Kayra’nın baskısını gördün mü ? İki sütun var sayfada.

1 Beğeni

Bunlar yeni basım önceki basım sadece ilk 2 cildin var 3.cilt böyle gelmiş direkt.Bende ilk kitap var eski basımdan o iyi mesela ama yeni basımları beğenemedim

1 Beğeni

Çizgi roman Eylül sonuymuş

2 Beğeni

O kitabının film özel baskısının şuan ön siparişte olup 6 eylülde satışa çıkacağını gördüm :smiley: film ile aynı tarih

1 Beğeni

https://www.idefix.com/Kitap/Almanyada-Fasizm-Bir-Kapitalist-Cennet/Tektas-Agaoglu/Arastirma-Tarih/Tarih/Dunya-Tarihi/urunno=0001804286001

Biri bana bu kitabı alabilir mi?

1 Beğeni

Arayışta olanlara, insanı ve ilişkileri anlamaya çalışanlara kesinlikle oneririm. Bunun yanında bütün Engin Geçtan ve Adam Philips kitaplarını da tabii ki.

4 Beğeni

Arkadaşlar Ahmet Ümit okumak istiyorum ama hangi kitaptan başlamam gerektiğini bilmiyorum. Hangi kitap Ahmet Ümit okumaya başlamak için idealdir, okumuş görmüş arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

1 Beğeni

Bence rastgele baslayabilirsin.

2 Beğeni