Mahalle Kıraathanesi ☕

CNN: Utah helicopter crew discovers mysterious metal monolith deep in the desert.

adamların helikopterle koyun sayması daha ilginç ahgkhşkgkjs

3 Beğeni

Büyük bütçeli güzel bir sosyal deney. Sadece uzaylıların yapmaması dışında.

1 Beğeni

Evrenin en kararlı elementini buldum

5 Beğeni

Sabit kur uyguluyorlar, o nedenle böyle.

6 Beğeni

Ben bunu atmıştım dünya haberlerine. :frowning: senin attığını bilsem atmazdım tekrar oraya.

Burası kalabalık: Eganba’da %70’E VARAN indirim var. Bilginiz olsun.

1 Beğeni

Şu Şeker Portakalı’nın, Fareler ve İnsanlar’ın daima çok satanlarda olmasının sebebi ne ya?

Hadi Stefan Zweig kitapları sakız parasına satılıyor diye popüler, hadi klasikler klasik diye ama bu kitapların değişik bir başarısı var ülkemizde. MEB listesine falan mı aldı da öğrenciler mecburen alıyor?

Bu arada sitede ciddi indirim var. Toplu alım yapacaklar 10 yerine 13 kitap alabilir.

1 Beğeni

Edessa’da 130 lira tutan sepetim Eganba’da 98 lira tuttu. Çoğunlukla %40-50 indirim var. Gerçi Edessa pahalı bir yer zaten ama indirim güzel yine de.

Fareler ve İnsanlar bir klasik sayılır artık, Steinbeck’in en önemli eserlerinden biri. Bizde klasiklere rağbet çok oluyor, hem uygun fiyatları nedeniyle hem de " klasikleri okumalıyım" düşüncesiyle sanırım.
MEB listesindeymiş bu arada şimdi Viki’den baktım.
Steinbeck’in herhangi bir romanı çok satanlara girmişse sevinirim ben :slight_smile:

1 Beğeni

6’sı Manga 5’i çizgi roman olmak üzere toplamda 28 kitap sipariş ettim çeşitli sitelerden ben. Normalde 720 TL civarı bir paraya denk gelecek olan sipariş indirim vasıtasıyla 450’lere kadar düştü. Yılın bu zamanı mükemmel oluyor. Millet kıyafet almaktan kafasını kaldıramıyor ama aslında en büyük indirim kitap sektöründe oluyor. Zaten evde bile okumadıklarım vardı daha, onları da hesaba katarsak 2022’nin ilk yarısına kadar kitap alma derdim yok şuan.

Şimdi umarım ezik büzük gelmez kitaplar, asıl sorun o. Geçen sene ki Black Friday de koskoca koli ile gelmişti, kitapların bazılarında hafifte olsa eziklikler vardı :feelsbadman:

3 Beğeni

meb listesinde midir bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla hiçbir okul zorunlu listedekileri alacaksınız diye bir şart koşmuyor. onlar biraz daha öneri gibi sanırım. zaten zorunlu olsa bile ulaşamayan bir çok öğrenci olur.

1 Beğeni

Geçen gün reddit’te görmüştüm, sizi de inspire etmesi temennisiyle…

1 Beğeni

Babam sonunda dizüstü bilgisayar sipariş etti sır smart TV de.

6 Beğeni

Farklı bir bilgisayardan internete girdim bugün, beni aşırı rahatsız eden ve sebebini bulamadığım bir şey vardı. Şimdi buldum.

Yıllardır %75 boyutlandırma kullanıyorum ve %100 normal boyut aşırı rahatsız edici geliyor.

Evet.

2 Beğeni

Biraz tadınız kaçsın

İsviçre Bilimler Akademisi 1907’de Euler’in tüm çalışmalarını basma kararı alıyor ve galiba proje hala devam ediyor.

Adamın en mütevazı icraatlerinden birisi kendisine kadar 2000 senedir 3 çift keşfedilmiş arkadaş sayılardan tek başına 59 çift keşfetmiş olması.

5 Beğeni

Matematikten anlamadığım gibi bundan da anlamadım

@Pinetreee154 'e ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı? En son sağın solun ailesini dilden geçiriyordu.

2 Beğeni

İşte o çocuk şimdi 4 oscar ödüllü ünlü yönetmenden başkası değil.

İbretlik.