Mahalle Kıraathanesi ☕

Üniversiteler açılıyormuş, geçmiş olsun .d

4 Beğeni

ne zamanmış?

3 Beğeni

Anlamadım ya şimdi de yalan haber falan diyorlar.

3 Beğeni

Cumhurbaşkanı, açmak istiyoruz kısa zamanda, dedi. Açılacak demedi.

3 Beğeni
  1. sınıflar okula gidiyor, dershaneler falan da açık…
4 Beğeni

Bizim açılış bile online yapılacak 2 gün sonra

3 Beğeni

Birçok iş yerinde uzaktan çalışma devam ediyor. Veya dönüşümlü çalışılıyor. Personelin bir kısmı evden, bir kısmı ofisten çalışmaya devam ediyor.
Bu kışı gözden çıkarmakta fayda var artık zaten dünyada hemen hiç bir yerin karantina vb. gibi katı uygulamalara dayanacak ekonomik gücü kalmadı.
Online eğitime devam kararı doğru bence. En azından kış geçene kadar.

6 Beğeni

minecraft oynarken arkada ses olsun diye youtube dan açabileceğim uzun videolar önerir misiniz?

1 Beğeni

Burda olan burda kalır. Can Yılmaz ve Zafer Algöz’ün muhabbeti cidden güzel.

2 Beğeni

Başlayacak kişiler üşenmesinler birinci bölümden itibaren başlasınlar. Her bölüm öncekinin üstüne ekleyerek devam ediyor ve yüzlerce küçük inside joke birikti. Otobüste, yolda, oyun oynarken, bulaşık yıkarken ve belli bir süre sonra benim gibi full odak izlenebilir bir program.

2 Beğeni

Inside joke deriz biz

3 Beğeni

Kış geliyor, kimsenin ne evi ne yurdu hazır, dönem başlayalı 3 hafta olmuş hala tartışılan şeye bak. Bir de 3 hafta sonra karar verilecekmiş. İstiyorlar ki iyice verimsiz olsun, kimse ne plan yapabilsin ne kıpırdayabilsin. Kafecinin, apartçının oyu için yüzbinlerce insana şehir değiştirtecekler.

8 Beğeni

Denizli valisi olayını izledim. Herkes, dönerci kendisini tanımadı diye işletmeyi kapattırdı demiş.
İnsanlar sırf kendisini tanımadı diye işletmeyi kapattı anlamını nasıl çıkardılar anlamadım. Video’da öyle bir durum görünmüyor.
Hatta video’dan vali’nin maskesini indirdiği bir kareyi alıp dönerci kendini tanısın diye maskeyi indirdiğini söyleyenler gördüm, görüntüleri izlemesem inanacaktım. Adam dönercinin maskesinin inik olduğunu göstermek için indiriyor maskesini.
Şimdi totalde vali haksız ve tutumu ve tavırları yanlış burada mutabıkız ama muhalif kitle toksik muhaliflik yaparak nasıl haksız duruma düşülür ve ve karşı tarafa malzeme verilir’in güzel bir örneğini sergilemiş yine.

Yarın birgün konusu açıldığında Denizli valisi örneği vermem gerektiğinde iktidar yanlısı biri beni bu toksik muhaliflerin profiline bakarak değerlendirecek.
Çünkü sesi en çok çıkan onlar.

5 Beğeni

Muhalefet falan anlamam Türkiye Bürokrasi ve Memurluk İmparatorluğu’nda ki mantıklı(!) olaylardan biriydi.

Kendini tanımadı işin şakası asıl maksat ne bu artistlik?

Toksik muhalefete sıra gelecekse neler neler var, burada tepki gösterenler çok haklı.

Ya bu arada demeden edemiyecem özür yazısına da ayrı kıl oldum. “Ya yorgundum işte bla bla bla” pişkinlik resmen.

5 Beğeni

Ki zaten eldiven ellerine ısıdan yapışıp zarar vereceğinden takılması yasakmış. Orada o kadar üstten bakan, korkunç bir üslup ve tavır varken internette birkaç kişinin olayı yanlış okumasının bir şey değiştireceğini sanmıyorum.
Kendisi de çok üzülüp hemen çok içten bi açıklama yaptığı için sorun çözüldü ama tabi

1 Beğeni

yav ne desek sıkıntı şimdi, videoyu dişimi sıkarak izledim

1 Beğeni

Üslup ve tavırda hiçbir sorun olmasa bile Vali haksız.
Eldiven yarar değil zarar. Fırına gidiyorum çocuk elinde eldiven telefonla oynuyor, para sayıyor sonra da ekmek veriyor.
Eldiveni doğru kullanmak, sık sık el yıkamaktan 1000 kat daha külfet.

2 Beğeni

Yalnız o olayda her şey bir yana, dönercinin valiyi son derece cool bir tavırla siklememesi ve valinin saniyesinde kudurması :ehehe:

10 Beğeni

Diamond Elite Platinum Plus’tan bir gün sonraya matematik sınavı koymuşlar… :feelsbadman:

3 Beğeni

Abi,kafayı yiyeceğim ya.Derslerim sistemde gözükmüyor,altında da derslerinizde sorun varsa Öğrenci İşlerini arayın yazmış, öğrenci işlerini 20 kere rahat aradım,açan yok,sonra okula gittik apar topar,kadına tam derdimizi anlatacağız,kadın ben yükledim bütün dersleri,sistemsel hata,danışmanlarına bildirdim,niye buraya geldiniz dedi ve resmen bizi kovdu.Danışman hocama yazdım,geri dönüş olmadı,kimse sorumluluk almıyor resmen ve yarın dersim varsa bu gidişle giremeyeceğim

5 Beğeni