Mahalin Spot Bilgiler Köşesi

Bu bölümde öğrendiğiniz zaman şaşırdığınız, başka insanlarla da paylaşmak istediğiniz bilgileri yazıyorsunuz. Ben başlayayım.

Pers Kralı Dareos, M.Ö.490’da Marathon’da yenilir. Savaşta, ulak Pheidippides, Marathon’dan koşarak haber getirdiği için günümüzde atletizmde en uzun koşu Maraton adıyla koşulmaktadır.

10 Beğeni

7 Beğeni

Bruce Wayne ile Batman aynı kişidir.

3 Beğeni

Orta Çağ İngiltere’sinde tıp alanında resmi olarak soylu kişilerin kanının rengi mavi kabul edilmiş. Ve işin garibi bu hükme araştırmalar sonucu varılmış.

???

4 Beğeni

Mario Puzo, Superman ve Superman II filmlerinin senaristlerinden biriymiş.

4 Beğeni
2 Beğeni

Parçaları birleştirince grubun son hali:
Çöl Rüzgarı, Plague Doctor, Lütfü ve Evsiz oluyor. Kadro böyleyken bu grupta Lupus’un olmama ihtimali sıfıra yakındır. Kutlu ve Lupus Discord’ta banlandığında Rodley tepki olarak çıkmıştı, öyleyse Rodley’nin de bu grupta olma ihtimali yüksek.

Muhit dönemindeki tartışmalarda birbirini destekleyen üyelerden ve verilen beğenilerden birkaç tahminim daha var ama tam netleştiremedim.

5 Beğeni

Bu kadar düşünüp teori yaptıysan ben yorumsuz bir şekilde beğenirim hacı.

1 Beğeni

Takdir ediyorum işsizce kafa yoruşunu fakat benim discorddan çıkma sebebim tabletin yaşadığı güç zehirlenmesiydi. Garip garip tavırlar gösteriyordu ve bu da bir süre sonra sinir etmişti. Oysa bana ilk bu fikri açtığında daha ılımlıydı.

3 Beğeni

Gruba bak, eve ekmek götüremez tayfa

3 Beğeni

İsimleri bu mu acaba?

2 Beğeni

Kadroya baktığınızda saatlerce akdeniz mutfağı, barok dönem mimarisi ve salon dansları konuşulan bir grup gibi gelmiyor mu size de.

2 Beğeni

Antik Çağ Atinasında eşcinsellik değil, belirli bir kişi ile devamlı eşcinsel ilişkide bulunmak tabuymuş. Eşcinsel ilşkide rollerin eril tarafı orta yaşlı aristokrat erkeklerde kalırken, dişil tarafın rolünü ise Gymnasium’a giden genç erkekler paylaşırmış. Bu tarz ilişkiler tabu olmadığı gibi aristokratlar arasında oldukça popülermiş. Aristokratlar hali hazırda bir kadınla evli olması ve soyunun devamını sağlaması gerektiği için bu tarz ilişkiler gelip geçici hevesler olması gerekirmiş. Erkekler birbilerine aşık olabilirmiş, ama uzun süreli bir sevgi asla olmamalıymış.

6 Beğeni

Opera’da yeni bir sekme açıp adres satırında arama yaparken yazacağınız metinden önce “B” harfine bastığınızda Google yerine Bing’de arama yapıyor.

2 Beğeni

İfade özgürlüğü deyip hemen “ama hakaretsiz” benzerinde devam edenler dalaverecidir.

4 Beğeni

Box Office Mojo’daki tasarım değişikliğinden sonra eski kullanışlılığı özler oldum. Şimdilik en iyi alternatif şurası gibi görünüyor: https://www.the-numbers.com

Görsel olarak ne kadar alternatif olduğu tartışılır ama veri olarak geniş içeriğe sahip.

2 Beğeni

Eski Mortal Kombat oyunlarının grafikleri hep farklı gelirdi. Street Fighter ile kıyaslayınca çok farklıydı. Hareketler grafik olarak değil de oyuncularla çekildiği içinmiş.

2 Beğeni

4 Beğeni
4 Beğeni

Çok güzel bir kaynak olmuş.

Ben de 4.denememde eski tip reklam bulup rahatladım. Bayılıyorum bu reklam tarzına.

3 Beğeni