Mahalin Objektifinden

Profesyonel veya amatör olarak çekmiş olduğumuz fotoğraflar için bir başlık olsun dedim. Hem perspektifimizi geliştirelim hem de paylaşılan fotoğraflarla ilgili fikirlerimizi sunalım. Birbirimizden beslenerek ilerleyeceğimizi ve çok keyif alacağımızı düşünüyorum. Ayrıca atılan fotoğrafların hangi makinayla çekildiği, lensi, diyafram ayarı vs belirtilirse çok yararlı olur.

3 Beğeni

Böyle şeyler mi?
image

4 Beğeni

Çektiğimiz konunun hiçbir önemi yok. Sadece biraz perspektif, konunun yerleştirilmesi, diyafram vs gibi etmenler dikkat edilerek çekilse daha iyi olur gibi. Benim, makinemi ilk aldığım zamanlar çektiğim şöyle berbat bir fotoğrafım var mesela. Çok hataları olan bir fotoğraf. Kötü olduğu zaten evi çatısından kesmemden anlaşılır.

Sony A7 ile çekildi
Lens: 28-70

15 Beğeni

iPhone 6 ile çekildi.

Huawei Mate 20 Lite ile çekildi.

4 Beğeni

Çok özledim balık tutmayı…

iPhone 6 ile çekildi.

5 Beğeni

iPhone 7 Plus ile çekildi.
(Üzerinde biraz oynanmıştır)

6 Beğeni

İphoneların güneş ışığına ve sarı rengine karşı ayrı bir duyarlılığı varmış gibi genel bir kanım var, ne kadar doğru bilmem. Diğer cihaz ve makinalardan daha bir loş, boğuk gösteriyor sanki. Özellikle sarı tonlu bir atmosfer yaratmak için iphone çok iyi bir tercih gibi geliyor.

1 Beğeni

Orjinalini:

5 Beğeni

Tamamen yanılgıymış desene benimki. Renklendirmede baya iyiymişsin bu arada

2 Beğeni

2 Beğeni

Bu nedir

Bardak

1 Beğeni

Bardağın içindeki buz sanırım ? Elit kesim anlar tabi pis cahiller sizi.

iPhone 7 Plus ile çekildi

2 Beğeni

3 Beğeni

4 Beğeni

İlk defa böyle gördüm, pandemi yaramış kayalara.

2 Beğeni

1 Beğeni

Biraz yamuk olabilir. Paşanın huzurunda…

6 Beğeni

Çok uzaktan çektiğim için çamur gibi çıktı ama duruşları o kadar hoşuma gitti ki atmadan da edemedim.

3 Beğeni