Mahal'in Günlüğü 📔

Merhabalar, böyle gün içinde yaşadığımız veya tamamen bir günümüzü anlatabileceğimiz bir başlık olmasının iyi olacağını düşündüm. İlk olarak ben anlatayım.

Dün uzun zamandır yapamadığım şeyleri yapma fırsatı yakaladım. Fotoğraf da çekmek isterdim lakin imkanım olmadı. Ormanda güzel bir yürüyüş yaptık, ahlat ağacı gördüm, ahlat meyvesini yedim ve size tavsiyem azıcık aklınız varsa siz denemeyin. :smiley: Kuşburnu topladık, ağacı bayağı da dikenli ama, battı mı yakıyor. Domuz izlerini takip ettik biraz, ormana doğru giden otları nasıl ezdiklerini gördük.

Yani bunlar basit şeyler ama uzun zamandır böyle doğada uzunca yürüme fırsatı bulamıyordum. Temiz hava iyi geldi. Daha sonra ağaç budadım, bunu ilk defa yaptım, el testeresi ile. Testere kullanmak tamamen bir sanat arkadaşlar. Eğer inceliklerini bilmezseniz acayip yoruluyorsunuz ama ağaçların da saçlarımız, sakalımız gibi olduğunu fark ettim o an. Ne kadar kesersen aslında, tabii uygun yerlerden, o kadar gür çıkıyor.

Kısacası güzel bir doğa yürüyüşü ve ekstra sporlar yaptım ve insan özlüyormuş bunları farkında olmasa da. :slight_smile:

7 Beğeni

Son iki üç gündür Turgutluda, evimdeyim. Bugün de eski liseme gittim. Bu okullar açıldığından beri 3. gidişim olduğundan artık kimse görünce şaşırmıyor ama yanımda da bizim dönemden iki tane kafa dengi insanla gidince hocaların muhabbetleri şenlendi bir. Özlemişim liseyi, keşke bir matematik dersine falan girebilseydim diyorum şu an. Sonrasında da arkadaşlara uzun bir yürüyüş yaptım, eve döndüm şimdi ve kargom geldi. Onlarla uğraşıyorum şu anda. Güzel bir gündü, henüz bitmedi ama buradan sonrasını yazmam herhalde. Biliyorum sıradan bir gün gibi ama nedense yazasım geldi. Keyifli günler.

3 Beğeni

Ben de üniversiteye ilk geçtiğim zamanlar hatta 2-3 yıl çok gittim liseme. Hocalarımla hala dışarıda veya telefonla görüşürüz. Güzel bir şey bence. :slight_smile:

2 Beğeni

Bugün de üzüldük.

2 Beğeni

Güne BW fragmanı ile uyandım; müthiş bir başlangıçtı benim için. Az önce Mandalorian’ın 3. bölümünü izledim, o da yine gayet güzeldi. Akşam da yeni SW oyununa başlama düşüncem var.

Özetle, Allah’a şükür güzel bir gündü bugün. :smile:

5 Beğeni

Bugün profil resmimi değiştirdim.

5 Beğeni

Bugün yolda dalgın dalgın dolaşırken iki saniyeliğine mağaza vitrinindeki yansımanın kendim olduğunu anlayamadım. O iki saniye kendime dışarıdan biri gibi baktım. Tuhaftı. Sonra boş boş gezinmeye devam ettim.

6 Beğeni

Benim için bugünün özeti…

8 Beğeni

Bugün uzun zamandır yapmayı planladığım bir şeyi yapıp Orhan Veli’nin neredeyse 75 80 yıl önce yaptığı bir şeyi tersten yaptım. Önce Orhan Veli’nin ne yaptığını anlatayım, Orhan Veli yazarlığı ve şairliği dışında çok yürümesiyle bilinen bir adamış vaktiyle İstanbul’da çıkıp evinden nereye gittiğine karar vermeden ayaklarının götürdüğü yere gidermiş. Hatta öyle çok yürür ve yürürken de düşünürmüş ki ayakkabıları aşınırmış yürümekten ve kafası çatlarcasına ağrırmış düşünmekten. Bu yürüyüşleri içerisinde en ünlü olanı da Beyoğlundan Sarıyere yaptığı yürüyüşmüş. İşte bu gün okuldan bir arkadaşımla Orhan Veli’nin adımlarını tersten takip ettik ve Sarıyerden Karaköye kadar sahil yolundan ve Karaköyden Taksime kadar da ara yollardan geçerek yürüdük. Bu yaptığımız yürüyüşe de ‘‘Orhan Veli’yi tersten okumak’’ adını verdik. İşin tuhafı yaklaşık 7 saat süren bu yolculukta ne yürümekten ne de konuşmaktan gram sıkılmadık hatta yürüyüş rotamızın sonuna geldiğimizde arkadaşımla ‘‘Acaba Fatih tarafına da mı geçsek?’’ gibi bir düşünce kapladı bizi ama pazar akşamı hacıosmandaki araçların erken bitiyor olması durdurdu bizi. Kim bilir belki bir cumartesi günü de fatihe gidilir.

14 Beğeni