Mahal Ahalisinin Trajikomik Maceraları

Başlık durumu özetliyor diyip sahneyi ahaliye bırakıyorum.

1 Beğeni

Staj yaptığım dönemlerde sürekli mesaiye kalıyorduk bütün ekip. Mesailerin arkası kesilmiyor, gelen işler adeta bir çığ gibi üzerimize yağıyordu. Başımızdaki direktör sağolsun ne yaptıysam garezinden çoğu şeyi bana kitliyordu. O kitledikçe ben iyice sinire kessem de staj olayından dolayı birşey yapamıyordum. Ne yapsam beğenmiyor sürekli birşeyler ekletip çıkartıyordu.
Tasarım işlerinde çalışanlar bilir. Bir süre sonra kayıt ettiğiniz dosya isimlerinde gittikçe saçmalamaya başlarsınız. Bende her yeni kayıtta abidik gubidik isimler veriyordum. Bir süre sonra dosya isimlerine küfür yazmaya başladım.
Gecenin ilerleyen saatlerinde çalışmaya kendi devam etmek için istedi garez arkadaş, bende canıma minnet diyip gönderdim. Gönderdiğim an kafamda bir şimşek çaktı. Gönderdiğim dosyayı “avradını s.heyim berk” diye kaydetmiştim (adamın ismini hatırlamıyorum eğer mahalde Berk varsa kusura bakmasın). Ardından benim panikten yerimden fırlamam, içeriden sövme sesleriyle birlikte adamında bana doğru fırlaması ve aynı yol üstünde birbirimizi pas geçip odalara dalmamız ile gelişen küfür kıyamet silsilesi…

Grand final
Beni ajanstan şutladılar…

6 Beğeni

Tam bu başlığa uygun bir itiraf.

2 Beğeni

Abimin anısı bu.Benden 1 yaş büyük olan abim Tıp okuyor ve hocasına bi ödev mi ne yollaması gerekiyormuş.Bunlar işte ödev üzerinde yazışırken,abimin klavyesi kendince bi mesaja “Minnoşum” lafını eklemiş ve abim bunu fark etmeden 70’lik hocasına göndermiş.Açıklayana kadar bi yerleri yırtıldı durumu adama.

2 Beğeni

Beyoğlunda bir gece…
Birkaç arkadaş toplanıp alkolün dozunu abartmıştık. Zira genciz ve o dönem kafamızda çok çalışmıyor. İçtikçe içiyor akabinde acıkıyoruz. Toparlanıp yemek yemek için İstiklalde turlamaya başladık. Arkadaşlardan biri ileride Kilisli Köfteci diye bir tabelayı işaret etti ve biz haldır huldur mekana koşturmaya başladık.
O kadar kişi koştura koştura dükkana gitmemiz, dükkan sahibinin neler oluyor diye bizi geri şutlaması ile tabelada aslında Kilifidis Ortapedi yazdığını farketmemiz.
O dönem kafamız çok çalışmıyor demiştim. O kadar çalışmıyormuş ki hepimiz tabelayı yanlış okumuşuz diyerek kısmen naif bir macera ile geceyi sonlandırmamız.

5 Beğeni