Love, Death & Robots (David Fincher, Tim Miller)

Netflix tarafından yayınlanan altında Fight Club, Se7en, Zodiac, Gone Girl gibi uzun metrajlı yapımlarının yanı sıra Mindhunter, House of Cards gibi son dönemin en başarılı dizilerinden bazılarının yapımcılığına imza atmış olan David Fincher ve son dönemin en umut vaadeden sinemacılarından, Deadpool ve birnevi Terminator rebootu sayılabilecek Terminator Dark Fate’in yönetmeni Tim Miller’ın imzası bulunan cyberpunk soslu, animasyon antolojisi Love, Death & Robots’u bu başlık altında tartışabiliriz.

Seri ortalama 20 dakikalık bölümler çerçevesinde 18 adet birbirinden bağımsız hikaye anlatıyor. Seri henüz yeni bir yapım, 15 Mart 2019’da Netflix’te yayınlandı.

Şu ana kadar sadece ilk bölümü izledim ve ardından başlık açma gereksinimi duydum. İlk bölüm itibariyle içinde barındırdığı cyberpunk ögeleri ve aşmış çizimleri ile çok başarılı bir işe benziyor. İlk andan itibaren seyirciyi içine çekebilecek bir yapım gibi duruyor. Cyberpunk temasını beğenen ve antoloji serilerini seven kişilerin seveceği bir yapım olacağını düşünüyorum.

Bir şans vermenizi tavsiye ederim. İlk bölüm 17 dakika sadece.

Bir de afişini bırakayım izninizle.

8 Likes

Kadro şahane. Bölüm süresinin uzun olmaması da güzel.

5 Likes

David Fincher, Batman çekseydi de izleseydik…

4 Likes

Animasyon stili ve çizimler epey farklı ama hoş bir tonu var. Genelde 22 dakika olur bu temadaki seriler fakat burada bölümlerin süreleri daha kısa ve değişken. Tempoyu sürdürebilmek için önemli bir avantaj bence.

4 Likes

Bir ara başladım, ilerisi gelmedi mod farklılığından. Geçen günlerde yine şans vereyim dedim, çok tatlı iş.

Aralarından en sevdiğim The Witness bölümü olabilir. Estetik, kullanılan renkler, animasyon stili falan derken ciddili etkilendim.

Biraz araştırma yaptıktan sonra bölümde çalışan animasyon/dizayn artistlerinin Spider-Verse içerisinde de olduğunu gördüm, zerre şaşırtmadı :d

Bölüm içerisinden bir iki görsel, gönül ferahlatır,

resim

resim

resim

resim

6 Likes

Buralarda baya bi underrated kalmış.

18 hikayenin tamamı çok iyi değil. Bazıları görsel açıdan inanılmaz gerçekten.

Favorilerim :

Beyond The Aquila Rift
The Witness
Sonnie’s Edge
Good Hunting
Zima Blue
The Secret War

Ice Age ve Blind Spot’ı ise pek beğenmedim. Diğerleri de ortalama ve ortalama üstü.

Gayet keyifli bir seçki.

1 Like