LGBTQA+ Mahallesi

Gökkuşakları açsın :heart:

3 Beğeni

:takeabreath:

1 Beğeni

Ne oldu?

E başlığın amacını yazaydın bi.

9 Beğeni

Başlığın amacı Anadolu mutfağını tanıtmak :slight_smile:

7 Beğeni

Bildiğim kadarıyla forumda eşcinsel yok. En azından kendini açık eden eşcinsel yok. Ee napcaz şimdi, 6 erkek kadına şiddeti tartışan TV programı canlandırması mı?

Bana kalırsa konuyla alakalı olması bakımından eşcinsel esprilerimizi bu başlık altında yapalım.

6 Beğeni

Forumda eşcinsel olsa dahi ne yapacak bu başlıkta anlamadım. Eşcinsellik güzellemesi falan yapacak herhalde. Veya günde birkaç kez girip bizi ötekileştirmeyin diyecek sanırım.

Aslında bu başlık dolaylı yoldan onları ötekileştiriyor gibi.

7 Beğeni
2 Beğeni

‘‘LGBTQA Mahallesi’’ tam Netflixlik dizi adı. Aman dikkat edin çalmasınlar.

3 Beğeni

Üstteki yorumları okuyup sinirlenmemek elde değil. Keşke biraz daha duyarlı olabilseydiniz.
Bence başlık ülkemizdeki ve dünyadaki LGBTQA+ ile ilgili haberleri paylaşabileceğimiz bir başlık olsun. Bununla da sınırlı olmayabilir hatta. Müzik, sinema, dizi vb alanlarla da ilgili şeyler paylaşabiliriz. Geekmuhit’te de böyle bir başlık vardı ve genellikle herhangi bir sınırlama vs yoktu. İçeriğinin LGBTQA+ olması yeterliydi.

Ben varım ve eminim bu platformda yalnız değilim. Ayrıca kendimizi açık etmek zorunda değiliz ki. Hem burada yalnızım diyelim, platformda da hiç LGBTQA+ bireyi yok diyelim. Buna rağmen bu başlık yine gerekli. En azından bir farkındalık yaratmak için gerekli. Daha duyarlı olabilmemiz için gerekli. Homofobiyi azaltabilmek için gerekli. Çünkü yukarıda atılan postlarda gördüğüm bu.

23 Beğeni

Birader amma laf yapmışsın, bu ne kırılgnlık ya. Takıl işte bak başlığın var doldur içini, yukarıda homofobi görmüşmüş de bunu düzeltmeliymiş de falan da filan. Homofobi de yok yukarıdaki sözlerde. Rodley sana demiş ki, bak kardeşim kendini toplumdan farklı hissetmene gerek yok, şarkı varsa şarkı başlığına, haber varsa haber başlığına özgürce atabilirsin. Hepimiz tartışırız, ayrı bir başlıkta “izole” hissetmene gerek yok.

Sen de gelmişsin yok homofobi yok sinirlendim bik bik. Tebrikler.

7 Beğeni

Burada bik bik yapmıyorum. Üslubunu takın öyle gel. Ha söz konusu illa müzik vs değil. Sadece öylesine bir örnek verdim. Sen anlamamakta ısrarcısın. Seninle tartışmayacağım ama, gerek yok. İyi günler.

3 Beğeni

Teşekkürler

4 Beğeni

Ciddi misin? Şu yazdığımdan homofobi mi çıkardın kskfkskf Neyse öyleyimdir, öyle diyorsan

1 Beğeni

Şu sözler sence de temelinde alaycı, küçümseyicisi ifadeler değil mi?

Ares ama şimdi Rodley’in bütün postları alaycı ve küçümseyici. Eşcinsellere özgü bir şey değil. İnternet biraz trol ortamdır. :smiley:

1 Beğeni

Trollük asla bir kişiye kalmaz. İnternet trollerin cenneti olduğu için güzel bir yerdir ya zaten.

2 Beğeni

Kendisinin daha önceki hiçbir postuna denk gelmedim. Amacım kimseyi hedef göstermek vs değil. Sadece burada yazılanlar üzerinden ben de fikirlerimi belirttim. Duyar kasmak vb bir amaç gütmedim

E adam haklı çıkmış oldu. Başlığa girdin, kasıtlı şekilde yazılanları çarpıtıp twitter duyarına çevirdin, sonrasında sizinle uğraşamam diyip çıktın.

Rodley’in temel fikri bu başlığa gerek olmadığı, çünkü her konuyu beraberce konuşabileceğimizdi. Ona garip şekilde homofobiyi azaltmamış, duyarlı olmamız lazım tarzında klişeler yağdırdın.

Benim dediğim, forumda bilinen eşcinsel olmadığı, eşcinsellikle alakalı konuların eşcinsel olmayan kişiler tarafından konuşulmasının saçma olduğuydu. Kendimizi açık etmek zorunda değiliz diyorsun-ki ben nereden bilebilirim bunu-, gereksizce homofobik diye itham edip sonra üsluptan bahsediyorsun, sonra anlamamakta ısrarcısın bay diyorsun.

Napıyorsun?

6 Beğeni

Altını çiziyorum tekrar. Duyar kastığım vs yok. Üslubun yanlıştı, o yüzden bu konuyu seninle tartışmak istemedim. Yukarıdaki dediklerimin de arkasındayım. En basitiyle her gün bu ülkede ve bu dünyada LGBTQA+ bireyler ya katlediliyor ya da intihara zorlanıyor. Sen hangi dünyada yaşıyorsun bilmiyorum ama benim yaşadığım dünya böyle. Şimdi buna rağmen benim yaptığım duyar kasmak, ahkam kesmekse evet yapıyorum bunları. O yüzden ben bu başlığın gerekliliğini hala savunuyorum

1 Beğeni