Kuru Otlar Üstüne (NBC)

2022 yılınca beyaz perdede karşımıza çıkacak olan Nuri Bilge Ceylan filmidir. Henüz kendisi hakkında bildiğimiz çok fazla bir şey yok ama azın çoğu hiçten iyi olduğu için derlemek en iyisi olur.

Oyuncu kadrosu

Filmin oyuncuları arasında Deniz Celiloğlu (a.k.a. Kanıt’ın çaylağı), Merve Dizdar (a.k.a. Masumlar Apartmanı südüklüsü) ve Musab Ekici (a.k.a. bulamadım) yer alıyor. Şimdilik tüm bildiklerimiz bu ama belki de daha fazlası diğer gönderilerde yer alır.

Hikaye

Kuru Otlar Üstüne, adından da çok bariz bir şekilde anlaşılacağı üzere bir Anadolu hikayesi sunacak. NBC sinemasının kuvvetli vurgularından birisi olan Anadolu hikayesi dolayısıyla bu filmde de içimize işleyecek. Samet adında bir Anadolu öğretmeni üzerine odaklanacak olan film karakterin Anadolu’daki zorlu hayatını ve istediği tayine karşı umutlarını yitirmesini ele alacak. Ancak kendisi gibi bir Anadolu öğretmeni olan Nuray ile tanıştıktan sonra karakter farklı bir yönde gelişecek.

Çekim tarihi

Filmin 2021 yılının yaz ayların çekilmesi planlanmış. Ancak ön yapım süreci ile çekim tarihi arasında uzun bir süre olduğu için elimizde net bir tarih yok.

Özet

Biçem Kaya’nın Bandmag’deki “Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kuru Otlar Üstüne’ filminden ilk detaylar” yazısından aşırılmıştır.

4 Beğeni

NBC’nin streaming platformu Türkiye’ye dizi yapıyor sandım yahu.

3 Beğeni