Kullanıcı Adınızın Anlamı Nedir & Nasıl Buldunuz?

Kullanıcı adını merak ettiğim arkadaşlar var, o yüzden böyle bir başlık açmak istedim. İlk yazı da benden olsun.

The Death of Superman serisinde okudum Blue Beetle’ı ilk olarak. Öyküde Doomsday ile karşı karşıya gelen ilk isimdi. O dönem henüz Jaime Reyes yoktu çizgi romanlarda ve Ted Kord’u görüyorduk Blue Beetle olarak.
bluebeetle

Kendi kullanıcı adının anlamını açıklayan üyeler isterlerse kullanıcı isimlerinin anlamını öğrenmek istediği üyeleri de yazabilir, hem bu şekilde devam etmiş olur bu konu başlığı. Örneğin benim merak ettiklerim @VivaLaVida, @sulukofte @ceyarewing ve @apex.

12 Beğeni

Muhitteyken Apex Predator olarak kullanıyordum, gözüme uzun gözükünce böyle kısaltmayı tercih ettim.

Anlamı da şöyle;

10 Beğeni

Güzel konuymuş, hem muhabbet etmeye uygun ortam hem de dört üyeye mention. Minimum 5 like cepte. :smirk:

2 Beğeni

“Pinetree” Gravity Falls’taki Dipper Pines karakterinin zodiac çemberi içerisindeki yeri. “923” de doğum tarihimin kısaltımı. Bkz:

16 Beğeni

Pine Tree şeklinde düşünmüştüm. :smiley:

923’ü de bir profil adı daha önce alınınca yanına sayı eklenir ya, o tarz sanmıştım.

6 Beğeni

Daha önce de sorulmuştu lakin açıklamaya üşündiğimden kaçamak cevaplar vermiştim. Bu sefer @ClosedByBooster hatrına yazıyorum.
Yıl 2012.Steam hesabımı açmaktayım. Kullanıcı adını soruyor. Düşündüm. Daha önce kullandığım terlik, muşamba, babajo, sutopu gibi nicklerden sıyrılıp daha kendime özgü, beni tam anlamıyla ifade edebilecek bir nick arayışına girmiştim. Özgün bir nick bulmak için düşünmeye başladım. Baya bir düşünmüş olacağım ki o gün hesabı açmadım. Ertesi günün tarihi 07.05.2012. Okulda yemekhane sırasındayım. Yemekte ne olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Yemeği aldım oturdum. 5 köfte de az diye söylenmekteyim. Arkadaş tabağıma bakarak “Bende de 5 tane var iyi ayarlamışlar” dedi. Güldüm. Sonra pasif agresif bir şekilde “Eminim sendeki patates benden fazladır” dedim. İkimiz de tabaklarımızdaki patatesleri saymaya başladık. 7 patates 5 köfte. İkimizin de aynı sayıda köfte ve patatesi vardı.Derken bir aydınlama yaşadım. 7?5?Bugün ayın kaçı? Oha? Vay a…?
Günün akşamı akşam yemeği için sofraya oturmuştum. Önüme gelen sulu köfte karşısında gülümsememi gizleyemedim. Sonra acaba bunda kaç patates ve köfte var diyip saymaya başladım. Sonuç öyle yemeğiyle aynıydı. İçimde e yuh ebenin a… artık demek geçse de ses etmedim. Derken bir aydınlanma daha yaşadım. 7-5=2 ve 7+5=12. Hangi yıldayız 2012.Devletin Bahçelinin 40 yapar videosu beynimde yankılanırken bu günün kesinlikle kişiliğimde bir etkisi olması gerektiğini anlamıştım.
Ve o gün…
O gün sulukofte efsanesi doğacaktı…
7 5 2 12

22 Beğeni

Yav sulukofte diye bir nicki böyle açıklamak ne be kardessim, izafiyet teorisini özetliyor sanki

18 Beğeni

Yalanlarını ortaya dökücektim ama seninle olan geçmişimizden ve bu kadar detaylı uydurmuş olmandan mütevellit saldım.

19 Beğeni

Gerçek ise çok basit:Bi anda aklıma geldi hiçbir olayı yok.Sulu köfteyi de pek sevmem zaten :confused:

14 Beğeni

Screenshot_5

Screenshot_6

Kelime anlamı olarak senin yakın gördüğün anlam nedir peki Viva La Vida için?

2 Beğeni

harika cv bu tebrikler sulu

13 Beğeni

Bir anlamı yok. Rodney adını kullanacaktım ama almışlardı. Ben de bunu aldım ve 10 11 yıldır kullanıyorum çoğu yerde

1 Beğeni

Kafamda çocukluktan kalma bir ev tablosu var. Böyle mutlu küçük bir ailenin küçük bir masada yemek yediği, içten oldukları bir tablo. Yani oradaki herkesin kendisini oraya ait hissettiği sıcak bir tablo bu. Benim de hayatımda o tablo hiç yaşanmadığından dolayı çevirmenliğe ilk adım attığım sıralarda (Sene 2013-2014) bu ismi buldum kendime.

O zamandan bu yana da hala kendimi tam anlamıyla ait hissettiğim bir yer bulamadım. O tabloyu da yaşayamadım, o yüzden hâlâ Evsiz.

16 Beğeni

Stella ile özdeşleştim kendi içimde. Her replay’e alışım içimde daha derin bir şeyler bırakıyor.

When she walks down the street
She knows there’s people watching
The building fronts are just fronts
To hide the people watching her
She once fell through the street
Down the manhole in that bad way, he-ey
The underground drip
It’s just like her scuba days…

9 Beğeni

Tanrıça bir kurda verilen ad. Bir yerde görmüştüm de hatırlamıyorum. Sonradan öğrendim bir bayan hastalığıymış. Bayanların kalp zarlarında falan iltihap yapıyomuş sağda solda kızarıklık böyle leş. Bayan olmak çok zor. Sevdim artık bu anlamıyla kullanıyorum.

2 Beğeni

Sen de bayanların kalplerinde iltihap yapıyorsun be kardeşim. Karakter-nick uyumu…

1 Beğeni

Genelde bayanlar bana yapıyor.

İlkokula gittiğim yıllarda hafta içi sabahları kahvaltı ederken televizyonda da o saatte Dallas dizisi oluyordu. İlk o dönem dikkatimi çekmişti J.R. Ewing karakteri. Dizinin birkaç bölüm hariç tamamını izledim. 2012’de dizi tekrar başladı ve yine bir süre izledim. Soap opera dendiğinde aklıma gelen ilk dizilerden biridir, elbette bir diğeri de Yalan Rüzgarı ismiyle yayınlanan The Young and the Restless.

ewing

15 Beğeni

Senin nickini görünce aklıma hep Knight Online’daki Lupus Pendant item’i geliyor… 1-2 dakika uzaklara dalıyorum, good old days.

1 Beğeni

Hababam Sınıfı Tatilde filminde gördüğüm ve gayet karizmatik bulduğum bir isim “317 Şeref”.

10 Beğeni