Joker

Film izlerken şöyle tepkiler vermek veya alkışlamak, dizi izlerken karakterlerle konuşmaktan farksız.

Hatta orada bile daha geçerli bir sebep var. Öyküye kaptırıyor kişi kendisini. Burada olay tamamen tezahürat. Sorsalar dizide konuşanları da yadırgarlar muhtemelen…

Fragmanlara gelen yapay reaksiyon videoları ve sinema konforunu bitiren şu olaylar yüzünden bu janrada seyir keyfi diye bir şey kalmadı.

2 Beğeni

Bu konuda Türkiye’nin gösterdiği çağdaşlıkta şaşırtıcı ha .d

Kırk yılın başı böyle iyi olduğu şeyler de çıkıyor Türkiye’nin işte .d

6 Beğeni

Bunu bilmeme rağmen zevkle izliyorum.

1 Beğeni

Ciddi ciddi Spider-Man Cap’in kalkanını çaldığında millet aslında o kadar da tınlamadı ama sırf prim olsun diye ıkına ıkına coşmuş gibi yaptı diye mi düşünüyosunuz?

1 Beğeni

Gerçekçi olan tek tük örneklerden birini verip genelleme yapmak… :thinking:

Black Widow’un ilk fragmanındaki reaksiyonlara bakmak kâfi.

2 Beğeni

Abi bence sen gerçekçi olmayan tepkiyi genelliyosun.
Ya da cidden kimsenin umrunda olmayan filmlerin tepkilerini baz alıyosun bilmiyorum.
Son 5 senede sadece çıkan sadece Marvel filmi, dizi trailer’ları bile insanları gerçekten coşturabilir.
Ultron, Civil War, Gotg2, Deadpool2, IW, Endgame, Spider-Man, Daredevil hepsi de samimi şekilde coşulacak trailer’lar yayınladılar.

2 Beğeni

Fragmanların havaya sokması çok normal zaten yahu. Birçoğu bu yüzden klip formatına yakın hazırlanıyor. Ama buradaki konu fragmanların iyi olup olmaması değil ki. Bu ölçekteki filmlerin birçoğu iyi fragmana sahip, bazıları filmin kendisinden bile iyi…

Bence esas problem, reaksiyon videosu hazırlayanların çoğunun usulen hazırlıyor olması. Heyecanlanacakları sahneyi bile seçemiyorlar, sessiz izlemiş görünmemek için en ufak sahnede reaksiyon veriyorlar.

Spidey’nin MCU’daki ilk görünüşü hem sürprizdi hem de iyi tasarlanmış bir sahneydi. Reaksiyon formatı böyle sahnelere uygun.

3 Beğeni

Reaksiyon videoları bayağı saçmalık ve videoların herhalde yüzde doksan sekizi sahtelik doludur. Hadi aralarında düzgünce gerçek tepkilerini çekenler belki vardır diye yüzde ikilik pay bırakayım dedim.

5 Beğeni

Anladım abi. Siz belli ki yok efendim Blak Widow trailer’ı, yok Black Panther vs Killmonger sahnesi, ne bilim WandaVision trailer’ı gibi minörün de minörü şeylerin reaksiyonlarını izliyosunuz. Ya da reaction kanallarına sadece büyük olay olan sahnelerinin tepkilerini görme araı muamelesi değil de, her videosunu izlediğiniz içerik üreticisinin youtube kanalı muamelesi yapıyosunuz. ‘‘Dur bakalım en son ne çıkmış’’ diyip tıklıyosunuz herhalde.

Portals tepkisini, ne bileyim Tony’nin şişlenmesini, Spider-Man’in ölümünü, Cap’in çekici kaldırmasını, Thanos vs Hulk’ı izleyip de verilen tepkilerin sahte olduğunu düşünemezsiniz çünkü. Çünkü bu sahnelerin izleyicileri, karşılarındaki sahnede yaşananları tüm youtube etkileşimlerinden daha fazla umursuyorlar.

Zaten reation videoları da sadece böyle sahneleri izlemek için var. Neden gidip TENET trailer reaction izlersin abi? Reaction izliyosan Civil War trailer’ı izleyeceksin, Titan Dövüşü, Portals falan izleyeceksin.

Ha çıkıp deseniz ki neden tepkiciler böyle tepki vermeyecekleri sahnelerin de videosunu çekiyolar desen haklısın ama bunu demiyosun.

Cidden bu adamlar çekecekleri videoları gündemdeki haberleri değerlendiren pop-kültür kanalı kafasıyla çekiyolar ama içerik sadece insanı yerinden hoplatacak şeyleri incelemeye müsait olunca böyle bir durum oluyor.

1 Beğeni

Ben zaten reaksiyon videosu izlemiyorum da yazdığım ilk mesajda özellikle fragmandan söz ettiğimi belirtmiştim. Film sahnesine ne ara geldi konu.

Film sahnesinde de şöyle ayrıştığımız bir nokta var. Örneğin filmi ilk defa izleyen birisi, bir yandan da kendi reaksiyonunu kaydediyorsa tamam, doğal tepkiyi yakalar. Fakat bunu yapan kaç kişi var ki. Daha önce izlediği sahneyi tekrar izlerken verdiği reaksiyon yine doğal olabilir ama ilk izlediğindeki kadar bir şaşkınlık yaşayacağını sanmıyorum.

Sinema ile trailer arasında çok fark yok. Eğer videoyu çeken böyle büyük olay olan sahneleri izliyosa doğal tepki verecektir. Aksi takdirde fragmanda da filmde de sahte bi tepki verir.

Dediğim gibi react videosu izlenecekse sadece büyük olay olan sahneleri izleyin. Zaten react’ın tek espirisi bu.

2 Beğeni

Itiraf edeyim ben bunu yapıyorum bazen. Genelde çok aptalca bir durum yaşandığında karaktere, dolaylı olarak da diziye kızmak şeklinde oluyor bu durum.

1 Beğeni

şu sadece aşırı bağlandığım dizi karakterlerinde oluyor, got bb de falan hatırlıyorum kendi kendime boomer gibi konuşuyordum

1 Beğeni

Valla izlerken corona oldum bildiğin. Nasıl malak bir zihniyetmiş… Bizde de şu teli elinden bırakamayanlar oluyor genellikle.

3 Beğeni
3 Beğeni

Cılkını çıkaracaklar diye korkmadım değil. Umarım bütün filmlerde kaliteyi arttırarak giderler.

2 Beğeni

Allah aşkına We Got This Coverd götün de uydurdu Haberler inanmayın.

7 Beğeni