James Gunn Evine Geri Döndü

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/index.php/2019/03/16/james-gunn-evine-geri-dondu/

Geçtiğimiz yaz James Gunn, on yıl önce attığı tweet’ler yüzünden Disney tarafından kovulmuştu. Böylece çekimlerin başlamasına aylar kala Guardians of the Galaxy vol. 3 yönetmenini kaybetmişti. Bu karar çok tartışıldı. Marvel Studios, Gunn ile çalışmak istemeye devam etse de Disney geri adım atmadı. Ta ki şimdiye kadar. James Gunn, Disney tarafından tekrar Guardians of the…

2 Beğeni

Gündeme göre hareket etmiş disney… Şimdi unutuldu gitti o gündem ne de olsa…

2 Beğeni

Doğru. İyi oynadılar bu olayda politika olarak.

2 Beğeni

Şirketlerin, paradan başka bir duyarlılığa sahip olmadığını ve sözde savundukları/desteklediği fikirlere alet olunmaması gerektiğini anlatan güzel bir örnek olmuş.

5 Beğeni

Aynen öyle, sağda solda futbol takımı tutar gibi -ki onu da anlamıyorum- şirketlerin fanatikliğini yapan arkadaşlara da örnek olsun.

1 Beğeni

Söylediğini anlayabiliyorum ancak bu olay biraz farklıydı ya. Ofansif mizahla ünlenmiş bir komedi yönetmeniyle anlaştıklarında o tweetleri de biliyorlardı gayet. Kovma olayı tamamen toplum önünde prestij koruma çabasıydı Disney için. Bunun duyarlılıkla alakası yok yani.

2 Beğeni

E bu cümle zaten benim savunduğum olay?Toplumun gözünü boyamak için her şeyi yapıyor bu şirketler.

2 Beğeni

Zaten başından beri duyarlı oldukları bir konu değildi. Algıya oynadılar sadece.

Bu olaya bakıp diğer örnekler için bir önyargıda bulunmak benim hoşuma gitmiyor ama anlayabiliyorum gayet düşünceni.

2 Beğeni

Peki bu şirketlerin zenci/kadın hakları konusunda duyarlı olduklarını neye dayanarak düşünüyorsun?

Kendi yayınladıkları çizgiromanları aksini söylüyor.

1 Beğeni

Hangi çizgi romanları?
Silver Age’ten bahsediyorsan evet. Stan Lee vs o dönem cinsiyetçi göndermeleri bolca yaparlardı ama bundan fazlası pek yok.

2 Beğeni