It: Chapter Two

It filminin merakla beklenen ikinci kısmı için bütün haberler bu başlıkta.

1 Beğeni

Gerçekten merakla bekliyorum

Pek merakla beklenmiyormuş ama .s

Andy Muschietti’nin It’ini sevmiştim. Stephen King eserlerinin beyazperdede çok kolay harcandığı bir dönemde ilaç olarak gelmişti. İyi bir ilk filmin ardından daha iyi bir Chapter 2 bırakırsa daha da sevinirim.

Ancak her şeye rağmen Cary Fukunaga’nın versiyonunu görmek isterdim. İptal edilen scriptten birkaç bilgi sızmıştı ve bayağı merak uyandırıcıydı. Abartmayayım diyorum ama 2000 sonrasının Shining’i olabilirdi belki de…

1 Beğeni

3 Beğeni
3 Beğeni

İlk filmin bu kadar iyi bir gişe yaptığını bilmiyordum. 30 milyon bütçeye karşılık 700 milyonun üzerinde gişeye ulaşılmış.

Yakın dönemde oran olarak bu kadar yüksek kârlılığa ulaşan bir filme denk gelmemiştim.

2 Beğeni

Acayip gerildim. İzlerken iki kere ara verdim.

Kitapta okurken hissettiğim duyguları birebir yaşadım izlerken, Beverly kısmı çok başarılı yansıtılmış. Bu tarz atmosferi ile geren korku filmlerine ihtiyaç var kesinlikle. Oyuncu seçimleri de sırıtmamış gibi duruyor, hatırladığım kadarıyla bu filmde karakterlerin yetişkin olmasının da getirisiyle daha ürkütücü ve ağır olaylar izleyeceğiz.

King’in film hakkında yorumu da şu şekilde;

Merakla bekliyorum.

İzledim derken fragmanı mı kastediyor filmi mi?

Ben filmi izlemiştir diye düşünüyorum, ilk filmi de vizyona girmeden önce izlemişti ve düşüncelerini paylaşmıştı.

trailer’ın kurgusu…

Bir kaç şey söylemek isterim.

Öncelikle fragman inanılmaz olmuş, spoiler vermeden nasıl hype yapılır göstermişler. Sahne seçimleri, müzik ve renkler inanılmaz. Pet Semetery ilk fragmanı izlediğimde tüylerim diken diken olmuştu. İkinci fragmanda tüm filmi verdiler, spoiler doluydu, gıcık olup sinemada gitmedim. Bu sefer ne olur olmaz 2. Fragmanı izlemeyeceğim.

Film bence gayet sağlam olacak, Pennywiseın az da olsa originini göreceğiz sanırım :slight_smile: Birde chüd ayini olacak gibi.

Çol hype yaptım çok :slight_smile:

3 Beğeni

Fragmanı çok çok başarılı, izlediğim bazı gerilim filmleriyle aynı seviyede gerildim resmen. Bir yandan da üzüldüm, keşke filmde izleseydim bu sahneyi diye.

2 Beğeni

6 Beğeni

It: Chapter Two filminin kadrosundan James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader ve yönetmen Andy Muschietti SDCC’de sahne alıyor. Fragman için sabırsızlanıyorum.

1 Beğeni

resim

Başlığın profil fotoğrafı, arka planı vari…

4 Beğeni
3 Beğeni