İsmini Hatırlayamadığımız Eserler

Dizi, film, anime, oyun… Yıllar önce denk geldiğimiz fakat sonradan hatırlayamadığımız ya da ismini hiç öğrenemediğimiz eserleri sormak güzel olabilir. Belki buluruz hep birlikte.

Anime ile başlayayım, spor içerikli bir seri vardı. Muhtemelen 90’lı yıllardan. İlk sezonunda basketbol, ikinci sezonunda masa tenisi oynayan kısa boylu bir karakteri anlatıyordu. Basketbol oynadığı dönemde karşı takımın antrenörü Darth Vader kostümüyle geziyordu. :thinking:

Slam Dunk veya Kuroko değil.

4 Beğeni

Bu tarz mı _?

bir-%C5%9Fark%C4%B1-vard%C4%B1-ad%C4%B1n%C4%B1-ve-s%C3%B6zlerini-bilmiyorum_99266

13 Beğeni

https://myanimelist.net/anime/2748/Dash_Kappei Bu olabilir mi? Bizim memlekette Çiko ismiyle 90’ların ortalarında Show TV’de yayınlanmış.

4 Beğeni

Aynen buymuş. Show Tv’de izlemiştim muhtemelen ben de.

Bu soruyu forumda bilse bilse Yasin bilir diyordum… :+1:

4 Beğeni

Benim de izlediğim bir seri değil de, yakın zamanda Kayra Keri Küpçü’nün şu kitabını okudum tekrardan, oradan aklımda kalmış. Böyle zamanlarda gerçekten işe yarıyor kitap, tavsiye ederim. :+1: Yardımcı olabildiysek ne mutlu.

3 Beğeni

Yıllardır ısrarla her platformda sorduğum ve asla bilenin çıkmadığı çizgifilmi bir de burada yazayım…

2003-2007 yılları arasında herhangi bir yıl olabilir. Okuldan döndüğümde izliyordum ve kanalı hatırlamıyorum.(Paralı kanallar olmadığına eminim)

Ana kahramanlar bir erkek ve kız çocuğu. Erkek çocuğun babası yıllar önce farklı bir diyar keşfeden bir arkeolog ancak oradan dönemiyor. Bunlar da yardıma gidiyorlar. Böyle bir delikten düşüp yemyeşil, dinozorların falan olduğu bir yere geçiyorlar. Sanırım bunlara yardım eden bir dinozor da vardı.

2 Beğeni

Dinosaucers mı?

1 Beğeni

Baya benzettim aslında, bi bölümünü açıyorum şu an :slight_smile:

Edit. Malesef…

Bu dinozor merkezli baya, benim dediğimde dinozorlar sadece çevrede bulunan hayvanlar. Asıl hikaye 2 çocuğun babalarını araması.

2 Beğeni

TRT Çocuk’da mı ne veriyordu?2 kişi,biri bi kız,biri erkek nedense uzaya gidip,orada bi uzay gemisinde parasızlık içinde yaşıyorlardı.Saçma sapan otellerde falan kalıyorlardı.

1 Beğeni

Trt Çocuk yoktu o zamanlar. Tema uzayla alakalı değil hiç, yeraltı dünyası tarzı bir geçmiş çağ zamanı.

1 Beğeni

Zaten saba cevap için vermedim ki onu.Benim hatırlayamadığım bi ç.f bu

2 Beğeni

Sakat bir çocuğun kelebeklere aşırı ilgi duyduğu ve takipçisi olduğu konunun uzmanı ile Afrika’ya o kelebekten yakalamaya gittiği bir film hatırlayan var mı arkadaşlar? Ormanda balçık içinde tekerlekli sandalye taşıyan bir zenci hatırlıyorum.

4 Beğeni

Yıllarca bu filmi aradım. İsminde kelebek geçen tüm filmlerin konularını okuyordum bi ara skfkend. Küçükken tv’de izleyip sonunda ağlamıştım. Umarım aynı filmden bahsediyoruzdur da biri hatırlar.

3 Beğeni

Annesi ile birlikte gidiyorlar, sonunda çocuk zor bela yakalanan kelebeği serbest bırakıyor ?

2 Beğeni

Aynen de bu. Mağara gibi bi yerde bir sürü kelebeğin uçuştuğu bi sahne hatırlıyorum. Birkaç sene önce herhalde böyle bi film yok, ben uyduruyorum diyip salmıştım arayıp sormayı. Bulsanız da izlesem tekrar.

1 Beğeni

The Diving Bell and the Butterfly olamaz değil mi?

1 Beğeni

Bir tahmin de benden gelsin.

5 Beğeni

EVVET, budur be :slight_smile:

Muhtemelen aklımda kaldığı kadar güzel bir deneyim olmayacak ama bu gecenin filmi çıktı.

3 Beğeni

Şöyle güzel bir site bırakayım bu başlığa yardımcı olmak adına.

8 Beğeni

Aşırı eski olmayan bir çizgi film arıyorum. Gizli görevleri yerine getiren, üniversite çağlarında(daha büyük de olabilirler) 4-5 kişilik bir grubu konu ediniyor. Ana karakterlerden birini İlham Erdoğan’ın seslendirdiğine neredeyse eminim. Kızlardan birinin saçı ya da ceketi pembeydi diye hatırlıyorum.

2 Beğeni