İlk Göktürk 🐺

DAĞ ve BÖRÜ ile tanıdığımız Alper Çağlar’ın bir sonraki üçlemesi olacak olan GÖKTÜRK, hakkında maalesef şu aşamada çok fazla bir şey bildiğimiz söylenemez. Proje iki yıl önce duyuruldu ve geçtiğimiz yıl üçlemenin ilk filminin gelmesi planlanmıştı. Ne yazık ki geçtiğimiz yıl pandemi olmamasına rağmen çekimler başlamadı bile.

Bilemiyorum, toplulukta Alper Çağlar’a karşı tutumlar nasıl ancak ben hikaye yaratma ve onu işleme konusunda kendisini beğeniyorum. Yarattığı karakterlerle izleyiciyi de çok iyi özleşleştirebiliyor diye düşünüyorum. Pek çok izleyici bunu “vatan duygusu” üzerinden gerçekleştirdiği için işin kolayına kaçtığını düşünse de DAĞ II’nin başarısının ardından ortaya çıkan yapımların hali vakti ortada. Bu durumda ben arkadaşlara katılmıyorum. Özellikle score konusunda BÖRÜ dizi müziklerinde Lincoln Jaeger ile ortaya çıkarttıkları işi de ikiye katlattı bende. Dolayısıyla bu filmden bir beklentim var. Beyaz perde işi olacağı için elbette bir hikaye olarak gerçekleşecek ancak yine de Prof. Dr. Ahmet Taşağıl gibi hocalarla bir araya gelip senaryo oluşturmaya çalışması da güzel bir detay. Bu kadar kendi sikko ve kimsenin umurunda olmayan görüşlerimi yazdıktan sonra film hakkında bildiklerimize geçelim.

Tabi film hakkında bildiklerimiz yapım süreci henüz başlamadığı için oldukça sınırlı, yalnızca Alper Çağlar tarafından yapılan açıklamalar ve basındaki kaynaklar mevcut. Yine de biz süreci en baştan rahatça görebileceğimiz bir akış oluşturalım buraya.

Göktürk Üçlemesi Anons Tanıtımı:

Medyatava’nın film hakkındaki haberi:

Neden Göktürk Üçlemesi:

Göktürk Üçlemesi - Soru Cevap 1:

İlk Göktürk Filmi ve Tarih

Anadolu Ajansı’nın haberi:
https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/gokturk-uclemesi-benim-bir-ruyamin-urunu/1538045

FRPNET’in haberi:

Cast için oluşturulan AshinaClan internet sitesi duyurusu:

Film durumu güncellemesi:

Paylaşılan şifreli konsept çizimler:

1 Beğeni

Ulan bende fragman falan bir şeyler geldi sandım.

2 Beğeni

Sene sonuna kadar gelecek demişti ama gelmedi. DAĞ III’ü de etikeleyecek herhalde yapımın henüz başlamaması.

1 Beğeni

Koronadandır büyük ihtimal

1 Beğeni

Bu film ölmedi mi ya ?

Bu adam bu üçlemeyi ilk duyurduğunda lisedeydim şuan üniversite bitti. Şaka değil ciddiyim.

1 Beğeni

Türklük ölmez cCc :wolf::tr::wolf::tr::wolf::tr::wolf:

1 Beğeni

tengri biz menemen :tr:

1 Beğeni

Açıklandığında da gelmeyeceğinden emindim, şimdi daha da eminim. Dağ 2’nin gazıyla bir şeyler dendi de yapılmadı.

1 Beğeni

En son Haziran ayında güncelleme gelmiş proje ile ilgili. Ölü demek pek doğru olmaz bu durumda sanki.

1 Beğeni

Pandemi çıktı herif ne yapsın? Çinli falan da oynatması gerekiyordur büyük ihtimal gel sıkıysa oynat.

Deliler kıvamında bişe illaki çıkar. Testesteron ve TÜRKLÜÜÜK olduğu sürece benim için sıkıntı yok.

1 Beğeni

Kardeşim Eskişehirdeki tatarlar bizim değil mi?

1 Beğeni

Çinli tokatlatmak varken tatar kardeşlerimizi mi tokatlatacak adam?

1 Beğeni

Onu atmaya geliyordum. Ay içim kıpır kıpır oldu, iki elimle de bozkurt yaptım bekliyom. Zarzor yazdım bunu.

börü 2039 çıktı. blu tv geliyor merakla bekliyoruz.

Açtığım tartışmayı düzelttim. Anadolu Geceleri farklı bir proje olacak demek ki.

1 Beğeni

Call of Duty BÖRÜ OPS…

1 Beğeni