Hunter X Hunter

Yayın hayatına 1998’de başlamış ve halen devam etmekte olan bir Shonen Jump serisi. Seri şu ana kadar 2 tv anime uyarlamasına, 2 film uyarlamasına, 10’un üzerinde video oyununa erişmiştir. Naruto gibi ünlü serilere ilham olmuştur… ama Naruto’ya değil. Çünkü Naruto, Hunter X Hunter ÇAKMASIDIR!!!

Çok uzun yav, insanın başlayası gelmiyor. Ben bir seri hali hazırda 30 bölümden fazlaysa direk pas geçiyorum.

Anlayabiliyorum. Ama Hunter X Hunter insana bir oturuşta minimum 6 bölüm izletecek akıcılıkta bir seri.

1 Beğeni

Buradaki mantığı Hunter X Hunter spoiler’ı vermeden anlatabilir misin ? Eskiden ciddi şekilde anime izliyordum. Naruto’yu felan full izledim. Ama 4-5 senedir ara vermiştim. Bu yaz arkadaşlarında gazıyla tekrar başladım. Dragon Ball izliyorum. Hunter X Hunter’ı da izlemek istiyorum. Naruto’ya da bayılırım. Şu anda internette benzerlikler diye aratsam spoiler yiyebilirim. O yüzden spoiler vermeden neler söyleyebilirsin bu konuda.

Öncelikle olayı mizah amaçlı birazcık abartıyorum. Ama bu internette uzun zamandır dönen bir geyik. Spoiler vermeden şöyle açıklamaya çalışayım. Öncelikle iki serinin de ilk arcları ve arcların içeriği artık “tesadüf” denemeyecek kadar benziyor. Karakterlerin karşılaştığı zorluklar ufak değişikler haricinde neredeyse aynı. Ama hadi bu küçük bir örnek. Sasuke bunun en büyük örneklerinden. Sasuke, Hunter X Hunter’daki iki önemli karakterin birbirine harmanlanmış bir hali ve bu çok göze batıyor. Ama olay onda da bitmiyor. Orochimaru da aynı halt. Akatsuki Phantom Troupe çakması. Tsunade çakma bir karakter. Vs vs.

Anladım ve daha da merak ettim :grinning: İki anime serisi var. 2011 versiyonu izlemek daha mantıklı sanırım ?

Evet. Ama o da teknik olarak “yarım” bitiyor :smile: Ama yine de tatmin edici bir son bence.

Mangası devam ettiği için öyle diyorsun değil mi ?

Yep. En az bir 15 yıl daha devam eder :smile:

Tamam. Zaten sasarsa mangadan da devam edilir. Ama tab bunu izlemeden önce Dragon Ball’u halletmem lazım.

1 Beğeni

Ben de bir iki şey söylemek istedim. İki seriyi de bitirdim ben de. Ki şu an Marvel tutkunluğum neyse Naruto da öyleydi zamanında eheh :smiley: HxH yi Naruto’dan çok uzun zaman sonra izleyip bitirdim ve kesinlike inanılmaz sürüklüyor. Ve Naruto’da yaşadığım heyecanı ve aksiyonu, muadili olarak ama kendine de has tonuyla aldım HxH den. Evet Naruto’dan önce çıkmasından dolayı Naruto’nun bu seriden epey esinlenildiği şüphesiz ama bunca esinlenmesine rağmen bana kalırsa Naruto’nun karakterleri, Akatsuki örgütü, müzikleri ve evrenin temel dinamizmi bana kalırsa HxH den çok daha iyi başarılı (iyi ve başarılıdan ziyade, daha güzel ve daha çok beğeniyorum diyeyim) ama HxH kesinlikle, özellikle Naruto’yu büyük keyifle izlemiş ve benzer ruhu yakalamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Hatta belki de bu kadar yakın tek örneği.

Ve evet 2011 versiyonu.

Ayrıca izlerken “Ben tekrardan bir Naruto izliyorum” demiyorsun bence, ama “kesinlikle Naruto’daki hissiyatı keyfi yeniden alıyorum” diyorsun. En azından bana hissettirdiği bu oldu.

Ya böyle yapmayın ya :grinning: Yine acayip gaza geliyorum :grinning: Naruto izlerken bir çok yerinde ağlayan bir insan olarak o tadı çok özlüyorum. Hunter X Hunter’da böyle bir tat veriyorsa ne güzel olur.

1 Beğeni

Benim ağladığım çok yer oldu HXH’da. Ki ben öküzüm. Kolay ağlamam.

The first generation made their fortune trading with the French. Pelts and skins. They were hunters.

ii dedin gıral.

Arkadaşlar belli ki animelerden anlıyorsunuz. Ben halen eski formumu tutturamadım anime konusunda. Zaman buldukça foruma aynı Hunter X Hunter’da olduğu gibi klasik ve yeni başlayan animeler için başlıklar açın. (Naruto başlığımız olsun, Dragon Ball başlığımız olsun) O başlıklarda muhabbet edelim.

2 Beğeni

Anime seven veya sevmeyen herkesin izlemesi gereken serilerden.

Naruto’yu da Hunter X Hunter’ı da izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki HxH açık ara daha iyi Naruto’dan. Naruto hikayesindeki pek çok önemli elementi HxH’den çakmıştır zaten. Naruto da güzel ve eğlenceli bu arada ama HxH’yle yarışamaz.

1 Beğeni

10/10

1 Beğeni

Efsane ending’i de atıyım şuraya