Hogwarts Legacy⚡️

resim

Hogwarts Legacy, Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Portkey Games tarafından yayınlanması planlanan, Harry Potter evreninde 1800’lerin sonlarında geçen yeni bir aksiyon rol yapma video oyunudur. Oyun 2021’de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

16 Eylül’de ki PS5 etkinliğinde yayınlanan video;

3 Beğeni

Game Pass’te olursa bi bakarım.

1 Beğeni

Valla ben heyecanla bekliyorum, bu evrende bi’ RPG oyunu çok hoş olabilir.

1 Beğeni

Harry Potter evreninde geçecek bu tarz bir oyun benim de hayalimdi yıllardır. Buna en çok yaklaşabilen oyun da Order of the Phoenix oyunu olmuştu. Okulda serbestçe dolaşıp birçok mekan ile etkileşime girebiliyorduk.

Umarım iyi bir iş ortaya çıkarmışlardır da tatmin edici bir Hogwarts deneyimi yaşatır.

3 Beğeni

Combat ve quidditch mekanikleri berbat olmasa Melez Prens de bayağı eğlenceliydi. Mekanlar ve grafikler hele bir film oyunu için bayağı özenli hazırlanmıştı.

1 Beğeni

Oynanış mekanikleri yönünden aşırı zayıftı ama işte. Devamlı aynı şeyleri yaptırıyordu oyun sana ve bir yerden sonra aşırı sıkıcılaşıyordu. Mobil oyun gibi bir şeydi adeta.

1 Beğeni

İlk HP oyunlarını çocukken çok oynardım, bende ayrı bir değeri var. İlk 3 ve 5. oyun fena değildi. Geri kalanlar tamamen ticari amaçlarla yapıldığını fazla belli eden oyunlardı. Hogwarts Legacy her HP hayranının hayalini kurduğu oyun olmaya aday gibi duruyor.

2 Beğeni

Özgürce Hogwarts’ta gezebilmek, derslere girip büyü ve iksir öğrenmek, hikayeyi değiştirebilecek seçimler yapmak… Rüya gibi bir oyun olur şunları başarırsa.

2 Beğeni

Bende de öyle ya, çocukken oynadım ilkleri. Sırlar Odası mesela aşırı güzel geliyordu o zaman, fasülye toplamak, kart biriktirmek falan.

3 Beğeni

Felsefe Taşı ve Sırlar Odası’nı çok oynardım. Fasülye ve kart toplamak, yeni büyüler öğrenip onları kullanmak, dipsiz uçurumların üzerinde platformlarda hoplaya zıplaya ilerlemek. Müzikleri, seslendirmeleri, garip boss dövüşleri… Her şeyiyle büyülü gelirdi bana küçükken.

2 Beğeni