Hip-Hop Köşesi

Yener Çevik ve Tekmill’i dinlemiyorum ben artık şarkıyı açtığımda. Sir-Dav da yine dinletir bence ama bana hitap etmiyor ya, sesi irrite etti yani. Rota şahsen beni şaşırttı, değişik bir şekilde söylemiş, o da hoşuma gitti ama ilk üçüm yukarıdaki gibi. Şanışer çok takip ettiğim biri değil ama bu şarkıda…

Sansar Salvo’da ortak fikre varmışız sanırım, bunlar nasıl lirikler, nasıl bir uyum yahu. :smiley: Defkhan konusunda da kesinlikle katılıyorum, adam akıyor gidiyor ya, söylemeye çalışıyorum ve acayip eğleniyorum.

1 Beğeni

Bu adam beatin üzerinde flowlarıyla dans ediyor resmen. Çok büyük haz alıyorum her dinlediğimde.

Hepsi bok gibi. Eskimiş beatler aynı flowlar.Gözünüzü seveyim dinlemeyin şu amcaları.

Merhabalar

Leaklenmişti geçen hafta travis albümü ile eğer o albüm bu albümse baya kötü. Zaten kral da müziğin şeytan işi olduğunu söyleyip bırakıyormuş müziği.

Massaka neden böyle bir şey yaptı? :smiley: Bilen var mı?

Bu senenin son ayları çok güzel geçti hip-hop açısından… Gerek Netflix’ten çıkıp yürümeye başlayan underdogs, gerek Joyner, gerek Russ… Güzel zamanlar. Şu son iki ayın en sevdiğim işlerini atayım gideyim.

D Smoke, Rhythm and Flow’da ilk sahneye çıktığında belliydi bir şeyler yapacağı da buradaki İspanyolca verse beklemediğim bir seviyede giriyor. Çok kaliteli bir iş, belki de kazanacağını burada belli etmişti adam.

Zaten güzel bir şarkı vardı ortada, ADHD tam anlamıyla bir Joyner işiydi. Adamdan beklediğin her şeyi fazlasıyla veriyordu sana, sonra bu video çıktı. Başında da şu intro… Intro tam olarak muazzam bir çalışmanın eseri, gerek klipteki sahnelerle gerek şarkının kendisiyle çok iyi bir iş. Bu adama ne zaman acaba düşündüğüm kadar iyi değil mi desem tokat gibi gelen bir iş atıyor ortaya…

Bana göre Netflix’in çıkardığı en iyi lirikaliteye sahip olan adamdır Flawless Real Talk ama senelerdir endüstrinin diplerinde koşturmaktan olsa gerek bunu yönlendirmeyi tam anlamıyla beceremiyor. Yani nadiren beceriyor desek daha doğru olur. Genel anlamda kariyerinin en iyi işlerini Rhythm and Flow sırasında yaptı, kaliteli bir adam. İleride Joyner’lar, Hopsin’ler gibi isimlerin yanında bir yer edinecektir. Şu iş ise harika bir eleştiri, kusursuz verseler… Çok güzel iş.

3 Beğeni

Norm Ender kötü bir rapçi olmasına rağmen sektöre doğru zamanlarda dinamizm katmayı çok iyi başarıyordu, şu anki durgunluğu bozacak bir şarkı bekliyordum ama hayatımda dinlediğim en sıkıcı rap parçalarından biriydi.

1 Beğeni

Selamlar hiphop sever dostlarım. eminim içinizde bu kültüre dair bir şeyler üreten insanlar vardır. diyorum ki, ürettiklerimizi burda paylaşıp birbirimize destek olsak nasıl olur? fena fikir değil bence:)
yaptığımız amatör rap parçalar, graffitiler ve beatler varsa bu başlık altında paylaşalım. ilk paylaşım da benden gelsin. buyrun bu benim yaptığım bir beat. umarım seversiniz. keyifli dinlemeler. sizden gelecek işlere de bakmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

1 Beğeni
2 Beğeni

Selamlar, foruma yeni katıldım. Başlıkta göz gezdirdiğim kadarıyla paylaşan birisini görmediğim için benim de maalesef yeni keşfettiğim Freddie Gibbs abimizi paylaşmak istedim. Özellikle son albümünde kaliteli parçalar var. Benim şahsi favorim ise yine son albümüne ait bir parça olan 1985.

1 Beğeni

Hoş geldin. :metal::sunglasses:

1 Beğeni

Teşekkürler hoşbuldum :smile::love_you_gesture:

Türkçe Hip-hop kültürünün gelecek için en umut veren neferi. Gerçekten insan dinlemeye doyamıyor…

Biraz guilty pleasure ama olsun, rap-pop kültürünü harmanlayan Drake, resmen Justin Bieber hakkında yaptığı şarkıda Justin Bieber’ı oynatıyor. Eleman da tüm klip sadece flex atıyor. 10/10 hareket.

1 Beğeni

Türkçe Rapte farklı sesler, farklı tatlardan birisi de burada var.