Heykel ve Mimari Şehri

Bu kısımda en beğendiğimiz heykelleri ve de mimari eserleri paylaşıp üzerine konuşuyoruz.

Gördüğüm en muhteşem eserlerden birisi. Mermeri tül haline sokmak inanılmaz bir beceri. Hayran kaldım.

Giovanni Strazza - The Velved Virgin

15 Beğeni

6 Beğeni

Odunpazarı modern müze kesinlikle gezilmesi gereken bir mimari yapı. Aynı zamanda içerdeki serginin de çok iyi bir sergi olduğunu söyleyebilirim

8 Beğeni

Ölü Mesih’in Yası

İsa’nın ölü bedeni etrafında duran altı figür. Heykellerin yüzlerinin yakınlaştırılmış hali çok çok daha çarpıcı. İnceleyin bence bi internetten, örnek bırakayım bi tane.

Michelangelo’nun Floransa Pieta’sı

İsa’nın çarmıhtan indirilişi canlandırılmış. Bize göre sağındaki annesi Meryem. Arkasındaki figürün Michelangelo’nun otoportresi olduğu kabul ediliyormuş.

9 Beğeni

Mükemmelliyet…

6 Beğeni

Bernini’nin Davut’u

Canova’nın Aşk Tanrısının Öpücüsünden Canlanan Psyche’si
images

5 Beğeni

4 Beğeni

Ulusal Doğa Müzesi
Wroclaw/Polonya

7 Beğeni

Westminster Sarayı

3 Beğeni

Perseus with the Head of Medusa(Florence)

“Pie Iesu Domine…”(Jesus and Mary at Saint Patricks Cathedral/New York City)

Alfred the Great, IX. yy. sonları Wessex Kralı(oğlu Edward ilk Britanya kralı olarak taç giyecekti, öyle ki son kraliçenin taç giyme töreni(coronation)dahi Edward’ın töreninin taklidi olacaktı.)

evet, British heykelciliği pek gelişmiş değil, Roma-Yunan tarzı mermerlerinin olmaması en basit gerekçesi ki bugün bile Bath şehrinde mükemmel Roma mimarisine rastlanırken daha sonra yapılan Anglican(?)heykelleri başarısız denemelerdir

Böyle bir başlığı mahale gerekli görüyordum sonunda açılmış olması beni sevindirdi. Thx açan arkadaş…

5 Beğeni

Bu konuyu canlandıralım
Wat Samphran Tapınağı - Tayland

7 Beğeni

The Love Witch filminden, Arcata, Kaliforniya.

The League of Extraordinary Gentlemen filminden.
From The League of Extraordinary Gentlemen

Yedinci Kıta Bienali’nden, MSGSÜ Resim ve Heykel Müzesi

5 Beğeni