Hellboy

Hellboy başlığımız açılmıştır.

2 Beğeni

Epey komedi gibi olmuş. Ton birazcık daha karartılmalı bence. TARS mizah oranını %30’a çek.

2 Beğeni

Aslında her fragmanda ton biraz daha karanlık ve aksiyona dönüştü ama hala çok fazla mizah var haklısın

2 Beğeni

Espri konusunda yapacak bir şey yok. Disney uyguladı ve tuttu. WB’da aynısını yapmaya çalıştı, eline yüzüne bulaştırdı. Bakalım Hellboy’da nasıl olmuş. 18+ olması sevindirici. Ama bir yandan “espriyi abartmamışlardır inşallah” demeden edemiyorum.

3 Beğeni
1 Beğeni

Yıllardır bir Hellboy filmi bekliyordum, istediğim kalitede olmasına çok ihtimal vermiyordum ama bu çok üzdü ve sinirlendirdi beni. Ek çekimler mi oldu, yönetmene ‘final cut’ hakkı mı verilmedi bilmiyorum ama 2 yıl önce yayınlanan ilk görselin bu film olmadığına eminim. Muhtemelen yine bir 10 yıl daha Hellboy veya Mignolaverse uyarlaması gelmeyecek.

3 Beğeni

Well…

1 Beğeni

RT’de dökülüyor bildiğin lol.

1 Beğeni

Yani şu Del Toro’ya 3. Film için belli başlı -düşük olsa da olur bak- bir bütçe verip markaya çamur bulaştırmaktan kurtaracaktın, üzerine kaliteli ve anlatılmak istenilen bir finalle noktalayacaktın ilk seriyi.

Peki naptılar? Rebootlayıp herkesi memnun etmeye çalışan bir balçık koydular ortaya LUL.

well deserved

3 Beğeni

Golden Army de iyi bir film değildi. Sıfırlanmasına karşı değilim, 10 sene olmuş ve yeni bir başlangıç yapılmak isteniyor ama yönetmen desen doğru dürüst filmi yok, keza yazar da öyle. Yazık Mike Mignola da debelendi durdu etrafta bu süreç boyunca. Ortaya çıkan şey ne acaba, nasıl bu kadar kötü film yapılabilir… Yanlışlarını konuşmak lazım bu filmin. Hellboy çok zengin bir karakter, yazık oldu.

Aha, kokusu çıkmaya başladı. Normal değil bu film.

2 Beğeni

Yahu belki Golden Army de kötüydü ama 2019’da çıkan filmden daha güzel görünüyordu.

3 Beğeni

Bence iyi oluşturulmuş bir film gayet yav. Hellboy evrenine o kadar hakim değilim ama Del Toro özellikle canavarlara empati kurdurtmayı başararak organik bir bağ oluşturuyordu seyirciyle. Potter serisi gibi işte o filmler, izlediğin şeyin gerçek dışılığı büyülüyor izlerken. Üçlemeye ve finale de gayet güzel yol yaptı ikinci film. Kehanet ve Hellboy’un her şeye rağmen kurtarılmasıyla birlikte sonucun nereye bağlanacağını merak ediyordum, yazık oldu.

Ega ben buna tamamım bak, sıkıntım yok. Ama sen bir yönetmenin bitirmek için neredeyse yalvardığı, oyuncuların açık açık stüdyonun seçimini boykot ettiği bir projeyi başlatmak istiyorsan

1-) O eserin yapımcısına güvenir, ticari çıkarı düşünmezsin, kalitesi ile konuşur -ütopik I know-

2-) Formülatik bir filmle iyi gişe yapar devam filmlerinde geliştirirsin -hiç öyle gözükmüyor-

Sen gidip hem R Rated olsun, hem de genel izleyici çekelim gibi bir kafaya girip ne olduğu belli olmayan bir şey koyarsan ortaya. Filmi parçalarsan tanınmayacak hale gelene kadar bu tip sonuçlarla karşılaşırsın, doğal yani.

F4ntastic 2 işte… Stüdyo cesur hayallerle başlıyor, yarı yolda yontulan işin ana kitleye hitap etmeyecek farklı bir iş olduğunu görüp, ürküp biçmeye başlıyorlar. Same old same old…

5 Beğeni

Bir iki nokta dışında çok sorunlu bir film ama bunu başka zaman konuşuruz. Uyarlama olarak da hasarlı.

Tam tahmin ettiğim gibi olmuş;

• After Marshall handed in his cut of the film, the producers took over. Singer said Marshall had never been promised final cut on the film.
  • Two insiders said the script was re-written throughout the production. One said those doing the rewriting included actors Harbour and co-star Ian McShane.
  • Two insiders said Harbour repeatedly walked off set, refusing Marshall’s requests for more takes.
4 Beğeni

Hiç mi ıskalamaz yav södösödka

5 Beğeni

Bu arada Neill Marshall Descent ile bana kalırsa kendini kanıtlayan bir yönetmendi. Ben iplerin kendi elinde olsaydı daha iyi bir iş çıkarıcağını düşünüyorum. Film bana ilk trailerı ile Hellboy’dan uzak bir yapım gibi gelmişti zaten.

Aslında ilk 2 filmde de gişe problemi yoktu. Yapımcı ile yönetmen sorunları vardı hatırladığım kadarıyla

Vardı. İki filmde zarar etti.

Evet zarar etmişler :grin:

2 Beğeni

Yönetmenin film tecrübesi pek yok ama TV tarafında çok iyi dizilerde uzun süre çalışmış görünüyor. Diğer yandan 3 yazarın 2 tanesinin ilk yazarlık tecrübesi, bir diğeri de Golden Army’yi falan yazmış herif. Çok üzücü ya. Filmden ilk fotoğraflar geldiği zaman acayip heyecanlanmıştım, Rated R olması çok cezbetmişti. Yönetmene üzüldüm şahsen, yaptığı işlere bakarak böyle bir film çıkaracağını düşünmüyorum.

1 Beğeni

İyi bari şu RT olayı bir DC filminin başına gelmedi yine. Sandıkları terk etmeyeeen gençlerr bu bir gomplodur

1 Beğeni