HBO Max kategorisi hakkında

(Replace this first paragraph with a brief description of your new category. This guidance will appear in the category selection area, so try to keep it below 200 characters.)

Aşağıdaki satırları daha uzun açıklama, kategori yönergeleri ya da kurallar oluşturmak için kullanın:

  • Bu kategorinin amacı ne? İnsanlar konu oluştururken neden bu kategoriyi kullanmalılar?

  • Bu kategorinin mevcut diğer kategorilerden farkı ne?

  • Bu kategorideki konular neleri içermeli?

  • Bu kategoriye gerçekten ihtiyacımız var mı? Bu kategoriyi bir başka kategori ya da alt kategori ile birleştirmeli miyiz?

Ben yazayım bari;

AT&T’nin Warner Bros.'u satın alması sonrasında yeniden yapılandırma sonucu orataya çıkan WarnerMedia tarafından hizmete sunulan bir abonelik tabanlı video izleme servisidir. HBO Max, ilk defa kullanıcılara 2018 yılında duyuruldu ancak 27 Mayıs 2020 tarihinde altyapı ve pazarlama çalışmaları tamamlanarak yayın hayatına başladı.

Temel olarak Amerika Birleşik Devletinde yayın yapan ve kaliteli yapımlarıyla adını duyuran HBO televizyon kanalının yayın servisi olarak bir algı oluşsa da aslında tüm Warner Bros. içeriklerini bünyesinde barındırmaktadır.

30 Eylül 2020 tarihinde aktif 8,6 milyon aktif aboneye sahip olan serviste 10.000 saatten fazla içerik mevcut. Bunların yanı sıra Max Original içerikleri ile de platforma özel yayınlar da hazırlanıyor. Bunlardan en bilindik olanları ise ise Zack Snyder’s Justice League filmi ile birlikte James Gunn’ın The Suicide Squad filminin evreninde geçecek olan Peacemaker ve DCEU evreninin devamı olarak gelmesi beklenen JL devam filmleri ile birlikte Ben Affleck’s The Batman bulunuyor (bazı içerikler henüz resmi olarak duyurulmamıştır).

Henüz uluslararası olarak hizmet vermeyen servis şimdilik tüm faaliyetlerini Amerika Birleşik Devletlerinde sürdürüyor. Max Original içerikleri ise lisans anlaşmaları ile farklı ülkelerdeki izleyiciler ile buluşabilecek.

Etiket hakkında

  • Bu etiket, HBO Max’te yayınlanan içerikler ve platformdaki yenilikleri paylaşmak için kullanılır. Bu sayede mahalliler, deniz ötesi servis ve servisteki içerikler hakkında bi haber kalmazlar.
  • Etikette yalnızca HBO Max platformuna ait içerikler yer almalıdır. Eğer platformda yer almayan bir içeriğin bu etikette yer alması kadar yersiz bir hareket olamaz.
  • DC Universe’ün de HBO Max’e katılması ile birlikte DC Universe yapımları da HBO Max etiketi altında listelenir.

@dean veya @chief hocam, #2 gönderiyi ayırıp HBO Max Genel başlığı ile ayırır mısınız?