Hayal Kırıklıklarımız

Yakmayın len hemen sigaraları!

Hayatımız ile ilgili değil tükettiğimiz yapımlarla ilgili hayal kırıklıklarımız.

Hemen de arabeske bağlayın zaten. Anlamadım sanki çakaaaaaallar.

2 Beğeni

Justice League Theatrical Cut’ını izlemek için para vermiştim.

4 Beğeni

Popüler cevapları vereyim de aradan çıksın.
Hobbit üçlemesi
D&D’lerin Game of Thrones son sezonları (Özellikle son sezon)
Doctor Who Chibnall’lı sezonlar
J.K. Rowling’in yaptıkları ve Fantastik Saçmalıklar
KK+JJ+RJ= RIP STAR WARS
DCEU son filmler

6 Beğeni

mcu örümcek adamı

2 Beğeni

Dark Knight Rises

The Legend of Korra

2 Beğeni

Metacritic ve IMDB linkeri için on beş dakika uğraştım ama Noah’ta save alıp bir sonraki girişlerimde hep orada kaldı. (mobil)
Oyun:
The Last of Us: Part II
The Witcher
The Witcher 2: Assasins of Kings
Half-Life
Watch Dogs 2
Gang Beasts
Minecraft: Story Mode
Gone Home

Film:
The Lighthouse
Gladiator
Eraserhead
Okja
Inside Out
Ali Baba ve Yedi Cüceler
The Curious Case of Benjamin Button
Noah
Primer
Drive
Morvern Callar

Dizi:
Maniac (final bölümü hariç, final bayağı sağlamdı)
Dragon Prince
Steins Gate ; 0
Ben 10: Omniverse
The Defenders
Leyla ile Mecnun
Stranger Things

1 Beğeni

Kavga mı istiyon birader?

Silerim ulan bu başlığı yakarım burayı!!!

1 Beğeni

Ali baba ve yedi cüceler’i dışarda tutarak soruyorum, aslında hepsi kaliteli ve güzel filmler. Seni ne tam olarak hayal kırıklığına uğrattı bu filmlerle ilgili merak ettim.

1 Beğeni

Drive dışındakilerin iyi filmler olduğuna katılıyorum ama hepsi beklentimin altında kaldı. Bir ara daha ayrıntılı yazarım şimdi yatacağım.

@AyiReis
Steins Gate; 0’dan hayatımın en büyük dizi kazığını yedim. Dizi prologueda vaadettiği ve hiçbir şey olmasa havalı olacak konuyu yok “Mayushii Mad Scientist seviyıııır”, yok atanamamış Her olma çabaları derken o kadar sıkıldım ki. PTSD’yi de berbat işleyince ve zeki bir senaryo yazımı için emek bile olmayınca da bitse de dağılsak moduna girdim.

1 Beğeni

Her olmaya çalışmışmış…

Bırak Modlar bu başlığı silmeyin bile. Yakın!

1 Beğeni

Şimdi The Lighthouse ile Primer bence aynı dertten muzdarip. Tamamen kişisel bir şekilde benim sinema anlayışıma aykırılar. Hikayelerini seyirciye geçiremiyorlar, iki film de sonlanınca ifadesizce kapattım. Anlamamaktan ötürü de değil bu, filmlerin bana bir şey hissettirememesinden dolayı. Yönetmen kendi kafasında istediği kadar iyi bir hikaye kursun bana geçmedikten sonra anlamı yok. The Fountain’ı ele alalım mesela, filmde ne olup bitiyor hiçbir fikrim yok ama film bende uyandırması gereken bütün duyguları uyandırdı, vermek istediği her şeyi verdi ve hayran kaldım. Gladiator ve Benjamin Button ise tertemiz filmler ama gelmiş geçmiş en iyi filmlerden falan sanarak izlediğim için öyle oldu. Inside Out, Okja ve Morvern Callar bence hikayelerini yanlış yerlere odakladıkları ilgi çekiciliklerini kaybediyorlar. Eraserhead’in ise kafası çok güzel ama keşke kısa film olsaymış, bazı sahneler çok bayık geçiyor. Noah’ı niye beğenmediğimi ise hiç hatırlamıyorum ilk çıktığında izlemiştim ama büyük hayal kırıklığı olduğunu anımsıyorum. Bir de abi sana bir sorum var, Drive’ı hiç kimsenin neden beğendiğini anlayabilmiş değilim ve nesinin beğenildiğini çok merak ediyorum.

2 Beğeni

Hakan’ın söylediği çoğu şeye katılıyorum videoda kısacası.

2 Beğeni

Bu zirveye oynar.

Bu da zirveyi paylaşır.

Sonra bu var tabi…

Bir tanede kendim ekleyeyim ; Tokyo Ghoul.

Bide Fullmetal Alchemist demek isterdim, neyse demeyeyim. Ama şunu söylemeden geçemem ; dünyanın en iyi animesi kesinlikle değil bence herkesin iddia ettiği gibi.

Kötü dendiğimin sanılmasını istemiyorum. Çok çok iyi anime ama bence kesinlikle abartıldığı kadar değil. Zevkler renkler işte ya.

Mesela yabancı forumlarda görüyorum sürekli Avatar ile karşılaştırılıyor (ne alakaysa) fakat gerçek şu ki bence Avatar’ın yanından geçebilecek bir seri değil. Hikayesi çok iyi fakat cidden gereksiz uzatılmış. 64 bölüm net 45 bölümde de işlenirdi rahatça. En kötü kısmı ise acayip ciddi bir ortamda tamamen durduk yere espri yapılması ve atmosferin içine edilmesi ve inandırıcılıktan uzaklaşılması. Bunu 1 kere 2 kere değil yüzlerce kez yapıyor dizi. Çok daha iyi birşey bekliyordum ben. Belkide beklentiyi fazla yüksek tutmuştum fakat bu da benim suçum değil zaten, ister istemez diziye yapılan muameleleri görünce.

3 Beğeni

Yapmayın artık o kadar ya. İlk çıktığı zamanlarda ben de öyle düşünüyordum da geçenlerde uzunca bir aradan sonra tekrardan izlediğimde çok hoşuma gitti. TLA’nın tarzından bağımsız değerlendirilmesi gerekiyor bence. Ben bayağı iyi bir seri olduğunu düşünüyorum ya.

3 Beğeni

The Legend of Korra ikinci sezondaki Transformersvari sekanslar olmasa mükemmel bir dizi. Sıkıntı The Last Airbender gibi dizi tarihinin en iyi işlerinden birinin ardından gelmesi. Ben çıkışından yıllar sonra sıfır ön yargıyla izleyince oldukça keyif alarak izlemiştim.

3 Beğeni

ATLA ve tLoK ile ilgili artık kabul edilmesi gereken şeyler var.

Korra bazı şeyleri ATLA dan bir iki tık iyi yaptı. (Seriyi kurtarmaya yetmiyor ama olsun sezarın hakkı sezara)

1. Dövüşler daha çok, daha çeşitli ve görsel olarak daha iyi. Lütfen bana tumbler dan renkleri arttırılmış azula vs zuko gifleri atmayın. Kabullenin artık, bütçe arttırılmıştı korra da animasyon olarak daha ilerideydi.

2. Villian kadrosu gene daha çeşitli ve daha iyiydi.
    ATLA da 4 ana villian ı sayayım size.
    1 - Zhao, eziğin teki. Daha ilk çıktığında dövüşte itin dıdısına sokuldu.
    2 - Dai Li nin başındaki eleman. (Adını yazmaya tenezzül bile etmiyorum.) etkisiz eleman salla.
    3 - Azula tek düzgün villian. Alt metni güçlü, kaotik, ana karakterlerimizin başına bela, güçlü… gider de gider bu liste. Ama işte Azula ana karakterden çok ana karakterin rakibinin villian ı.
    4 - Ozai. Şu adamı bana övmeyin! Gölgelerde oturan, alt metni olmayan, son birkaç bölüme kadar doğru düzgün görmediğimiz bir adam. Yahu herifin dünyayı ele geçireceğim planı bile onun değil. Dedesinin!

He bunlar seriyi kurtarıyor mu? Kurtarmıyor. Serideki karakterlerin hiçbirini önemsemedim be.

2 Beğeni

Değil abi kesinlikle değil. Bak Korra seven adama neden seviyorsun demem ki burda da dememişimdir. Ben haz etmem ama tabikide sevilecek tarafları da var. O yüzden Korra sevenlere bir lafım yok. Fakat beni Korra’da en hayal kırıklığına uğratan dövüşlerdi. Yahu seri boyunca gerçekten düzgünce bir dövüş yok. Bak gerçekten yok diyorum. Animasyonları güzeldi dersin anlarım fakat “dövüşler” kesinlikle ATLA’da çok daha iyi. Korra’da ki en iyi dövüş bile 35 saniye sürüyor kafayı yiyeceğim. ATLA’da 4-5 dakikalık dövüşler vardı ya.

Bak ana sorun Korra’da iyi dövüşün olmaması değil. Ana sorun Korra’da ki tüm iyi dövüşlerin 30 saniye sürmesi. Birşey görmüyorsun ki yahu. Tam gaza geliyorsun bitiyor. ATLA ise inanılmaz bir şekilde nereden baksan 25 tane güzel dövüş sahnesi vardır. Sadece Team Avatar vs Dai Li sahnesi bile tüm Korra’da ki dövüş sahnelerinden iyi mesela.

Hani daha iyi “animasyon” dersin fakat “daha iyi dövüş” sahneleri olduğunu tillahı gelse ikna edemez beni. Çok iyi biliyorum çünkü her iki seriyide daha yeni bu ay bitirdim en baştan. Ver izlerken her saniyesinde “ATLA’da bu kadar iyi dövüş sahneleri varmıydı lan” dedim içimden.

1 Beğeni

bunu diyom zaten.

1 Beğeni

Yani dövüş demişin ya ona ithafen dedim. Animasyonları kastettiysen okey.

1 Beğeni

kardeşim ne bu eziklik? Korra yı bir kere daha mı izledin? asdasfasf

Şöyle bişe bak dövüşleri överken full görselliğe değindim. Neden? Çünkü hikaye olarak güzel değil ki dövüşleri önemseyeyim. Görsel olarak güzel.

1 Beğeni