Hangi Bölümde Okuyorsunuz? 🎓

Hangi bölümlerde okuyorsunuz? Neden o bölümü tercih ettiniz ve başkalarına tavsiye eder misiniz? Hazır üniversite tercihleri yapılıyorken bence böyle bir bölüm güzel olur. Lise için de sayısal - eşit ağırlık seçme sebeplerine veya üniversitede istenilen bölümün neden istenildiğine değinilebilir örneğin.

3 Beğeni

Aşçılık mıydı? @VivaLaVida

1 Beğeni

Ailem okumazsan sanayide çalışırsın dedi. Okudum sanayide çalışıyorum. Evet ben bir makine mühendisliği öğrencisiyim.

3 Beğeni

Ege Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler / İktisat

Kültürlenmek isteyen herhangi birine gelebilir bu iki bölümden. Ama iş sahibi olmak istiyorum diyorsan bölümü kendine birşeyler katarak ciddi bir şekilde okuman gerek. Eğer derslere adam akıllı asılacaksan kesinlikle gel pişman olmayacaksın.

Dipnot : Ekonomi veya Siyaset, diplomasi, hukuk konularına ilgisi %70’in üstünde olmayan sakın gelmesin. 4 yıl 14 yıl gibi gelir.

Ama şu bir gerçek ki bu iki bölümün herhangi birisini hiçbirşey yapmadan geçsen bile illaki devasa bir genel kültür katacak sana. Evet dersleri takmasan bile katacak.(özellikle Uİ)

2 Beğeni

Arapça Mütercim Tercümanlık

Doğu kültürüne merakı bulunan kişiler için güzel bir başlangıç noktası. Dil bölümleri arasında özellikle memuriyet seçenekleri (öğretmenlik, çeşitli bakanlık ve başkanlıklar) bakımından avantajlı sayılabilir.

Özel sektörde işler epey çeşitli ancak piyasa epey rekabetçi. (dini motivasyon ile Arapça öğrenenler, Türkçe’sini geliştirmiş Suriyeliler, kendini geliştirmiş ilahiyat mezunları) Arap dünyası ile ilişkiler, işleri doğrudan etkiliyor, yarın ne olacağı belli değil denebilir. Ancak ivme hep yukarıya doğru genelde.

Ben başladığımda kısıtlıydı ancak şu sıralar birçok şehirde özel/devlet üniversitesi seçenekleri mevcut.

Belli miktarda disipline sahip kişiler, bu bölümü bitirebilir ve başarılı olabilirler. Ancak temel düzeyde dil yeteneği ve merak olmadığı sürece oldukça zorlu geçeceğini garanti edebilirim.

3 Beğeni

Elektronörofizyoloji bitirdim. Şuan açık öğretim sağlık yönetimi okuyacağım.

3 Beğeni

Random şekilde gülmüyor bölümün adı Elektronörofizyoloji

11 Beğeni

cold humor guarding <3

1 Beğeni

Yıldız Teknik Üniversitesi - İktisat

Bölüm %30 İngilizce oluyor minimum ama istersen bütün derslerini İngilizce seçebilirsin. Daha çok akademik eğitim veriyorlar o yüzden hukuk dersi az var ama seçmeli vardı galiba. Çok başarılı bir kaç hoca var. Öğrenci kalitesi klasik iibf. Yatay geçişle gelmek istiyenler kapıdan elini kolunu sallayarak gelir İngilizce biliyorsa. 4 kişilik kontenjandan 2 kişi almışlardı benim senemde. İngilizce sınavı yaptıkları için geçemiyor insanlar.

3 Beğeni

İktisat :heart:

4 Beğeni

Hukuk :slight_smile:

8 Beğeni

Ben mezun oldum tabi ama yazayım. İstanbul Üniversitesi - Radyo, Televizyon ve Sinema

6 Beğeni

Anadolu Üniversitesi - Sinema Tv

6 Beğeni

İnşaat mühendisliği. Torpiliniz,paranız,dayınız,kenarda bir yatınız eviniz,arabanız,kaliteli bir çevreniz ve yeterli sabrınız varsa yazın pişman olmazsınız. Batar batar çıkarsınız en sonunda bi şey olursunuz.
Ha ben inşaat mühendisi olacağım diyorsanız ehliyetinizi alabildiğiniz kadar erken alın araba sürün ileride belki ek olarak korsan taksiye çıkarsınız.

19 Beğeni

Bilgisayar mühendisliği.
Kıyak bölüm.

3 Beğeni

Lan lupus tam bölümünü bulmuşsun yalnız ha

6 Beğeni

Daha yeni kazandım ama yazayım. Koç Üniversitesinde Hukuk okuyorum(yani inşallah hazırlıktan sonra okuyacam.).

14 Beğeni

Anadolu Üniversitesi - İletişim Tasarımı ve Yönetimi

6 Beğeni

Hayat okulunun Ergenlik bölümünde…

5 Beğeni

Bu çocuğun bu taş gibi esprisini niye takmadınız lan niyeee sonra gelip gamımıza söver tabii

3 Beğeni