Haklı Kötü Karakterler (Spoiler)

Haklı olduğunu düşündüğümüz villainları söyleyip nedenini tartışıyoruz. Ben bariz olanı aradan çıkarayım da daha ilginç muhabbetlere girelim. Evet, Thanos haklı.

3 Beğeni

Thanos haklı çünkü:
1- Adamın amacı refahı arttırmak değil, evrendeki yaşamın geleceğini mümkün olduğunca garantilemek. Refahın artması yaptığı şeyin sonucu.

2- Evet nüfusu yarıya refahı arttırmaz. Böyle bi veri yok, 2 nesilde nüfus kendini telafi eder falan fişmekan, saçmalık evet ama zaten bu hareket MCU’da işe yarıyor, burada değil. Thanos’a gidip sorsan “işe yarıyodu ben de yaptım.” der. Bunun nasıl işe yaradığı Thanos’un motivasyonundan ve haklı olup olmamasından bağımsız bir konu. Nasılını gidip “nüfusu yarıya indirince refah artıyor” diye evren tasarlayan yazara soracaksın.

3- Thanos haklı ama yine de yaptığı doğru değil. Çünkü saf mantık, matematik ≠ iyi, doğru.

2 Beğeni

Gerçeklik taşı ile fazladan -hatta sınırsız- kaynak yaratabilirdi mesela? Bunu çürüten bir olay var mı? Bana yalnızca soykırım yapmış olmak için yaptı gibi geliyor lol

1 Beğeni

Thanos’un motivasyonu yaşamın kendi sonunu getirmemesi için, yaşama müdahale etmek, onu kontrol altında tutmak. Yani adamın önermesi soykırım yapmanın yanında kaynaklara müdahale etmeyi de kapsıyor zaten teoride.

Ama işte Thanos’u kötü yapan şey bu zaten. Birden fazla pratik çözümü olan argümanında sadece ölüm içeren çözümü görmesi. Ama Thanos’un yaptığı şey bariz yanlış olmasına rağmen film Thanos’u kötü olmak için kötü olmadığını öyle iyi, hatta aşırı veriyor ki aslında izleyici resmen bir villain’a “neden iyilik yapmıyor?” sorusunu soruyor.
Benim bu soruyla olan ilişkim temsili:
4734219-thumb
İyi vs Kötü kapışmasında, iyi’den kötüye doğru aşağı inen bi çizgi var. İyi yukarıda, kötü aşağıdadır. IW kötüyü almış iyi ile eşitlemiş/üstüne çıkarmış.

7 Beğeni

2011 Heel Cm Punk (Pipebomb ve sonrası)

Yıllardır Vince denen adamın kıçını yalayan tipler push aldı. Cm Punk gibi mikrofonu ve yeterli ring içi olan kişiler arkada kaldı. Bu adam o postayı koymasın da ne yapsın? John Cena gibilere meydan bırakmadığı için mutluyum.

3 Beğeni

Lex Luthor. Adam sonuna kadar haklı.

3 Beğeni

Batman V. Superman’de ki Luthor mu? Genel olarak mı?

1 Beğeni

Vlad Dracula Tepes’e sonuna kadar sadık kalan tek reis, Isaac. Kestiği her adamda, yarattığı her adamda bemi ayrı bir ikna ediyor, onun tarafını tutmamı sağlıyor reis.

1 Beğeni

Motivasyonu aşk olan versiyondaki Thanos. Aşkı için değil dünyayı evrenin yarısını feda edecek kaç kişi var ulan :smiley:

3 Beğeni

Genel

1 Beğeni

10-15 kişiyi ayırabileceksem değil aşk üç kuruş paraya bile yapabilirim. Büyütülecek bir olay değil bence.

1 Beğeni

Senin normal biri olmadığını zaten biliyoruz kardeşim. Anlıyorum :smiley:

1 Beğeni

Bu benlik bir olay değil, kimin eline böyle bir fırsat geçmiş ki yapmayacağından emin olabiliyoruz. Zaten tarih boyunca elinde böylesi bir güç olan insanlar da-çok azı hariç- bunu kullanmayı seçmiş.

1 Beğeni

Kaecilius(Dr.Strange filminde gözü boyalı eleman) adam sadece herkese ölümsüzlük vermek istedi.

Naruto’dan Madara, reis tüm insanlığın aynı anda mutlu olabilmesini istedi.

İki eserden de spoiler.

İkisi de kandırılmış olsalar da.

2 Beğeni

+837373 Madara adamdır.

2 Beğeni

Hitler did nothing wrong
image

2 Beğeni

Wile E. Coyote.

Tek istediği karnını doyurmak, villain olup olmadığı bile tartışılır.

11 Beğeni

Spot bilgiler başlığı olmadığı için buraya yazayım.

Road Runner, koşar guguk olarak bilinen bir kuş türüymüş.

1 Beğeni

Masallardaki kötü kurt. Buna katılmayan yoktur herhalde.

1 Beğeni

Superman Red Son - Lex Luthor

Her ne kadar Süperman dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek istese de, dünyayı bir rejime zorlaması ne kadar doğru tartışılır.
Luthor’un bu çizgi romandaki motivasyonunu çok mantıklı buluyorum.

3 Beğeni