Green Lantern

2 Beğeni

Çizgiromanlara hakim olanlar bilir, Geoff Johns için DC’de en önemli iki karakter Stargirl ve Green Lantern’dır. Yıllarca Green Lantern Run’ını yazmış isimdir kendisi. GL ile ilgili en önemli eserleri veren yazardır. Öyle ki DC bir reboot yapacağı zaman bile Johns’un eserlerini istisna olarak tutuyor, o hikayeleri sıfirlamıyor ve yeni evreninde de yaşanmış kabul ediyor. Öyle önemli birisi yani Green Lantern için. Zaten karakteride bu hale getiren kişi o dur. GL dendimi Geoff Johns gelir akla. Proje ile yakından ilgilenecekse çok güzel bir iş bekliyor olabilir bizi.

Unutanlar için hatırlatalım, DC’nin gelmiş geçmiş en pahalı bütçeli dizisi olacak. Umudum yüksek benim. Her zaman doğru dürüst bir Live action Green Lantern işi izlemek istemişimdir. Gelecek yıllarda çıkacak olan DC/Marvel film veya dizilerinden en merakla beklediğim proje bu şuan

4 Beğeni

Proje içerisinde Arrowverse dizilerinin Kevin Feige’i konumunda olan Greg Berlanti yapımcı olarak bulunuyor. Bu biraz beklentimi düşürüyor ama erken konuşmak istemem.

Bütçenin yüksek olması ve Geoff Johns gibi bir ismi barındırıyor olması aşırı umut verici. Şimdilik çok yükselmesem de bekliyorum diziyi.

1 Beğeni

Green Lantern denince Hal Jordan’dan önce akla Geoff Johns gelir, karakteri hem en çok hem de en iyi yazmış yazar. HBO’nun kötü dizi çıkarması da çok düşük bir ihtimal, o yüzden ben varım buna. Animasyon filmleri ve dizisi çok iyiydi ama nedense hak ettikleri ilgiyi görmediler, umarım onların ve Swamp Thing’in kaderini paylaşmaz bu dizi ve uzun soluklu güzel bir Green Lantern macerasına tanık oluruz.

3 Beğeni

Dizisinden ziyade filmine dair haberleri duyuyor olmayı dilerdim.

3 Beğeni

Artık bazı büyük projelerin diziye yönelmesi benim hoşuma gidiyor. Bence dizi filme göre hikayeyi daha düzgün, daha kaliteli anlatabilme potansiyeline sahip. Tabi düzgün insanların elinde olursa.

1 Beğeni

Sinemaya gitmekten keyif almayan biri olarak blockbuster’ların dizi olmasından ben de memnunum. Bir an evvel izleme imkanı oluyor. Öte yandan bu filmleri sinema perdesinde izleyemeyecekleri için dizi olmasını tercih etmeyenler de olabilir tabii.

1 Beğeni

Büyük projeler için, film yapılması dizi yapılmasından daha çok heyecanlandırıyor beni.

1 Beğeni

HBO ile HBO Max’ın isim ve arşiv paylaşımı dışında ortak noktaları yok sanırım. O yüzden HBO kötü dizi yapmaz olayı burada güvenilir olmayabilir ya, keşke olsa. Bir de JJ’in stüdyosundan çıkacak bu iş, beklentim düşük benim ne kadar çok izlemeyi istesem de.

1 Beğeni

2’si de Warner Bros da sahip Warner Medya Ayıt.

1 Beğeni

HBO Max konusunda kararsızım. HBO isminin yeri çok yüksek ABD izleyicisi için. Adeta Pay Tv formatıyla özdeşleşen ve iyi filmin adresi olan bir platform. Dolayısıyla bu ismi sürdürüp Max ilavesini de ekliyorlarsa aynı çizgiyi sürdüreceklerdir kanaatindeyim. Fakat öte yandan kendi prodüksiyonları olmayan Doctor Who gibi farklı serileri de platforma dahil ettikleri için ister istemez yayın anlayışı HBO’dan farklı olacaktır.

Belki de bu nedenle Plus değil de Max ismini seçmişlerdir, bilemiyorum.

1 Beğeni