Gravity Falls Mystery Shack'i

Bu başlığı neden açtığımı hepiniz biliyorsunuz. Öldüğüm güne kadar girdiğim her forumda Gravity Falls öveceğim. GRAVITY FALLS FOREVAH!
image

11 Beğeni

Keşke yan dizisi falan çıksa da yan dizide Ford’un portalın içindeyken yaşadıklarını anlatsalar. Bir başka seçenek olarak yan dizi ile büyümüş Dipper ve Mabel görürüz ve onların maceralarını tekrardan izleriz.

7 Beğeni

Hatırladığım kadarıyla seri sona erdiğinde, iptal edilmediğini, öyküyü iki sezonda bitirilmesine karar verildiği açıklanmıştı. Aslında bu bir anlamda “neden devam etmesin” sorusunu akla getiriyor ama öte yandan da anlatılacak olan öykü anlatılmış hissiyatı veriyor.

En azından uzun metraj bir animasyon gelse yine güzel olurdu ama Disney yakın dönemde bu formatta bir film yaptı mı bilmiyorum. Halbuki Disney+ için bile yapılabilir.

1 Beğeni

Yapsalar çok iyi olur aslında. Çünkü şimdi kitaplarla hikayeyi hafif hafif devam ettiriyorlar ama yeterli değil. Gravity Falls bundan çok daha fazlasına layık.

1 Beğeni

@SeptemberPond @Chief
Alex Hirsch takıntılı bir adam arkadaşlar. Yaptığı şeyin “yeterli” dozda ve her bir detayının planlı, istediği gibi olmasına takıntılı. Muhtemelen Gravity Falls bir daha asla full metraj şekilde TV’de göremeyeceğiz. Ki
buna gerek de yok. Gravity Falls, başı, ortası, sonu olan, kendi içerisinde tutarlı, sonu da power of family ye bağlanan ve anlatmak istediği tek gerçek hikaye de bu olan bir dizi. Diğer her gizem ögesi, hem plot device hem de dizinin en temel temalarından biri olan “keşif” ve “merak” teması için orada. Ama hikayenin odak noktası bu değil. O yüzden devam ettirilecek bir şey yok aslında. Her şey tam.

1 Beğeni

Alex Reis bitti demişse bitmiştir, çok şey etmemek lazım.

1 Beğeni

Gene de cevaplayabilecekleri ama cevaplamak istemedikleri bazı soruları ucu açık bıraktılar. Bir tane daha sezonla bunları cevaplasalar çokta kötü olmaz gibi geliyor. @AyiReis @Pinetree923

1 Beğeni

Yok yav bence cevaplanacak soru kalmadı, sadece sorular kaldı. Misal en sevdiğim, “o ufonun mu gravity falls’ın acayiplik mıknatısı olmasına sebep oldu yoksa ufo gravity falls’ın acayiplik mıknatısı olması yüzünden mi oraya düştü?” soru bu. Açıklamazlar da umarım.

4 Beğeni

Şimdi hep bunu merak edeceğim… sağolasın…

7 Beğeni

Güzel tarafı bu, boş veeeer. En azından Dipper’ın gerçek adını açıkladılar. (Ki bu iyi, her soruda cevapsız kalmasın şimdi)

2 Beğeni

Hani dizideki Günlük 3 basılıp yayınlanmıştı ya? Son sayfada ‘Paranormal şeylerin yaşandığı yerler’ adlı bir kısım var ve Dünya haritası çizilmiş. Bazı alanlarda yerleri belli etmek için noktalar çizmişler. Noktalardan biri Yunanistan-Bulgaristan-Türkiye arasında bir yerde.

Bizde Hasan Mezarcı The Mesih var çünkü.

2 Beğeni

Şimdi çok troll cevapta verebilirim ama dürüst olacam. Bu coğrafya bereketli hilale, ilk medeniyetlere kadim yapılara, selçukludan osmanlıya ev sahipliği yapmış türk hakimiyeti ile taçlanmış bir coğrafyadır. Bu coğrafya en iyilerini hak ediyor yani oylar benim kuracağım bir partiye!!

Ne var yani tutamadım kendimi.

Yok şaka maka bu coğrafya bereketli hilal, ilk medeniyetler, kadim yapılar falan doluşturulmuş bir coğrafya şimdi. Buradan acayip yer az bulunur. Yav egeden açıl (kimilerine göre Karadeniz de olması da muhtemel) 3-4 tane Atlantis muhtemel konumu veriyorlar.

3 Beğeni

Cevaplanmamış sorular demişken @AyiReis kitapta aynı zamanda son kısımda günlükleri Sonsuz Çukur’a attıkları yazıyor ama canon mu ya da sadece günlüğü sona bağlamak için mi emin değilim.

Günlükler yandı.

2 Beğeni

Duygularımızla oynamayın.

Yalan yalan. Ümit falan yok, kalbimiz kırık :pensive:

1 Beğeni

İnsan hem dönsün istiyor hemde dönmesin. Çok iyi final verdi.

2 Beğeni

Bu serinin çizgi romanları mı çıktı ? İnternette öyle bir şey gördüm.

Evet.

1 Beğeni