Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters başlığımız açılmıştır.

1 Beğeni

2 Beğeni

image

Üzülüyorum bu filme iyi tarihte çiksa daha iyi gişeye ulaşacakti.Tam ayini buldular.Halbuki çok iyi bir godzilla filmiydi bence.Baya beğenmiştim gereksiz yerleri de var insan karakterler iyi yazilmamiş pek ama canavarlar harikaydi

1 Beğeni

Yok yav, CGİ fest ti sadece :smiley:

Efektler müthiş, yaratık tasarımları harika, ses efektleri kulaklara şenlik yaptırıyor ama bir olmamışlık var. Bu olmamışlık 2014’teki Godzilla’da da vardı.

Bu iki filmin de en büyük sıkıntısı filmlerin odağını bir türlü tutturamaması. Dev canavar kapışmalı temalı bir film ama canavarlar kapışırken bize ucuz aile dramı, bir oraya bir buraya koşuşturan insanlar izletiyorlar. Mesela yerden yere vurulan Transformers filmlerinin de sıkıntılarından biri bu tarz bir şeydi. Yanda Megatron ve Optimus birbirleriyle kapışırken bize 2 gencin aşkını, poz kesen manken kadınları izletiyorlardı. Bu filmlerde de boş aile dramıyla yapıyorlar bunu. Boş aile dramı görmek istesem bu filmden daha iyi beceren tonla film var onları izlerim neden sen dev canavarların kapıştığı ortamda kızgın bir eşin ‘‘İnsanlık Dünyayı yok ediyor insanlık olmasa her şey daha iyi olur’’ gibi klişe bir motivasyonu olabilecek en kötü şekilde uygulamasını izletiyorsun ki ? İyi bir senaryo üzerine kurulu olsa bir şey demeyeceğim ama iyi de işlenmemiş ve yazılmamış. Böyle olunca bir zımbırtının devasa yaratıkları kontrol etmesi de iyice göze batıyor. Bakalım Godzilla vs King Kong filminde ne tarz bir vasat aile dramı izletecekler.

Yine de 2014’deki Godzilla filmine göre daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. En azından ne olduğunu az çok görebiliyoruz bu filmde. İlk Godzilla filminde yaratıkların net olarak gözüktüğü sahneler bir elin parmağını geçmezdi. Bu film de yine elini korkak alıştırıp yaratıkları az göstermeye çalışsa da en azından gösterdi mi tam göstermiş. Wallpaper yapmalık sahneleri var.

Filmin renk paletinin kötülüğünden bahsedemeden edemeyeceğim. Fragmanlarda müthiş sinematografik sahneler izleyecekmiş havasını alsam da filmde o etkiyi alamadım. Çok kötü bir renk paleti var filmin. Umarım gelecek filmde aynı renk paletini kullanmazlar.

Kısaca filmi beğenmedim. Beğenmesem bile enteresan şekilde Godzilla vs King Kong filmine hype yapmamı sağladı film. O da sonu sayesinde. Çok güzel noktada bitiyor film. İster istemez gelecek filmi merak ediyorsunuz ama ben yine de beklentimi düşük tutacağım. ‘‘Godzilla vs King Kong’’ isminde canavar soslu başka bir aile dramı daha izlersem bu sefer şaşırmamış olurum.

5/10