Gezelim Görelim/Gidelim Bilelim

Gidilecek organizasyonlar, görülecek yerler, izlenecek gösteriler ve gezilecek sergiler gibi tavsiyeleri bu başlık altında paylaşırsak oturmaktan bunalan, evde durmaktan sıkılan yada aynı yerlere gitmekten bıkan insanlara ilaç gibi olur.

4 Beğeni

Turkcell Diyalog Müzesi: Karanlıkta Diyalog. Tamamen zifiri karanlık bir odada 60 dk boyunca çok farklı bir atmosferin içinde buluyorsunuz kendinizi. Yeni bir şey değil ama tecrübe ettiğim, kişisel olarak duyarlılığımın arttığına inandığım ve çok etkilenip herkese önerdiğim bir deneyimdi. Aynı zamanda rehberlerle çok iyi bir iletişim içerisinde oluyorsunuz. Kesinlikle bir deneyin derim.
https://www.biletix.com/etkinlik-grup/66384260/ISTANBUL/tr

8 Beğeni

5 Beğeni

3 Beğeni

Youtube deşmelerimden birinde denk geldiğim bir mekan incelemesini paylaşayım sizlerle

Büyük ihtimalle yarın uğrayacağım buraya, sonrasında kendi yorumlarımı da yazarım.

3 Beğeni

Performans sanatının öncülerinden Marina Abramović’in Türkiye’deki ilk büyük ölçekli retrospektifini içeren sergi 26 Nisan 2020 tarihine kadar 12:00 - 20:00 arasında ziyaret edilebilecek. SSM ve Marina Abramović Institute (MAI) işbirliğiyle gerçekleştirilen sergi, sanatçının performanslarının video ve fotoğraf dokümantasyonunun yanı sıra, açık çağrıya cevap veren ve projeye davet edilen sanatçılarla MAI ortaklığında geliştirilen canlı performanslar ve “Abramović Metodu”na adanan bir bölümden oluşacak. Akış / Flux sergisiyle bağlantılı olarak Akbank Sanat ise, performans sanatının tarihinden yola çıkarak bugününü şekillendiren mirasın keşfedilmesine olanak sağlamak amacıyla, Marina Abramović’in işlerinin tarihsel bir bağlam içinde ele alındığı belgesellerin gösteriminin yanı sıra performans alanından örneklerin sunulduğu bir video galeriye ev sahipliği yapacak.

5 Beğeni

2 Beğeni

Aaa bizim etkinlik. Ben de bazı günler orada olacağım, etkinliklerde yer sıkıntısı yaşamak istemeyen arkadaşlar 0216 554 77 77’yi arayarak yer ayırtabilir. Katılım ücretsiz.

3 Beğeni

Ümit Kireççi dostumuz, bu gece 23:30’da Beyaz Tv’de yayınlanacak olan “Ne Var Ne Yok” programına bilimkurgu, çizgi roman, sinema ve diğer sanat dallarıyla alakalı yorumlarıyla konuk oluyor.

3 Beğeni

Ne Var Ne Yok 101

Katılımcıya* bir şey demiyorum elbette ama program çok fena zihin yakıyor. Onuncu dakikadan sonra beyniniz burnunuzdan ve kulaklarınızdan mukus kıvamında akabilir. (İzleyecek arkadaşlar için tek temennim yukarıdaki kadar saçma bir şey olmaz da en azından çizgi roman severlerin hoşuna gider)

2 Beğeni

Bahsedilen yayın sanırım bu. 5 sn hızlı hızlı geçtim. Dikkat ağır komplo içerir. Contagion isimli çizgi romanları bulup oradan yürümeye çalışmışlar. Arada Dcesead’e sallanmış, Batman’i çizen adam Tapınak Şövalyesi diyormuş vesaire. Anladım.

2 Beğeni
2 Beğeni

Yayını baştan sona izleyemedim, şimdi videoya baktım. Beşinci dakikadan itibaren aslında biraz da bu teorilerin neden tutarlı olmadığına değiniyor kendisi.

Yayın, çizgi roman ya da popüler kültürde hangi eserlerin okunabileceğine dair bir seçki formatında gitmemiş tabii, orası aşikar.

3 Beğeni

KSKCKSKAKDKCKSKLALDKCKSKAKDKCKSKKAKDKCKSKAKDKCKDKKAKSKFKFKSKDK

2 Beğeni

Hani Batman “Caped Crusader” ya anladınız mı “Crusader” diyor ya :D. Kesin “Tapınak Şövalyesi” bence :smiley: :laughing:
Male 27, I find beauty in the different, I love art of all types and people of all types. I DON

2 Beğeni

Sjjdkdkskdkd hee mala anlatıyor sanki .d

Abi ben okuduğum çizgiromanı iki gün sonra unutuyorum, dünyada bunları bu kadar ciddiye alıpta üstüne komplo teorileri kuran insanlar var mı cidden ya.

Gerçekten başka bir dünya devletinin medyasında bunu göremezsiniz bak. Gündemde Corona gibi ciddi olaylar yaşanırken böyle saçma sapan şeylere kafa yoran ülkeye Türkiye denir işte .d millet diğer yarım kürede aşı bulmaya çalışıyor bizimkiler burda dakikalarca çizgiroman tartışıyor ana haber bülteninde .d

Hele başlarda adam Batman’i tarif ediyor ya, “Bu adam Yarasa görünümlü, hani bak Corona. Yarasa. Anladın sen” imaları DJJCJSKAKKFKKAKSKDKFKJDJSDJ he aq Batman yaydı Corona’yı de de tam olsun .d

Hele birde spikerin “dayı ne diyon ya” diyeceğine olayı tam anlamıyla ciddiye alıp, anlıyormuş gibi “bak seeennn” şekillerine girmesi…🤦🤦🤦

3 Beğeni

Beyaz TV :upside_down_face:

3 Beğeni

Yalnız böyle bir programda John Byrne’e özel bir başlık açılmalıymış, çok malzeme var onun çizgi romanlarında. Bazılarına şurada değinilmiş:
https://eksisozluk.com/entry/14632060
Salgınla ilgili bir şeyler çıkar mı diye eserlerini tekrar bir kazmakta fayda var :m

2 Beğeni