Genel Anket Koridoru ­čŚ│

├ľzellikle Mad Max ve Creed i├žin 2015ÔÇÖin yeri benim i├žin ayr─▒.

1 Be─čeni

2019 da endgame ├ž─▒kt─▒ o yeter.

2017; You Were Never Really Here, Dunkirk, A Ghost Story, mother!, Good Time, The Killing of A Sacred Deer, Blade Runner:2049 ve The Square ile benim i├žin hepsinden ├Ânde

Into the spider-verse ve iw i├žin 2018 derim.

1 Be─čeni
Moderasyonun ban kararlar─▒n─▒ do─čru buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hay─▒r

0 oylayanlar

Sizce hangi PeterÔÇÖ─▒n diploma notu daha y├╝ksektir?

• Tobey
  • Andrew
  • Tom

0 oylayanlar

YKSÔÇÖye girseler hangi PeterÔÇÖ─▒n netleri daha y├╝ksek olur?

• Tobey
  • Andrew
  • Tom

0 oylayanlar

Di─čerlerinin okul ya┼čam─▒na pek dikkat etmemi┼čtim ama TobeyÔÇÖnin s─▒n─▒f─▒n─▒n birincisi oldu─ču belirtilmi┼čti filmlerin birinde. Bu y├╝zden TobeyÔÇÖi i┼čaretledim.

Gene kim niye banland─▒?

Sence .d

1 Be─čeni

Ne biliyim la listenizi mi tutuyorum? PP niz de─či┼čince ├žo─čunuzu hat─▒rlam─▒yorum.

Olum PP de─či┼čtiren yok, zaten s├╝rekli ban yiyen bi Supo var .d

hee o mu yedi? de niye?

Tobey ba┼čar─▒l─▒ bir ├Â─črenci, bunun d─▒┼č─▒nda Octavius ile oldu─ču sahnelerde birikimini sergiliyor. Ama seri boyunca baz─▒ sahnelerde bilimsel artistlik yapan inek ├Â─črenci gibi bir profil.

Tasm zaten AndrewÔÇÖ─▒n OscorpÔÇÖun t├╝m imkanlar─▒na sahip bir profes├Âr├╝n senelerdir ├ž├Âzemedi─či bir genetik ├žaprazlama problemini birka├ž g├╝nde ├ž├Âz├╝p adama teslim etmesi ├╝zerine kurulu. Ayr─▒ca makerÔÇÖl─▒k taraf─▒ da var. Hem uygulamal─▒ hem do─čal bilimlerde becerikli.
Kendisi odas─▒nda k─▒s─▒tl─▒ imkanlarla Oscorp teknolojisi ├╝retiyor.

Tom zaten b─▒raksan Lise terk olacakt─▒ dfkgl┼čjsdfglkdf

4 Be─čeni

Amazing Spider-Man filmlerini ├žok ├Ânce izlemi┼čtim. Akl─▒mda ├žok k├Ât├╝ yer eden filmler oldu─ču i├žin bu tarz detaylar─▒ unutmu┼čum ya da ├Ânemsememi┼čim. E─čer unutmam─▒┼č olayd─▒m farkl─▒ ┼čekilde d├╝┼č├╝n├╝rd├╝m muhtemelen.

1 Be─čeni

Babas─▒n─▒n bulu┼ču de─čil mi bu kendi bulmad─▒ diye hat─▒rl─▒yorum.

1 Be─čeni

Kendi bir ┼čey bulmuyor zaten. Babas─▒ ├žal─▒┼čmalar─▒n─▒ da al─▒p kayboluyor ortadan. Cunnors bunlar─▒ tek ba┼č─▒na tamamlamaya ├žal─▒┼č─▒rken bir denklemi ├ž├Âzemiyor uzun s├╝redir. Peter gelip ├ž├Âz├╝yor.

1 Be─čeni

Hepsi tam puan yapar birinci olur. Nokta.

─░├žerik ├╝reticilerinin ├╝retebilmeye devam edebilmesi i├žin bir gelir elde etmeleri ┼čart. Sa─čl─▒kl─▒ gelir modeline sahip olmayan ki┼čiler bir s├╝re sonra bunu b─▒rakmak zorunda kal─▒yorlar.

Hangi gelir modeline yatk─▒ns─▒n─▒z, sonu├žlar─▒n─▒n ├╝retici ve t├╝ketici a├ž─▒s─▒ndan daha sa─čl─▒kl─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝z gelir modeli nedir?

• ├ťreticiye direkt olarak parasal katk─▒ (Bilet almak, patreon, twitch ba─č─▒┼č─▒ vs.)
  • ─░├žeri─če yedirilmi┼č reklam
  • ─░├žerikten ba─č─▒ms─▒z reklam(adsense, video ba┼č─▒ reklamlar─▒, pop-up)
  • Platforma ├╝cret ├Âdemek
  • ─░├žeri─či ├╝cretsiz ve reklams─▒z t├╝ketip, i├žerik ├╝reticisinin kitab─▒n─▒, ├╝r├╝n├╝n├╝ sat─▒n almak

0 oylayanlar

A├ž─▒k u├žlu soru;

─░├žerik ├╝reticisi olsayd─▒n─▒z hangi gelir modelinden para kazanmak isterdiniz, sebepleri nelerdir?

Adblock diye bir┼čey oldu─ču i├žin i├žerikten ba─č─▒ms─▒z reklam daha cazip geliyor diyesim geliyor ama pis bir insan gibi g├Âz├╝kmek istemem

Soruyu b├╝kme H├╝seyin, ├╝retici ve t├╝ketici a├ž─▒s─▒ndan sa─čl─▒kl─▒ ve i┼čin devam─▒na katk─▒da bulunacak gelir modellerini tart─▒┼č─▒yoruz. Adblock, ├╝reticiye katk─▒da bulunmuyor, i┼čin devaml─▒l─▒─č─▒n─▒ zedeliyor.