Gelmiş Geçmiş En İyi Şarkı/Albüm Listeleriniz

Güzide modumuz @ceyarewing 'in paylaştığı Geekmuhit! arşivinde gezinirken rastladım bu başlığa, bence Geekmahal’de de yeri olması gereken bir başlık. Hadi ey ahali, gelsin listeler!
Ben kendi listemle başlıyorum.

Benim İçin en iyi şarkılar:

1. High Hopes - Pink Floyd
  2. Brothers In Arms - Dire Straights
  3. The Last of Us - Gustavo Santaolalla
  4. No Time for Caution - Hans Zimmer
  5. Epitaph - King Crimson
  6. Hey You - Pink Floyd
  7. Who Wants To Live Forever - Queen
  8. The End - The Doors
  9. Hotel California - The Eagles
  10. Eye In The Sky - The Alan Parsons Project (ki bence gelmiş geçmiş en iyi pop şarkısıdır)

Honorable Mentions: A Window To The Past, Duel of The Fates ve Anakin’s Betrayal (John Williams), The Court of The Crimson King ve Starless (King Crimson), One Vision ve Innuendo (Queen), Us And Them, Shine On You Crazy Diamond (Pink Floyd), Watch The World Burn (Hans Zimmer), Skyfall (Adele), Everything In Its Right Place (Radiohead), You Want It Darker (Leonard Cohen), A Horse With No Name (America), Ahsoka Leaves (Kevin Kiner), On An Island (David Gilmour), Forever Young (Alphaville), BoJack’s Theme (Patrick ve Ralph Carney), Ezio’s Family (Jesper Kyd), Space Oddity (David Bowie), Video Killed The Radio Star (The Buggles) ve son olarak Self Control (Laura Branigan).

En iyi albümler:

1. The Endless River (Pink Floyd)
  2. The Division Bell (Pink Floyd)
  3. The Last of Us (Gustavo Santaolalla)
  4. Innuendo (Queen)
  5. In The Court of The Crimson King (King Crimson)
  6. Interstellar (Hans Zimmer)
  7. Star Wars Episode III: Revenge of The Sith (John Williams)
  8. The Dark Knight (Hans Zimmer)
  9. Eye In The Sky (The Alan Parsons Project)
  10. The Last of Us Vol. 2 (Gustavo Santaolalla)

Honorable Mentions: The Dark Side of The Moon, Animals ve Wish You Were Here (Pink Floyd) , Harry Pottter ve Felsefe Taşı, Schindler’s List (John Williams), Kid A (Radiohead), The Islands, (King Crimson), Sicario (Johann Johannsson), A Kind of Magic (Queen), On An Island (David Gilmour), Full Circle (The Doors), Passion and Warfare (Steve Vai), Blade Runner (Vangelis) ve son olarak Over The Garden Wall (The Blasting Company).

3 Beğeni

Tarkan / Karma

1 Beğeni

:doglul:

1 Beğeni

En iyi albüm.

The Orion Experience:Cosmiandy.

Benim için en iyi albümler:

Dark Side of the Moon
Wish You Were Here
Led Zeppelin IV
Physical Graffiti
Paranoid
19
Misery Is A Butterfly
Kind of Blue
The Smiths’in bütün albümleri

Müslüm gürses-aşk tesadüfleri sever

Öyle bir albüm ki sanatçıya olan bakış açısını ve onu sahiplenen kitleyi tamamen değiştirdi,sayısız hit verdi.Muhtemelen de tarihin en iyi cover albümü.

En sevdiğim şarkı konusunda kararsızım,moduma göre değişiyor ama bir numaram Wish You Were Here. Başlangıçtaki o radyo cızırtısında bile tüylerim diken diken oluyor.

Albüm:
Kids See Ghosts