Geekmahal Sinema Kulübü (#14 Run Lola Run)

@sisilyum’un önerisiyle film izleme etkinliği yapıyoruz.

Daha önce katılanları belirlemek için açtığımız ankette yer alan arkadaşlar bu başlıkta yanıt olarak önerdikleri iki filmi yazsın. Sonrasında da o filmler arasından anketle hangilerinin izleneceğini seçelim. Daha önce izleyip son sevdiğiniz filmleri de önerebilirsiniz, watchlist’inizde yer alan fakat sizin de henüz izleme fırsatı bulamadıklarınızı da. Filme dair sohbet etme isteğiniz olsun yeterli.

Tüm süreci bu başlıkta tamamlarız diye düşündüm, anket yarın akşam sonlanırsa Pazartesi akşamı ilk film izlenebilir, yorumlar da o gece ve ertesi gün akşama kadar yazılırsa Salı akşamı ikinci filme geçilebilir. Böylece hem her güne bir film sığdırmış oluruz hem de yorumlar kısa sürede geleceği için daha aktif bir sohbet ortamı oluşur.

Takvimimiz şöyle:
1- Raw
2- The Seventh Seal
3- The Gentlemen
4- Andrei Rublev
5- Rashomon
6- Metropolis
7- Modern Times
8- The Grand Budapest Hotel

7 Beğeni

Ben mcu rewatch edilirse katılabilirim mrt nin de dediği gibi

3 Beğeni

Benim ilk önerim Monty Python and the Holy Grail. Life of Brian’i çok sevdikten sonra bu filmi bayadır izlemek istiyordum ve üzerine hep birlikte konuşulacak çok şey çıkabileceğini düşünüyorum ama belki izleyeniniz çoktur. İkinci önerim ise yine uzun zamandır listemde olup konusu oldukça ilgimi çeken Raw filmi.

4 Beğeni
5 Beğeni

Off çok güzel öneriler geliyor, ben sonlara doğru yazayım. Benzer türlerde yoğunlaşma olursa eksik kalan janralardan eklerim.

3 Beğeni

Bayağıdır izlemeyi düşündüğüm çok övülen bir zaman yolculuğu filmi. Anladığım kadarıyla ağır ve kafa yakan cinsten.

Bu da daha önce izlemiş olduğum ve çok sevdiğim bir Güney Kore gerilim filmi. Özellikle sonunu tartışmayı çok isterim.

3 Beğeni

Bende katılıyorum. Film önerisi olarak şunları yazayım.

7 Beğeni

Ben katılacağım ama bu kadar kaliteli filmler önereceğimi düşünmüyorum.

1 Beğeni
4 Beğeni
4 Beğeni

5 Beğeni

İlavede bulunmak isteyen arkadaşlar olursa son önerileri de alıp anketi açalım bu gece.

@sadooshi @TheWhiteKnight @foliumresonare @adath @Ege_Topoyan @Anterrabae

Film önermeden de katılabilirsiniz tabii, sadece hatırlatma mahiyetinde.

1 Beğeni

Çok iyi filmler önerilmesine rağmen acaba daha ilgi çekici olması için belli bir tema üzerinden mi gitsek?

2 Beğeni

Başlığın canlanması için birbirinden bağımsız iyi filmleri tartışabiliriz bana kalırsa ondan sonra yönetmen sinemalarına bakabiliriz. Yanlış hatırlamıyorsam Muhit’te buna benzer bir yol izlenmişti.

2 Beğeni

Benim de izlemediğim ama izlemek istediğim filmler.

6 Beğeni

Yerli film önerisinde bulunacaktım aslında ama belki başka zaman sadece o konseptte bir etkinlik yapılır.

İlk film, Willy Wonka rolüyle de hatırladığımız Gene Wilder’ın yönetip oynadığı bir rom-com.

İkinci film ise Farrelly kardeşlerin ikinci filmi. Başrollerde ise Woody Harrelson ve Bill Murray var.

3 Beğeni

Her üyeden en fazla iki öneri aldığımızda toplamda 17 film oldu. Etkinliği bir haftaya yayarız diye düşündüğümüz için her üyenin en fazla 7 oyu olsun, en çok oy alan 7 film seçilir. Kendi önerdiğiniz filmleri de seçebilirsiniz.

Bir haftada biterse daha aktif bir başlık olur ama gerekirse birkaç gün uzayabilir. Gidişata göre süreye ve film sayısına bakarız.

Ankette sadece etkinliğe katılacak arkadaşlar oy kullansın diye hatırlatmama gerek yoktur sanırım.

• Andrei Rublev
  • City of God
  • Eddie the Eagle
  • Kingpin
  • Metropolis
  • Modern Times
  • Monty Python and the Holy Grail
  • Primer
  • Rashomon
  • Raw
  • Spirited Away
  • The Gentlemen
  • The Return
  • The Seventh Seal
  • The Wailing
  • The Woman in Red
  • Tokyo Story

0 oylayanlar

Yoğun bir art house ortamı oluşmuş burada. Etkinlik sonuna kadar devam ederse büyük başarı. :smile: Bir Lighthouse ya da Uncut Gems gibi de değil, direkt Suspiria tarzı filmler.

3 Beğeni

Ankette tablo netleşmiş gibi. Aynı sayıda tercih edilen filmler arasındaki sırayı ise random olarak seçtirdim.

Takvimimiz şöyle:
1- Raw
2- The Seventh Seal
3- The Gentlemen
4- Andrei Rublev
5- Rashomon
6- Metropolis
7- Modern Times

Bu gece Raw ile başlanıp yarın geceye kadar yorumlansın. Sonrasında sıradaki filme geçilir. Duruma göre belki süre uzatılır ama kısıtlı zaman olunca hem daha çok film izlenir hem de aktif katılım sağlanır diye düşünüyorum.

6 Beğeni