Geek Mahal Sunar: Film Etkinlik Başlığı

Bu başlık altında seçtiğiniz filmler bir anket yardımı ile oylanıp en yüksek oy alan filmden, en düşüğe doğru izlenecek. Katılıma göre kurallar değişebilir/değiştirilebilir.

İzlediğiniz filmler için belirli bir süre verilecek ve o filmler yine bu başlık altında konuşalacak & tartışalacak.

Herkese iyi seyirler…

9 Beğeni

Selamlar. İlk etkinliğimiz için tarafınızdan bize gelen filmler arasından listenin fazla kalabalık durmaması işin 2şer adet film seçtik.

Aşağıda açtığım anket ile en az 2 en fazla 4 olmak üzere izleyip üzerine tartışabileceğimiz filmleri seçebilirsiniz. Anket sonuçlarına göre film takvimine daha sonra karar vereceğiz.

• Lost Highway (David Lynch / 1997)
  • Suspiria (Luca Guadagnino / 2018)
  • Children of Men (Alfonso Cuaron / 2006)
  • Silence of the Lambs (Jonathan Demme / 1991)
  • The Army of Shadows (Jean-Pierre Melville / 1969)
  • Waiting for Godot (Michael Lindsay-Hogg / 2001)
  • The Double Life of Véronique (Krzysztof Kieślowski / 1991)
  • The Florida Project (Sean Baker / 2017)
  • Hereditary (Ari Aster / 2018)
  • A Ghost Story (David Lowery / 2017)
  • Once Upon a Time In West (Sergio Leone / 1972)
  • For a Few Dollars More (Sergio Leone / 1968)
  • It’s a Wonderful Life (Frank Capra / 1946)
  • Cinema Paradiso (Giuseppe Tornatore / 1988)
  • At Eternity’s Gate (Julian Schnabel / 2018)
  • First Reformed (Paul Schrader / 2017)
  • Brazil (Terry Gilliam / 1988)
  • Dark City (Alex Proyas / 1998)

0 oylayanlar

3 Beğeni

Ne zaman başlarız. Malum milletin vize haftaları bu aralar.

Seçildiğinde karar alınır.

Beyler/Bayanlar, Lost Highway seçilirse muhtemelen ilk ve son etkinlik olur biliyorsunuz dimi? Geçen forumda Lynch maratonu yapıldığında ilk filmden sonra anlık 2-3 man down yaşadık, seçilen filme dikkat ediniz. Öneridir…

7 Beğeni

Milli iradeyi hakim kılmak esastır güzel kardeşim…

7 Beğeni

Kddkslkss ulan başlık yanacak onun derdindeyim ben

6 Beğeni

Yansın…:d

9 Beğeni

Muhitte de oluyordu burada da oldu… Yemin ediyorum ülke seçimlerinde ben bu kadar sinir dolu olmuyorum, bakın güzelim filmler ben olmasam bir oy bile alamayacaktı. Neyse, diğerlerini de izleriz. Güzel işler var.

1 Beğeni

İlk üç filmde problem yok. Yine bu üçlü arasından bir Suspiria’yı izledim, üstüne konuşulacak film. Sadece Florida Project linear gibi, diğerlerini de en yüksek oy alandan en aza izletiriz başlıkta problem yok, oyna devam.

7 Beğeni

A Ghost Story olsa çok iyi olur. Turta sahnesini izlemek ve sizinle tartışmak istiyorum.

8 Beğeni

Kesinlikle Lynch filmi ile başlanmamalı çok kan kaybederiz. Heleki Lost Highway ile :joy:
Bana kalırsa en iyi Lynch filmidir de yönetmenin önceden birkaç filmini izlemedikçe tam tadını alamazsın o filmin

1 Beğeni

Yüzde yüz katılıyorum.

1 Beğeni
6 Beğeni

Daha geniş ve nitelikli bir katılımın olacağını umarak 2. haftanın etkinliğini başlatıyorum.

5 Beğeni

Etkinlik devam ederse bir şeyin göz önünde bulundurulması daha yerinde olacaktır bence. Film öneren ve sonrasında ankete katılan arkadaşların da katkısı elbette esgeçilemez ama öneride bulunan ve ankete katılanlar hiç olmazsa sıra kendi tercih ettikleri filme geldiğinde yorumda bulunsunlar lütfen. :neutral_face:

Örneğin benim ilgimi çeken çok fazla film olmadı ama genel talep böyleymiş diye düşündüm, talepte bulunanlar da yazmayınca neden bu filmler izleniyor sorusu gündeme geliyor.

4 Beğeni

Listedeki üçüncü filme geçer miyiz, bilmiyorum. Şu an aklımızda film listesini belirlemeye yönelik farklı kriterler mevcut. Özellikle forum kullanıcılarını etkinliğe katılmaya daha fazla teşvik edecek yöntem arayışındayız.

İnsanların film önerilerinde bulunup, oylamaya katılıp ancak etkinliğe katılmayı tercih etmemiş olması bizi farklı arayışlarda bulunmaya yöneltiyor şu an doğal olarak.

Umarım katılımcı sayısını daha yüksek seviyelere çekebilecek uygun formatı bulabiliriz. Bu noktada katılım sağlamayı düşünen herkesin fikirlerine açığız tabii.

4 Beğeni