Gai̇n 🎈

Güzel Ahlak İyi Niyet’in baş harflerinden oluşmaktadır. Filli Boya’nın eski sahibi Gözde Akpınar’ın yeni projesi. Mevcut yayın servislerinden farklı bir deneyim sunan uygulaması ile çabuk tüketilebilir içerikler barındırmaktadır. Canlı yayınlanacak olan içerikler ile yine diğer yayın servislerinden ayrışmayı planlamaktadır.

Orijinal içerikler

• 10 Bin Adım
  • Elektromonolog
  • Tuz Biber
  • Vedat Milor İle En İyisi
  • Ahmet Mümtaz Taylan’la İstanbul Hesabı
  • Bir Şifa Bağımlısının İtirafları
  • Bir MFÖ Belgeseli Ele Güne Karşı
  • Terapist

Programlar

• Oyunlar Holding (Herbokolog içerir)
  • 6 Kadın 6 Kuşak 1 Soru
  • Cep Hikayeleri
  • İstanbul Apartmanları
  • Şokopop

Uygulamalar

1 Beğeni

Exxen’den daha iyi görünüyor…

3 Beğeni

Mevcut hiçbir servisin ikamesi olarak görünmüyor zaten Gain, farklı bir şey deniyor.

Canlı yayın programlar sanırım bu formatta ilk. Ücretsiz olması ve program tercihleriyle Puhu Tv’yi hatırlattı bana ama böyle mi devam edecek bilmiyorum. Sosyal medyadan isimleri tercih etmeleri de Exxen’le ortak bir yön gibi geldi.

Aposto’nun videolu hali gibi düşünüyorum ben. Mobil odaklı dikey içerikler var ve genelde hap şeklinde. Metroda ve otobüste tüketmesi daha kolay olacaktır. Bi artısı var kesin de genelde kabul görüp görmeyeceğine dair bir vizyonum yok.

• Beni Kendimden Koru platformda bence başarılı işlerden birisi olmuş. TRT Belgesel’deki küçük hayatları anlatan yapımlara benzemiş.
  • 10 Bin Adım, Britanya mini dizileri gibi olmuş. Herkesin hayatında yaşayabileceği absürt olaylar işlendiği için ve biraz da işin içinde eleştiri olduğundan tatlı geldi.
  • Ele Güne Karşı’nın kurgusu biraz kafa karıştırıcı geldi bana. Daha güze olabilirdi sanki. Hiç yayınlanmayan görüntüleri içerdiği için kıymeti ayrı tabi.
  • Bir Şifa Bağımlısının İtirafları sadece bir bölüm olduğu için bir şey demek zor. Yapım için uğraşmışlar ama.
  • Cep Hikayeleri zaten pek çok kişi tarafından seviliyor, Gain’de yer alması ise cuk olmuş platforma çok yakışıyor.
  • Türkiye’nin İnsanları projesi de çerez tadında tüketmelik gayet güzel bir yapım. Gain’in özeti bence her anlamda “İnsanın içine ve topluma tuttuğu ayna”… Tüm projeler bunu yansıtıyor bence ama Türkiye’nin İnsanları daha bir başka konumu itibariyle. Bir tek Gülce bölümünü sevmedim. YouTube’daki saçma sapan “mag” videolarına benzemiş.
  • Dertleşme yine “Türkiye’nin İnsanları” gibi bir proje. Bu da keyifle izleniyor.
  • Tüm bunların haricinde Türkiye ve dünya haberlerini çok sevdim. Artık günümün bir rutini oldular diyebilirim ve öyle de devam edecekler. Gayet eli yüzü düzgün içeriklere sahipler. Tramvayda, metroda, otobüste giderken GAİN pek çok insan için çabuk tüketilebilir içerikleri ile harika bir platform olacak. Bence Exxen’den daha iyi.
2 Beğeni

10 Bin Adım’ı çok sevdim. Yürüdükleri yolları defalarca yürüyüp bildiğimden dolayı mı bilmiyorum ama 10 dakika gibi kısa bir süresi olsa da beni bayağı içine çekti, sanki onlarla yürüyormuş gibi hissettim.

Oyunlar Holding beklediğim gibi çıkmadı. Gerçekten oturup FRP tarzı oyunları kostümlü ve oyunculuk yaparak oynayacaklar sanmıştım. Programın planlanmış bir senaryosu veya akışı olmadığından çok doğaçlama gelişiyor olaylar. Bu da çok hoşuma gitmedi maalesef.

3 Beğeni

Platformdaki en zayıf içeriğin CS’nin programı olması… Şaşırtmadı.

3 Beğeni

Niye korku filmlerinden çıkmış gibi gülen bir kızla açılıyor fdgdh

1 Beğeni

Gönderelim hemen takıma, belki kaldırırlar. Sadece yapımların başında olsa daha akılda kalıcı olur. Netflix de sürekli dıdımmmm diye açılsa gına gelirdi herhalde.

1 Beğeni

Tuz-Biber için gireyim dedim, mobile özelmiş sadece.Telefondan içerik tüketmeyi sevmediğim için beni baştan kaybettiler. :roll_eyes:

beni kaybettikleri için çok üzüldüklerine eminim

Gözde Akpınar İnternet Network