Forumla İlgili Görüş ve Önerileriniz

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle herkese hoşgeldiniz diyorum. Kısa süre içerisindeki ilginiz içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Bir çok üyeyi başka mecralardan tanıyoruz. Blog devreye girdiğinde sizde bizi daha iyi tanıma imkanı bulacaksınız. Hakeza şu an blog için çalışma yapmaktayız. Yakın zamanda o da aktif hale gelecek. Forumda ilk önce temel başlıklarımızı açtık. Sizde bu tip forumların ihityaç duyduğu konu başlıklarını açtınız. İstediğimiz zaten böyle bir entegrasyondu. Forumu ilk önce açarak böyle bir iletişim ortamının kurulmasını istedik. Herhangi bir eksik, gözden kaçan detay varsa geri dönüşlerle onları düzeltelim istedik. Kısa süre içerisinde tam randımanlı işleyişe kavuşacağız. Herkese forumda keyifli vakitler diliyorum. Bizimle kalın.

4 Likes

Blog falan da açacaksınız iyi güzel.

Tabi. Güncel haberler, yorumlar ve çeşitli editoryal yazılar blog sayesinde gerçekleşecek.

1 Like

Yanliz bir az fazla uçtuğunuz düşünmüyor musunuz? Bir forum rahina otursaydı.

Oktay, forumun sürekliliğini sağlamak ve yeni ziyaretçi çekmemiz için güncel içerik üretmemiz gerekiyor. Güncel içerik üretmek içinde blog gerekiyor. Bu ara tempolu bir süreçteyiz zaten. Ama bu süreci iyi idare eden, forum ve blog gibi mecralara aşina bir ekibiz.

Anladım umarım başarılı olursunuz.

1 Like

Logoya bi el atın insan içinde açamıyoruz siteyi.

10 Likes

Logoyu toparlayacağız en kısa sürede, mobildeki logoyu ben de pek beğenmiyorum. :smiley:

Muhitte adlarımızın yanına da bir şeyler yazabiliyorduk o özellik gelicekmi

3 Likes

Not ettim, logoyla birlikte sorayım bu konuyu da. :+1:

Arkanızda büyük bir şirket mi var? Varsa büyümeniz daha kolay olurda.

Yok hayır, sadece hobileri benzer olan bir arkadaş grubumuz var. :grinning:

Bir diğer deyişle, ticari kaygıyla yapılan bir faaliyet değil burası. Masrafları kendi arkadaş grubumuz içinde çözüp güzel bir sohbet platformu oluşturma çabasındayız. Günlük yaşantıda herkesin kendi iş ve okul yaşantısı var.

örnek logo;
asdsadsa

8 Likes

Benim birkaç sorum olacak.

1- İşin blog tarafında geekyapar! türevi bir içerik mi göreceğiz yoksa özellikle yoğunlaşmak istediğiniz bir tema olacak mı?
2- Yetkin bir yazar ekibiniz bulunuyor mu? Daha doğrusu çeşitli görev paylaşımlarına sahip bir ‘‘ekip’’ misiniz?
3- Gelecekte forum kısmında reklam/viral görecek miyiz?
4- Youtube/Twitch mecralarında girişimler olacak mı?
5- Forum içeriği tamamen kullanıcılar tarafından mı şekillenecek yoksa yarışma-etkinlik vb. işlerle bir yönlendirme olacak mı?

Sorularım bu kadar.

Bu işlerin(barınma ücreti vb.) yarattığı masraf ile ilgili bilgiye sahibim. Bunun altına girmek ve ihtiyaç duyduğumuz bir ortamı geriye döndürmek için çabalamanız takdire şayan.

Teşekkürler.

13 Likes

Blog’ta başlıca kategorilerimiz çizgi roman, sinema, dizi, edebiyat ve oyun üzerine olacak. Sinema ve dizide yoğunlukla çizgi roman uyarlamalarına yer veririz fakat popüler seriler elbet yine yer bulur. Bunun dışında paylaşmak istediğimiz farklı konular da yine blog’ta yer alabilir, gerçekleştirilen bir seyahatin notlarından damak tadıyla alakalı güzel bir blog yazısına kadar epey geniş bir yelpaze olabilir.

Forumda moderasyonu şu an iki arkadaş sağlıyor, site yeni açıldığı için sayı bize yeterli geldi fakat İleride artabilir. Blog kısmında ise kadro çok daha geniş, zira hem dergi tecrübesi bulunan hem de periyodik olarak blog tutma alışkanlığına sahip kişiler mevcut. Blog’ta yine site kadrosundan bir arkadaşımızın yazıp çizdiği çizgi roman serisi de olacak. Gün içinde güncel haberleri takip edebileceğiniz, hafta sonunda da uzun uzun saatlerce okuyabileceğiniz yazılar olsun istiyoruz. Toplamda sayımız 10’dan fazla fakat günlük tempoları nedeniyle forumdan ziyade blog kısmında olur çoğu kişi. Ayrıca, üyelerden de yazı gelmesi bizi memnun eder, bunu da belirtmeden geçmeyeyim. :slight_smile:

Forumda böyle bir şeyi şu an düşünmüyoruz, reklam için blog daha uygun bir mecra bizce. Olursa da viralden ziyade reklam görseli şeklinde net bir biçimde olur. Örneğin, sohbetimizin olduğu ve sektörün içinden bir kişi kendi eserini yayınladığında, maddi bir beklenti olmaksızın, tanıtmak isteriz açıkçası. Yine benzer şekilde yayınevlerinden yetkili kişilerin forumda soru/cevap yaparak iletişim kurması arzu ettiğimiz bir durum. Bunun da reklam olarak sayılmayacağı kanaatindeyim.

İlk aşama için zor gibi ama ileride neler yapılabileceği tekrar düşünülebilir. En azından podcast olarak başlanabilir, çizgi roman sohbetini dinlemesi keyifli pek çok arkadaş var.

Kullanıcıların forumdaki içeriği yönlendirebileceklerini düşünüyoruz. Burada kuralların esgeçilmemesi için moderasyon yine aktif olarak forumda olur elbet. Bununla birlikte ortamı hareketlendirmek için etkinlik fikri kulağa hoş geliyor. Buluşma, sinema filmi izleme ve hediye gibi etkinlikler ilk olarak aklımıza gelenlerden.

Çok teşekkürler. :v:

10 Likes

Birisi ilk defa lütfüye bu kadar uzun ve aşşağılama içermeyen bir yazı yazdı. Teşekkürler.

23 Likes

Umarım bütün bu istekleriniz yerinize getirip başarılı olabilirsiniz.

1 Like

@Chief Bu arada blog isim yine Geekmahal mi olacak yoksa başka bir isim’i olacak? bir de blog ve forum tam anlamıyla ne zaman aktif edeceksiniz?

Farklı bir isim olacak, fakat blog’ta yer alan yazılar buraya da otomatik olarak link ile eklenecek. Blog yazılarına yorumlar forum üzerinden yazılabilir halde olacak. Blog’u bu haftaya bitmeden yetiştirmeye çalışıyoruz, forumda da birkaç detay dışında çoğu şey tamamlandı sayılır. Bir yandan üyelerin gelmesini bekliyoruz.

2 Likes

Blog’da yazı yazacak bireyler belirlendi mi?

1 Like