Figür, Heykel ve Model Koleksiyonları

Figür vb. koleksiyon yapanlar, ilgi duyan arkadaşlar paylaşım yaparsa süper olur diyip başlıyorum.

DC Comics Designer Series ve Bombshells ile açılışı yapayım.

images

7 Beğeni

Disney Infinity Serisinden,
Boyut olarak küçükler ama gayet hoş bir stile sahip bu serideki figürler.
En hoşuma gidenleri ekledim. Almayı düşünenler uygun fiyata hem sıfır hemde ikinci el bulabilir.

6 Beğeni

İlk Star Wars figürüm. Seride ilk izlediğim film de The Phantom Menace’ti. Ben hiç kullanmadım fakat figürün durduğu alttaki platformda yer alan commtech çipiyle figürden ses de çıkıyormuş. O dönem bu detayı fark etsem muhtemelen denerdim. Filmde hiç repliği olmayan Darth Maul’un figüründen ses çıkması da ilginç bir detay tabii.

image

6 Beğeni

@lebowski Her Star Wars severin koleksiyonunda bir Darth Maul figürü bulunmalı.
Bende hala yok arasıda ayrı mesele tabi.

3 Beğeni

MacFarlane’s Toys sağolsun ortalığı Spawn figürüne boğdu zamanında.
Almayı düşünenler için çeşitli ikinci el sitelerinde 350-100 tl aralığında bir sürü bulabilir.
İştahınız kabarsın diye birkaç tane ekledim.

416E6P85XDL

3 Beğeni

McFarlane sektörde önde gelen firmalardan. Oyun, dizi, çizgi roman, manga gibi pek çok kategoride ürünleri var.

2 Beğeni

@greenlantern Evet.

2 Beğeni

4 Beğeni

Hayatımdaki bütün şansı bi çekilişte bana yansıması sonucu gelen Hot Toyz Figürü

5 Beğeni

Bugüne Iron Studios figürleriyle başlayalım.
Koleksiyoncu olarak aklımı alsa da cep yaktığından pek bulaşamıyorum.

5 Beğeni

Cyclops renk paletiyle çok güzel bir tasarım. Görsellere bakarken bende pek fazla Marvel ürünü olmadığını fark ettim. Özellikle yapılan bir tercih değil de o dönem ulaşamadığım için muhtemelen.

Mesela en yoğun figür aldığım dönem, DC’nin Batman: The Animated Series ürünlerinin piyasada olduğu yıllara denk geliyor. Aynı yıllarda Marvel tarafından yalnızca bir figür almışım, ToyBiz’in Spider-Man: The Animated Series için hazırladığı figürlerden 5 inç’lik bir Carnage modeli.

image

Ürünler görseldekilerden ibaret değil bu arada, seride yer alan karakterlerin birçoğu için ürün çıkmış. Epey güzel bir seriymiş. Yanlış hatırlamıyorsam, daha sonrasında bir adet de Spider-Man figürü almıştım ama bu seriden miydi kararsızım, Web Shooter modeli olabilir.

4 Beğeni

Yeni Sithtrooper ve Manda’nun ilk iki bölüm kullandığı former zırhı.Şuan alsanız bile pre-order’dan yaza geliyormuş. Sithtrooper güzel de,Mando’nun elinden ateş çok dandil duruyor

3 Beğeni

@TheWhiteKnight Mandonun Black Series figürüne bakmanızı tavsiye ederim.

2 Beğeni

Beskarlı zırh versiyonu gelmemiş ama sanırım ona

1 Beğeni

@TheWhiteKnight Evet, benimde bildiğim kadarıyla hala o versiyonu yok. Dizi tuttuğu için yakın zamanda figür bombardımanı başlar ama.

1 Beğeni

Onun da gelip, ikinci ele düşmesi lazım alabilmem için ama :joy:

2 Beğeni

@TheWhiteKnight Ben yurtdışına çıkan biri olursa aldıyorum genelde. İkinci el fiyatlarında iyice saçmalamaya başladı satıcılar.

1 Beğeni

Ben ucuz bi yer buldum ama dolandırılma vakaları olduğunu duyduğum için alamıyorum.

1 Beğeni

@TheWhiteKnight O kısım ayrı bir dert zaten. Satıcıya dikkat etmek gerekiyor.

1 Beğeni

Parayı biriktirip, dükkanlardan almak en iyisi sanırım

1 Beğeni