Eternals

The Eternals, Marvel için belki de önümüzdeki dönemin en kapalı kutusu. Film ile ilgili haberler bu başlık altında olacak. Yorumlarınızı bekliyoruz.

2 Beğeni

Bu film MCU’da epey önemli bir konuma sahip olacak gibi. Sonraki filmlerde öyküler daha çok uzayda geçebilir gibi geliyor bana.

2 Beğeni

Phase 4ün büyük bir bölümü kozmik filmlerden oluşacak büyük ihtimal.Eternals gotg 3 nova ve daha bir çoğu
Eternals ile mcunun en derinlerine inicez harika olacak bence

3 Beğeni

Inhumans’ın çöpe gitmesi ve bu filmin geliyor olması. Yine de heyecanlıyım.

1 Beğeni

Bu filmin olası bir New Gods filminden önce gelecek olması saçmalık. MCU Eternals’ı kaldıramaz ayrıca.

Kesinlikle saçmalık değil hem New Gods dediğin DC ayit bir şey The Eternals ise marvel mali birbirlerine çakması olması haricinde marvel bu film yapabilmesi için DC’i beklemesi gerekmiyor.

Niye kaldıramazsın abi. Gayet de kaldır.

1. MCU kozmik evrenini yanlış kurdu. Thor’u ve iskandinav tanrılarını bilimle açıklamaya kalktılar. Normalde Thor ve Galactus temelinde kurulan Marvel kozmik evreni (ki Thor ve Fantastic Four serileri üzerinden kuruldu, MCU ise Thor filmlerinde buna yönelik hiçbir şey yapmadığı gibi diğer filmlerde de pek bir şey beceremedi bu konuda.

Kısacası Eternals için MCU müsait bir ortama sahip değil. Aslında olabilirdi. Ragnarok’u Kirby’nin orijinal planına sadık kalarak çekselerdi Ragnarok’a bağlayabilirlerdi Eternals’ı ve mizahlarını.
Şimdi o altyapıları yok.

İkinci kısma gelirsek New Gods çizgi roman tarihinin en orijinal içeriklerinden biriyken diğeri replikası. MCU’nun yapmaya izninin olup olmadığını tartışmıyorum. Eternals fikrinin saçmalık olduğundan bahsediyorum.

Çizgi roman bilgim sıfır olduğunu da daha fazla tartışmayacağım ama daha önce de söylediğim okuduğunu kitap ve ya çizgi roman birebir aktarılmasın beklersen izlediğini film de hiç bir zaman mutlu ayrılamasın ayrıca MCU ve Çizgi roman evrenin 2 farklı evren olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve MCU kesinlikle çizgi romanlar sadık gitme gibi bir zorunluluğu olmadığın düşünüyorum.

Filmin çekimleri 16 Eylül’de Londra’da başlayabilirmiş.

1 Beğeni

Bir şeyi sırf yapmış olmak için yapma olayına çok girmeye başladı MCU karakterler üzerinden.

1 Beğeni

Şimdi Antik Yunanda eşcinsellik algısı günümüz toplum düzeninden çok farklı. Oraya ait bir karakteri eşcinsel yansıtılması anormal değil. Hercules karakteri çizgi romanlarda birçok kez biseksüel olarak resmedildi. Çok seride ima edildi. Bu bağlamda Hercules’ın MCU’da LGBT olması çok da zorlama olan bi’şey değil. Hem karaktere uygun, hem de genel diversity akımına. Bir taşta iki kuş diyebiliriz.

Hatta Marvel Studios karakter için gerçekten LGBT oyuncu arıyor. Haber çıktığında süper kahraman fiziğine sahip ve o fiziği belli bir süre taşıyacak LGBT oyuncu diye duyurulmuştu. Açıkçası rol için en uygun adayın Luke Evans olduğunu düşünüyorum. Bakalım Marvel kimde karar kılacak.

Marvel’da okuduğum ilk Hercules öyküsü “Peter Parker, The Spectacular Spider-Man” serisinde geçen iki sayılık bir Champions of Los Angeles öyküsüydü. Orada da flashback olarak yer alıyordu, bu kısa sürede de Black Widow ile flörtleşiyordu.

1 Beğeni
1 Beğeni