En Son Ne İzlediniz / Okudunuz / Oynadınız?

…hadilan

2 Beğeni

Lemonade Mouth >>> The Breakfast Club

3 Beğeni

Tam da beklediğim gibi bir filmdi. Cgi F*** Fest. Hollywood un anlamsız “ay çok cgi durmasın, çoşmayalım öyle” inadı kesinlikle yok. Çok mu cgi duruyor? Yapıştır cool görünüyor. Ve buna oldukça “tamam” bir insanım.
Adı üstünde Sun Wukong un hikayesi. Sun Wukong da hep ilgimi çeken bir mitolojik figürdü, oradan buldum.

Hee ama işleniş, senaryo falan nasıl?

Aquaman i izlediniz değil mi? Hani orada bir gül yeme sahnesi vardıya. He, işte bütün film bu kafada. Hormonlarının yeni farkına varan Çinli ergen kızların bayılacağı çok sahne vardı. Aynı gül yeme sahnesi gibi. O sahne Çin de çok beğenildiği ve çok çoşulduğu için örnek gösterdim. Senaryodaki boşluklara senaryo boşlukları demek hafif kalır senaryo yokluğu falan daha doğru olur. Bir aşk hikayesi var nereden koptu bilinmez, bazı karakterler var önemsememiz mi gerekiyordu kesinlikle bilmiyorum, bir noktada kimler neyi neden yapıyoru anlamayı geçtim kimler direkt NE yapıyor anlamıyorsun.

Kısaca film bu. Hikaye falan yok, aşırı fazla bütçeli bir youtube videosu olarak bakarsanız ve ileri sarma tuşuna basmakla bir derdiniz yoksa izleyebilirsiniz?

Çünkü bir şeyler uçuyor kaçıyor, ışıklar atılıyor, defasa cisimler birbirine çarpıyor, her şey çok güzel parlıyor, güzelde makyaj var… İşte onlar çok havalı.

Son yıllarda gördüğüm en iyi villain
images (33)

Gayet mantıklı, kayışı kırıp herkese savaş açmayan, haklı, altı dolu ve ılımlı bir karakter.

Lastikız’ın ekran koruyucu abinin sinyalini takip ettiği sahne ve Evelyn’in Ekran abinin ağzından söylediği aforizmalar beni afallattı. Ulan dedim süper kahramanlar ve topluma etkileri hakkında söylenmiş en mantıklı eleştirileri gidip de bir kuklaya harcamış olamazlar diyodum ki aslında villain’ın Evelyn olduğu tahminim doğru çıktı. Cidden öykünün eksi sayılabilecek tek yönü villain’ın bizden biri olduğunu açık etmesiydi. Gerçi ben de filmi akışına bırakmadım, film boyunca villain’ı aradım.
Ama ılımlı, mantıklı, radikal saçmalıklarla kafayı sıyırmamış ve sonuna kadar haklı villain kıvamını bu kadar iyi tutturan bir karakter beklemiyodum. Hele ki ilk filmin villain’ından sonra. Bir Allah’ın kulu da çıkıp övmemiş. Süper karakter. İlk filmin üstüne çıkmışlar helal.

Bunun dışında Sokovia Accords meselesi de çok hoş.
Karakterin bunu kullanması da hoş.
Gelin ebenizi laciverte boyayayım kafasında bir villain yerine sadece kahramanları yasa dışı yapmakla yetinen ılımlı bir karakter beni baya memnun etti. Çok sevdim bu karakteri.

Lastikız baya op karakter yav. Güçlerine bu düzeyde hakim olan başka bir süper kahraman profili izlemedim ben. Ekran abiyle olan dövüşü de güzel. Son aksiyon sahnesi de güzel. Canım sıkkındı bu aralar yemin ederim moralim yükseldi, helal.

5 Beğeni

Güzel film de ilkinden sonra fena hayal kırıklığına uğratmıştı beni.

Mulan ı sonunda izledim ortalamının baya altındaydı. Oyuncunun performansını hiç beğenmedim. İnternet haklıymış Mushu yu koymamışlar. Hadi Mushu yu koymadınız fragmandaki sahneler bile yoktu bre insafsızlar.

3 Beğeni

Joker izledim. 5/10
Film ilk tanıtım teaser’ından sonra beni kaybettiği için gündemime girmedi. Bu yüzden hiç spoiler yemedim.
Hiç klip izlemedim. Filmin en vurucu sahnesi Talk Show sahnesi o bile çok etkilemedi beni. Sonu da zayıf buldum. Aslında Arthur’un sürekli tekmelenen burnu boktan çıkmayan bir adam olacağını falan bekliyodum. Meğer 2 dayak yemiş sadece.
Adam bence toplumdan dolayı değil zaten buna meyilli olduğu için Joker oldu. Öyle aman aman bir hayatın sillesini yemişliği yok yani. Zaten deliymiş adam.

3 Beğeni

Tamam bazı bahsettiğin yerleri ben de zayıf buluyorum ama bunu demezsin ya. Adamın hayatı zaten kötü bir de daha da kötüye gidiyor. Verdiğin puan bana az geldi. Sadece Hoakin abimin oyunculuğu 5 puan zaten.

Tabi ya hepimizin her gün hayatta yaşadığı şeyler zaten bunlar

Dayak yemek, evlatlık olmak, işten kovulmak, alay edilmek.
Bunlar insanı yıpratır, belki hastanelik bile eder ama seri katil yapmaz.
Haa bu filme özgü bir sorun değil. Genel olarak Joker’in tek bir kötü gün geyiğini zayıf buluyorum zaten.

Hadi bunlar seni zıvanadan çıkarmaya yetiyor olsun,
gördüğü halisünasyonlar ne peki?
Adamın yaşadıkları katalizör. Adam deliliğe meyilli.
Bunlar sağlıklı bir insanı katil yapmaz.
Tüm ailesi yanan bir dayı vardı bu yıl. Herifle röportaj yaptılar, adam sigortam yok, iş arıyorum falan diyo.

2 Beğeni

İşe birazda “çizgiroman işte ya” gözüyle bakmak gerekiyor bence. Bu bakıș açışıyla baktığımızda en sorunlu karakter motivasyonu Batman oluyor o zaman. İnsan anne babası öldü diye yarasa kostümü giyip suçlu dövmez sokak arasında. Dünyanın yarısı Batman olurdu bu hesapla. İşte bazen görmezlikten gelmek lazım bu karakter dönüşümü motivasyonlarındaki kusurları.

1 Beğeni

Benim bu filmde en sevdiğim sahnelerden biri kadın hapise götürülmek için polis arabasına bindirilince Violet’in “O zengin, en kötü ihtimalle bileklerine fiske atılır sonra da serbest bırakılır” demesiydi.

Tam alıntıyı hatırlamıyorum yanlış olabilir ama hangi sahne olduğunu anlamışsınızdır.

1 Beğeni

Violet de Şanışerci çıktı.d

No Man’s Sky
Aslında başlangıçta baya güzel ve eğlenceliydi ancak daha ikinci gezegende işler karışmaya başladı. Oyunun multiplayer kısmına hiç önem verilmemiş. Yani single’da yaptığın aynı şeyleri yine bireysel olarak yapıyorsun ve birbirinin görevini yapınca oyun buglanıyor. Yani yaptığım görevi tekrar tekrar yapmama rağmen oyun algılamıyor ve ilerleme kaydedemiyorsunuz. Bu kısım sorunlu ve düzeltilmesi lazım. Şahsen oyunu sevmeme rağmen ilerleyemediğim bir oyuna neden devam edeyim ki?
İlk 3 saati 7.5/10
Sonraki saatler 5/10

Oyunları falan hiç bilmiyorum, hiç oynamadım. O yüzden onlardan bağımsız olarak beğendim, fena değildi. Çok beklentiye girmeden izlenirse zevk alınabilir. Fantastik dünya falan güzelde Netflix şu CGI anime işinden vazgeçse keşke. Fakat bir yandan da CGI fragmandaki kadar kötü durmuyor, hatta bazı manzara ve aksiyon sahnelerinde falan iyi bile duruyor. Castlevania seven bunuda sever herhalde diye düşünüyorum.

Orjinal dili İngilizceymiş fakat sakın İngilizce dublajıyla izlemeyin, Japonca dublajı çok daha iyi. Zaten senaryo, yönetmenlik, animasyon falanda tamamen Japon stüdyosundan çıkma.

2 Beğeni

SPOILER

Dizide güncele yetiştim. Gayet beğendim. Artılar eksilerden fazla.
Artılar:

• Her şeyden önce sürükleyici buldum 13 bölümü 3-4 günde bitirdim.
  • Dizi süper kahramanlar, puşt şirketler, kukla teröristler mevzularını seyir zevki yüksek şekilde işliyor.
    2.5 sezonda dişe dokunur tek aksiyon bizimkiler ile siyahlı ablanın kapıştığı sahne idi buna rağmen sıkılmadım hatta bu şirketteki hayatta kalma mücadelesi ve her şeyin pazarlama nesnesi olduğu, bunun kahramanlar üzerindeki etkilerini gördüğümüz sahneler aksiyondan daha zevkli.
  • Homelander karakteri ve Anthony Starr ayrı bir artı.
    Oyunculuk çok iyi ve karakterin komplekslerini öyle iyi veriyor ki, karakteri açık bir kitap gibi okuyorsunuz.
    Narsist, kendisinden başkasının ilgi odağı olmasını, hatta bırak ilgiyi en ufak bir iktidar kaybını kaldıramayan, saf kötü değil de koyu gri bir karakter.
    Adam en en önemsiz bir konuda bile birinin kendine üstünlük kurmasına rahatsız. Becca ile Ryan İspanyolca konuştuklarında ufak bir rahatsızlık duyuyor. Anlayamadığı, kudreti dahilinde olmayan en ufak bir konu bile ona batıyor.
    Kafası dumanlı, gergin, tahammünün sınırlarına dayanmış, ama nihai amacı ne tam belli değil.
    Güzel baya. Kahramanların orduya girme ve ilk sezondaki din pazarlaması ve bunun karakter üzerindeki etkiler de zevkli.
  • Annie karakteri de güzel. Kurtlar sofrasına düşen kuzu sekanslarını izlemek çok zevkliydi. Karakterin pazarlama nesnesi oluşundan duyduğu rahatsızlığı ama çarkın içinden de bir türlü çıkamayışının seyir zevki yüksek.
  • Stormfront karakterini de çok beğendim. Homelander ile olan ilişkisi güzel, Homelander’ın halkla ilişkilerde burun üstü çakılıp Storm’a muhtaç kalmaktan duyduğu rahatsızlık falan güzel. Sıka sıka ilerleyerek, şehirleri yıkarak çözemeyeceği sorunlar olması ve bu sorunları başka birinin gözü kapalı aşmasına verdiği tepkiler , Storm’un Homelander’ı tiye almaması falan lezzetli. Hatta Storm’u lazerle tahrik ettiği sahnede karakterin zarar görmediğini görünce bi ufak tadının kaçması (ya da bana öyle geliyo bilmem) yanında aciz kalmayan birini görmeye ne kadar tahammülsüz olduğunu görmemiz zevkliydi.

EKSİLER:

• Deep’e harcanan tüm sahneler zaman israfı.
  • Stormfront’un Kimiko ve abisine saldırdığı sahnede adamlara neden bu kadar husumeti varmış gibi bir havaya girdiğini anlamadım.
  • Bu pek eksi değil ama gıcık oldum: Bu salaklar balinanın içine daldıklarında neden bi denize girip çıkmadılar? Onun yerine bi saat balinanın içinde sohbet muhabbet gerizekalılar.

Başka bir şey gelmiyo aklıma. Tümden yayınlasalardı daha çok işime gelirdi.

3 Beğeni

Sulu boya işlerini bayağı başarılı buldum. Renklerin uyumu ve tonlarını çok güzel yakalayabiliyor. Kitabın birkaç yerinde çizimi ve renklendirmeyi nasıl yaptığını da gayet detaylı bir şekilde anlatmış. Beğendiğim birkaç çizimi bırakıyorum.

7 Beğeni