Dünyadan Haberler

Dünyada yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmeler, çeşitli gerginlikler hakkında konuşabileceğimiz bir başlık.

Hindistan ve Pakistan arasında aşırı gergin bir hava var. Merakla bekliyorum büyük ülkelerin alacağı tavırları.

2 Likes

Taraflar hemen hemen belli sayılır. Çin ile Pakistan arasında 60’lı yıllardan beri süregelen bir dostluk var. (tartışmalı Kaşmir bölgesi konusunda Pakistan’ı destekliyor Çin) Üzerine Çin, Hindistan gibi bir rakiple aynı doğrultuda devam etmeyeceği açık. Bunun yanında Türkiye ve Rusya da Pakistan’ı destekliyor.

Amerika ise 400+ milyar dolar yatırım yaptığı Hindistan tarafında.

Okuduğum haber ve yorumlar, bu durumların çok sık yaşandığını, sonunda da bir şey olmadığını söylüyor. Hindistan seçim arefesinde ve bu durum biraz da ondan kaynaklanıyor diyorlar.

Bu arada liveuamap haritayı güncelledi, oradan takip ediyorum ben.

1 Like

Hindistanın 110 uçaklık abcı savaş uçağı ihalesi de pakistan tarafında iyi karşılanmamıştır.

2 Likes

Bilgilenin len.

Ciddili… Bu arada kendi düşüncelerim gereği bireysel silahlanmayı da destekleyen biriyim yani doğal olarak nükleer silahların caydırıcı olup savaş riskini azalttığına inandığım için nükleer savaş çıkacağını sanmıyorum.

Türkiye’ye geri dönüş hazırlığındaki Türk asıllı IŞİD militanları.

Yarın öbürgün bu tiplerle aynı metroya otobüse bineceğiz.

3 Likes

Vatandaşlıkları iptal edilip ülkeye alınmamalılar. Hapishaneye sokup beslemeye lüzum yok böyle vasıfsız tipleri.

3 Likes

Oy oydur :thinking: bu tipler beleşe biner birde metroya, otobüse…

3 Likes

İnsan değil ki bunlar.

3 Likes
1 Like
2 Likes

FTFY.

1 Like

Biliyorsunuz, Arjantin’de geçen gün devalüasyon olmuş. Global kriz başlıyor. :frowning:

Türkiye’de de olacak bu devalüasyon. Ama acaba Çin’den önce mi Çin’den sonra mı?

4 Likes

Türkiyede oldu zaten bu durum.Bir günde kurlar coştu ya geçmiş yazlarin birinde.
Bu durumlara geldik ordan düzelmedi zaten
2017 veya 18 yazinda olmasi lazim haziranda

3 Likes

Geçen yaz oldu, gene olacak gibi.

3 Likes

Rusya yeni düzene geçiyormuş; 4 gün iş 3 gün tatil olacakmış.

5 Likes

E nasil olcak .Üretim ne olcak ,detaylarini merak ediyorum sistemin

4 Likes

Rusya kafası çalışanları da kaçırdı.

1 Like

Bilmiyorum haberde de fazla detay verilmemiş.
Kaynak;
Rusya yeni düzene geçiyor: 4 gün iş, 3 gün tatil - https://bundle.app/ZoajGLwy

1 Like