Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange 2 Marvel’ın önümüzdeki dönemdeki en önemli filmlerinden biri olacak. Filmin 2021 yılında gelmesi bekleniyor. Filmle ilgili gelişmeleri bu başlık altında toplayacağız.

1 Beğeni
1 Beğeni

Namor haberi ilk konuşulduğunda Doctor Strange filmiyle çok alakalı gelmemişti bana. Tamam bir Defenders öyküsü var çizgi romanda ama Black Panther filminde yer alması daha güzel olur.

1 Beğeni

Doctor Strange ne olm. Guardians of the Galaxy 3 ile giriş yapsın Namor. Daha alakalı olur

2 Beğeni
2 Beğeni

Doctor Strange 2’nin 2020 yılına yetişmesi çok zor bir ihtimal. Evet Black Panther ve The Eternals’ta resmi olarak duyurulmadı ama kamera önü ve kamera arkası ekip haberleri geliyor. Filmlerin çekileceği mekanlar ve prodüksiyon tarihleri açıklanıyor. Doctor Strange 2’de ise sadece yönetmen ve yazar belli. Bunun dışında hiçbir haber yok. Benedict Cumberbatch’in çekim takvimi önümüzdeki aylarda dolu. Olursa güzel tabi. Ben Doctor Strange’i hem çizgi roman olarak hem de film olarak çok severim. Ama 2020 baya zor.

2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni

Filmin bir kısmı 80’lerde geçecek dedikodusu vardı. Öyleyse Wong olabilir.

1 Beğeni

Çekimler tamamlandıktan sonra efektler de vakit alır muhtemen. Filmin 2021’de gösterime girme ihtimali yüksek gibi.

2020’de Black Widow ve The Eternals var. 2021 ve 2022’de üçer film gösterime giriyor sanırım. Shang-Chi ve Doctor Strange 2, 2021 olur gibi görünüyor. Black Panther 2 de yine o sene gösterime girer muhtemelen.

2022 için ise ilk aklıma gelenler; Guardians of the Galaxy 3, Ant-Man 3 ve Captain Marvel 2. Thor 4 ile ilgili haberler de vardı ama şimdilik dördüncü film gelecek mi bilmiyoruz. Avengers filmi hemen gelmez diye düşünüyorum. Spider-Man filmleri MCU takvimine ek olarak mı geliyor tam bilmiyorum.

1 Beğeni

Ek olarak geliyor. Sony belirliyor. İki senede bir istedikleri biliniyor. Bu bağlamda 2021 ya da 2022’de Spider-Man ile birlikte ilk kez dört film olabilir.

2 Beğeni

Ben 2020 kasımda gelebileceğini düşünüyorum hala.Cap marvel için de aynısı olmasa da yakın tarihlerde vizyona girmişti ama doktor için düşük ihtimal olsada var kasım 2020 tarihi.Cap marvel baharın sonu veya yaz ortalarında bitmişti çekimler yanlış hatırlamıyorsam ardından eylülde trailer gelmişti.Martta da gösterime girdi.
VFX sektörü de her yıl gelişiyor artık daha hızlı render alıyorlar efektleri daha hızlı işleyebiliyorlar belki olur bilmiyorum kasım 2020 :smiley: eğer 2020 olmaz ise 2021 yılında garanti çıkacak çıkabileceği tarihlerde şubat dönemi mayıs dönemi yaz dönemi temmuz ayının ilk haftası oda ve kasımın ilk haftası.
Hatta ben merak ediyordum cap marvel filmi bu kadar çekimleri sürdü vizyonuna 7-8 ay civarı vakit vardı ama bu süre git gide düşücek sanırım bir vakit gelir 5 ayda hazır olur bütün efektler belki

3 Beğeni

Filmin vizyon tarihi 7 Mayıs 2021 olarak açıklandı. Filmde Wanda da yer alacak.

4 Beğeni

Korku filmi tonlarında bir atmosfer olacağı söyleniyor. :thinking:

3 Beğeni

isim çok iyi olmuş ya .d

1 Beğeni

İsim müthiş, kadro müthiş. Scott Derrickson, öyle güveniyorum ki sana. En iyi solo MCU filmi olur saçma esprilerle bezinmezse.

1 Beğeni

Bu karakteri tanıyan var mı?

1 Beğeni

Bu filmde bol bol mistik karakter göreceğiz. En çok da bu yönüyle beni heyecanlandırıyor. Doctor Strange, Scarlet Witch ve Wong’un yanısıra Doctor Voodoo ve Clea’nın olacağına dair söylentiler vardı. Çok uçuk olacak ama Magik’i de bu filmle dahil ederlerse evrene herhalde zevkten dört köşe olurum.

1 Beğeni