Dertleşme Köşesi

Burada günlük hayatta canınızı sıkan şeyleri, gelecek korkularınızı, yaşadığınız üzücü olayları anlatabilirsiniz. Kısaca kafanızın içinde sizi rahatsız eden her şeyi fiziksel anlamda dışa vurabileceğiniz bir yer. İsterseniz diğer üyelerden tavsiye/fikir isteyebilirsiniz.

6 Beğeni

I’m out of mi fookin likes. That my friend right there, that’s a big problem.

Okul zor yeğen. Çok zor…

Yokuștan așağı panda gibi yuvarlanırken kafamı tașa vurdum, hafif yarıldı, bakalım no olacak.

1 Beğeni

Ow geçmiş olsun. En büyük korkum bu benim, böyle çok sık rüya görüyorum

1 Beğeni

Geçmiş olsun.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Benim de kafam yarılmıştı. 12 yıl sonra hala izi var…

1 Beğeni

Geçmiş olsun.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Biraz geç oldu kb

Karşına kim çıkarsa çıksın şunu unutma, önce kendine değer vereceksin. Sen kendini önemsersen, hayatını öyle ya da böyle yoluna koyarsın bir şekilde. Kendine saygı duymayacaksan da gönül işlerine temkinli yaklaşmanı tavsiye ederim.

En sonunda, hayatını paylaştığın kişi senin hayatını kolaylaştırmak yerine zorlaştırıyorsa, seni mutlu etmek yerine sudan sebeplerle üzüyorsa, güzel/kötü zamanlarında sabahlara kadar dertleşebileceğini düşünmüyorsan, kendini onun yanında güvensiz hissediyorsan hem kendine hem de karşındakine izin vermenin zamanı gelmiştir.

Zaman ve Hayat birbirine bağlı ve çok değerli iki kavram. 2’sini de boşa harcamayın lütfen. Dışarda çok güzel şeyler var, imkanınız varsa gezin, okuyun, insanlarla tanışın. Kendinizi değerli olduğunuza ikna edin. Ve, O’nu bulduğunuz zaman, karşılaştığınız her kötü kişi sadece birer anı olarak kalacak. Merak etmeyin, er ya da geç bulacaksınız. :cookies:

7 Beğeni

Sevgilini gözünde olması gerektiğinden fazla yüceltip bana kalırsa ilişkinin başında sınırları iyi belirleyememişsin. İlişkide pek eşitlikçi bir tutum yok. Üstteki arkadaşa katılarak kendine değer vermeyi, kendini sevmeyi öğrenmeni tavsiye ediyorum en başta ve özgüvenin zor olduğunun farkında olan biriyim. İlişkilerde her zaman doğrudan iletişim iyidir. Kız arkadaşınla açık açık bu problemleri dillendirerek konuşmanı öneririm.

6 Beğeni

Öncelikle bana oldukça farklı gelen kurallarınız var. Sarılmak ve ilişkiyi ergenleştirmek çok farklı bağlamlarda gibi bana kalırsa. Sevgiline sarılmak isteyip de sarılmamak daha da ilginç. Tuhaf bulmakla birlikte saygı duydum. Sadece sevgilim değil normal insan ilişkilerimde de beni yıpratan, söylediklerimi önemsemeyen insanlara karşı benim genelde tavrım net olur. Umarım karşılıklı daha ılımlı olur ve birbirinizi çok yıpratmazsınız.

7 Beğeni

Ergence olmayan hiçbir ilişkide ‘‘dur şimdi ergen olmayalım’’ diye kasıldığını görmedim. Garip geldi bayağı. İlişkinizde başarılar :hugs:

9 Beğeni

Saygı hak edilir. Karşı taraf saygını hak edecek davranışlarda bulunmayıp tam aksine saygısızlık yapıyorsa hak ettiği karşılığı vermen gerekiyor. Bu saygısızlık belli bir eşiği geçerse de sal. Ben de zamanında saldım kafam rahat şuan hatırlamıyorum bile.

6 Beğeni

Kardeşim sana bu videonun 2:14:52 ile 2:16:00 arasını izlemeni sonra da bu ilişkiyi bitirmeni tavsiye ediyorum. Hadi Allah’a emanet ol.

1 Beğeni

Canım kardeşim başlarım öyle güzelliğe :)) kendinizi bu kadar ezdirmeyin lütfen artık. İstediğin kadar çirkin ol, değerin veya kızın değeri güzelliğinden geliyorsa sıkıntı büyük zaten. Katlanılır mı böyle bir muameleye Allah aşkına. Bu kadar dipte görme kendini, prim verme.

5 Beğeni

Açıkça söyliyeyim kızın yurtdışına gitme durumu aşırı içimi rahatlattı. Başka türlü bitmezdi bu.

İkinci olarak “ilişkiyi ergenleştirme” olayını hiç anlayamadım. Bu senin fikrin mi? Sarılmak ile ergenliğin bağlantısı ne mesela?

Son olarak da sonraki ilişkilerinde işe yarayabilecek birçok noktayı, nelerden rahatsız olabildiğini, karşı taraftan beklentilerini anlamış görünüyorsun. Ancak sanırım bunu beyan etme kısmında komplekslerin (kilo, çirkinlik vs.) bunu engelliyor. İlişkilerde bir tarafın diğer tarafı hak etmediğini düşünmesi ilişkiyi baştan baltalayan bir olay. Bundan uzak durmaya çalış, gerekirse psikolojik destek alarak veya problem gördüğün hususların üstüne giderek.

Bir sonraki ilişkinde başarılar.

*Bu arada arabam falan var diyorsun mk kim takar kiloyu.

7 Beğeni

Influencer duyarı da hiç çekilmiyor. Bir önceki hikayesinde kadın cinayetlerini lanetliyor, hemen ardından dağ çiçek böcek ve lüks keyif paylaşıyor. Azıcık duruşunuz olsun, sahtesiniz bari herkese sahteliğinizi göstermeyin.

2 Beğeni