David Ayer's Suicide Squad

David Ayer’s Suicide Squad (Unofficial Title)

2016 yılında vizyona giren Suicide Squad filmi de BvS ve JL ile aynı kaderi yaşayıp Warner Bros. içindeki fitnecilerin gazabına uğrayarak reshoot yemişti. Reddit’te ilk erken gösterimi izleyen kullanıcılar, sinema versiyonuna göre çok daha iyi olduğunu (özellikle Ben Affleck’in Batman portresinin sinemadaki en iyi Batman olduğunu) aktarmışlardı.

20 Mayıs 2020’de Zack Snyder tarafından Vero üzerinde yayınlanan Man of Steel yorumlama yayınının ardından Zack Snyder’s Justice League’in 2021 yılında HBO Max’e geleceği resmi olarak duyuruldu. Bu bilgiler ışığında bile David Ayer’s Sucide Squad filmi hakkında bir bilgi bulunmuyordu. Geçtiğimiz günlerde Zoic Studios’un Zack Snyder’s Justice League filmi ile David Ayer’s Suicide Squad filmi üzerinde çalıştığı ise The Cultured Nerd tarafından doğrulandı.

Bunun peşine ise AT&T hesabı da David Ayer’ın tweetleri ve diğer kullanıcıların cut hakkındaki sorularına yeşil ışık yakan tweetler atmaya başladı.

İşte film ile ilgili bazı ekstra bilgiler:

Tıpkı bu bilgiler gibi cut ile ilgili diğer bilgileri de bu tartışma altından birbirimizle paylaşalım.

2 Beğeni

Zack Snyder’ınki özel bir durum olduğu için bir yorum yapmak istemem ama bu durum iyice filmi kötü çıkan ve kötü kritikler alan yönetmenlerin ağlama duvarına döndü. Madem filminin hepsini değiştirip en iddialı sahneleri attılar o zaman azıcık sanatçı sorumluluğu alıp ayrılacaksın. Hem ismin yazacak hem paran yatacak hem de yayınlanan filmden şikayet edeceksin. E o zaman sen ne yaptın yönetmen olarak diye sorarlar adama. Dua edelim de Batman & Robin’in falan director’s cut’ı çıkmasın.

6 Beğeni

Adama sorarlar madem sinemalarda ve galalarda izletilen senin filminin stüdyo baskısıyla içine edilmiş haliydi o zaman film çıkmadan önce kendinden emin şekilde çok büyük şey becermiş gibi rakip firmaya sallayacak cesareti nereden buldun ?

Neyse artık pek önemi yok. Bu cut çıkacak gibi duruyor. Jared Leto’nun direkt görünüşten kaybeden Joker’ini daha çok izlemekten çok, daha çok Batfleck sahneleri izleme ihtimalim olduğu için mutluyum. Suicide Squad’daki Batman sahneleri filmin tek iyi kısmıydı çünkü.

2 Beğeni

Bu film fragman fragman parça parça değişti, bir gün bu adam stüdyoya yolladı da %100 değişik bir film yollamadılar. Hem kendi filmini kırparlarken okay de hem de yayınlandıktan sonra beğenilmeyince şikayet et. Yazık, koskoca yönetmen lafta.

2 Beğeni
1 Beğeni

2016 muhabbetlerine geri dönmeyi hiç istemiyorum ama David Ayer’ın bile bizzat iyi bir film çektiğine dair bir inancı olduğuna inanmıyorum. Filmi beğenilmeyince ekstra sahneler vardı dedi, yayınladı daha da kötü çıktı. Kötü bir film çekti ve bitti, şimdi HBO Max üye çekecek bunlar da kendilerini aklamaya çalışıyor, win-win durumu var yani. David Ayer’ın yerinde olsam kendimi bu duruma sokmazdım bir yönetmen olarak.

3 Beğeni

Film kötüydü onu kurtarmak için falan filan diye düşünmesek de ZSJL için zemin hazırlayacak diye bu cut yayınlanıyor diye düşünsek daha doğru olur sanırım. Farklı bir bakış açısı sadece benimkisi.

1 Beğeni

Snyder Cut’a zemin hazırlama ihtimalini düşündüm ama concept art çalışmalarında gözüken Steppenwolf ve Parademon sahnelerini hiç çekmemişler sanırsam. Sadece concept art olarak kalmışlar.

1 Beğeni

1 Beğeni

jghfbdvcsxfdsv

1 Beğeni