Daily Bugle - Marvel Haberleri

images (7)

3 Beğeni

4 Beğeni

Vay be, bir gün bu haberi göreceğimizi bekliyordum ama bu baya hızlı oldu. Haberde rol/rollerinin solo projedense RDJ’nin Civil War ve Homecoming çapında olacağı söylenmiş. Acaba Dr. Strange 2 veya Secret Invasion tarzı bir yerlerde Cap’in alternatif kişilikleri olarak mı? Ya da belki Endgame’de o taşları devretme ve sonrasında yaşadıklarıyla alakalı da olabilir.

2 Beğeni

Bence buraya pek dokunmayacaklardır.

En olasılıklı bu olabilir. Hazır Multiverse’e girmişken bildiğimiz ana MCU kadrosunun alternatif ve bambaşka versiyonlarını gösterebilirler ileride.

1 Beğeni

Bir kaç gün önce mi ne Nomad haberi çıkmıştı bununla bağlantılı olabilir.

Niyeyse Iron Hearth dizisinde Tony’i göreceğimizi hissediyorum AI olarak falan.

1 Beğeni

Falcon, kenara çekil koçum.

@dean bence bu kadar da yalan haber galiba haber chares M. vermiş. artık ona da güvenim kalmadı Deadlin gibi büyük siteler neyse uygusuz olduğum da bugün sinirliyim.

Affleck Daredevil’i geri dönüyor diyebilir miyiz :writing_hand:
3 Beğeni

Haber bana da çok inandırıcı gelmedi açıkçası. Ama illa dönecekse role ben de Skrull olarak görmek isterim. Farklı bir yorumlama olur en azından.

1 Beğeni

Çok heyecanlandım cap haberine. Keşke secret empire falan da görsek.

1 Beğeni

Paralar yatmış

2 Beğeni

İnandık tamam kardeşim

4 Beğeni

Ya Haber dikkatlice okursanız adamlar kaynak belirtmiyor. İçer de aldığım bilgiye göre diyor. Böyle bir sürü haber yazabilirsiniz. Çoğu da doğru çıkmaz. Bir ayrıyeten Chris Evans geri dönmesi için sebebi Yok.

Deadline ile Charles Murphy aynı kalibrede değil. Charles’a güvenme ok. Ama konuştuğumuz bütün sinema haberler Deadline, Variety ve The Hollywood Reporter gibi yerlerden geliyor. Bunlar asıl haber kaynakları. Bunlara güvenmeye devam.

2 Beğeni

Her haberci böyle der genelde. Kaynak gösterse bile kaynağın kendisi de içeriden bilgi aldığı kişiyi ifşalamamak için aynı şeyi söyler.

Bence bu saatten sonra Spider-Man 3’te buna yol yapılacağına, 4. filmin de Spider-Verse üzerine olacağına inanmamak için hiçbir sebep yok.

Hatta acele edip 3. filme bile sıkıştırabilirler.

Bu arada Deadline en güvenilir haber sitelerinden biri. Onlardan çıkan bilgilerin olasılığı aşırı yüksektir.

1 Beğeni

Arkadaşlar Berna haklı normal de DEADLINE gibi siteler resmi olarak doğrulanmadan ve ya kaynak göstermeden haber yapmazlar böyle yaparak We Got This Coverd falan farklar kalmıyor.
Ek: twit yanlış anlamışım ama yine de dediği doğru haber başlığı cilitbate ha ben haber içeriğinde inanmıyorum.

Ponçik de senelerce Geekyapar sohbetlerinde bir kenarda oturduğu için bu konularda otorite tabii…

3 Beğeni

@Oktay Aşağıda verdiğim haber örnekleri daha önce bahsettiğim sitelerin “Exclusive” haberleri.

Görüldüğü üzere bütün bu haberler “in talks” sözü ile yapılıyor ve “sources tell” ve “insiders say” felan gibi ibareler yer alıyor.

Öncelikle “in talks” ne demek ona bakalım. Bir haber in talks diye duyurulduysa stüdyo oyuncuya ya da yönetmene rolü ya da filmi teklif etmiştir. Oyuncu veya yönetmende kabul etmiştir demektir. Alınacak para, filmin çekim takvimi gibi detayların halledildiği kısımdır bu. O yüzden “in talks”'u gördüğümüzde genelde yüzde 99 o iş olur. Bu süreç zarfında ise “non-disclosure agreement” devreye girer. Yani gizlilik anlaşması yapılır. Stüdyo resmi açıklamayı yapana kadar rolü oyuncu duyuramaz. Sorulsa bile yalanlar. Bu anlaşma gereği yalanlayanlara bakalım;

. Paul Rudd - Ant-Man
. Benedict Cumberbatch - Doctor Strange
. Brie Larson - Captain Marvel
. Tatiana Maslany - She-Hulk

Şimdi Exclusive olayına gelelim. Exclusive kelimesi haberin ilk o kişi tarafından duyurulmasıdır. Bu tabir önemlidir. Exclusive haberse diğer siteler haber yaparken o siteyi referans gösterir. Sahte haber yapan siteler kendi reklamlarını yapabilmek umuduysa Exclusive kelimesini kullanırlar ama bu üç sitedeki Exclusive haber ile yalan haberler yapan sitelerdeki Exclusive mantığı aynı değil. Kafadan attığı habere Exclusive ibaresi koyuyor bu yalan siteler.

Bunun dışında kaynağı ifşa edersen sana haberi duyuran kişinin hem kovulmasına sebep olursun hem de sonrasında haber alabileceğin kişiyi ortadan kaldırmış olursun. O yüzden bu sitelerin hiçbiri stüdyo tarafından resmi olarak duyurulmayan haberlerde kaynak kişiyi ve kişileri göstermez. Bindiği dalı kesmez. Gelelim yalan haberler yapan sitelere. Bu işin raconu bu olduğu için yalan haber yapan haber sitelerde benzer ifadeleri kullanıyor.

Hangi sitenin doğru haber hangi sitenin yalan haber yaptığını şöyle anlayabilirsin zaten. Bu üç site her zaman birbirinin haberlerini doğrular. Mesela dün haber Deadline’dan geldi hemen Variety doğruladı. Ana siteler dışında bir yerden haber gelirse de haber doğru ise doğrulanıyor zaten. Mesela Christian Bale’in Thor haberi. Haberi Collider yaptı. Collider Exclusive’di ama hemen bu 3 site doğruladı. Çünkü haber doğru. Biz niye We Got This Covered felan gibi sitelere yalan haber yapan diyoruz. Çünkü onlar bir şey ortaya attığı zaman Deadline, Variety, THR doğrulamıyor haberi. Çünkü haber yalan.

8 Beğeni

Berna Ece Gündüz kim bilmiyorum ama aşırı gereksiz yükselmiş.

Bir oyuncunun bir rol hakkında görüştüğü haberi atılıyorsa ve bu görüşme gerçekten gerçekleşiyorsa oyuncu eninde sonunda rolde bulunuyor. Hiç sekmedi bu.

Robert Pattinson’ın Batman olduğu ilk haberi düştüğünde ‘‘In talks to play Batman’’ olarak düşmüştü, Oscar Isaac’in Moon Knight oynama haberi de öyle düşmüştü. Bir sürü örnek var. Düşününce ‘‘In talks to play’’ demenin ‘‘Rolü oynayacak’’ demekten bir farkı yok.

2 Beğeni

Bruiser. Muhit’in ilk moderatörlerindendi Geeklord ile birlikte. Geekyapar yayınlarına da katılıyordu.

1 Beğeni