Daily Bugle - Marvel Haberleri

Evet. Sonradan yaratılan karakterlerde öyle.

2 Beğeni

Buradaki kapsam epey geniş. Spider-Man’le alakalı ne kadar karakter varsa Sony’de muhtemelen. Örneğin Spider-Woman’ın ismi dışında ne örümcek gücüyle ne de örümcek adam serisiyle alakası yok ama yine de Sony’de. Avengers yönü sebebiyle Quicksilver gibi iki stüdyoda da olabilen karakterlerdendi galiba.

“Appreciate the tiger they have by the tail”

Bunu türkçeleştirebilecek bir babayiğit var mı aramızda?

1 Beğeni

“have the tiger by the tail” yapması-idare etmesi çok zor bi iş -bir eylem demek bildiğim kadarıyla.

“I don’t think they appreciate the tiger they have by the tail.”

Kuyruğundan yakaladıkları kaplanı takdir ettiklerini düşünmüyorum

Türkçeleştirmesi belki şöyle olabilir : Hendek atlattıkları deveyi takdir ettiklerini düşünmüyorum.

Varsa çevirmen vs arkadaş bi yanıt versin, merak ettim ben de :slight_smile:

2 Beğeni
1 Beğeni

1. sezonu çıkalı tam tamına 2 sene oldu ve müthiş 3. sezonu ile beraber bana göre yapılmış en iyi süperkahraman dizisi. Genel olarak da yapılmış en iyi süperkahraman prodüksiyonlarından biri olduğunu düşünüyorum.
5 Beğeni

Çok güzel diziydi, bak duygulandım.

2 Beğeni

Marvelın devam etse keyifle izleyeceğim yegane dizisi. Disney+ işlerini dahil etmiyorum tabi

2 Beğeni

Böyle bir olayı da sebepsiz yere sonradan uydurmamışlardır herhalde. Mutlaka ilerde buna dair bir bağlantı görürüz.

1 Beğeni

İyice Harry Potter-J.K Howling ilişkisine döndü ha MCU. Her boku bu tür açıklamalarla öğreniyoz. Abi filmde göstermiyorsa zerre sallamam o olayı, benim için bir film ekranda bana gösterdiği kadardır. Kenarda köşede yaptıkları açıklamalar umurumda değil.

6 Beğeni

Evet de filmde görebiliriz. Thor ilk filmindeki sağ el gauntleti ragnarokta “sahte” diyerek değinmeleri bir incelikti mesela. Saliselik görüntüyü yok sayabilirlerdi. Yani belki daha onlarca yıl devam edecek evren için 7-8 filmlik bitmiş bir serile bir tutmak ayıp.

3 Beğeni

@Buggy derhal Kevin Feige’den özür dile.

5 Beğeni

Üstelik kendisini şiddetle kınıyorum

1 Beğeni

Abi allah aşkına hangi birini hangi filmde göreceksin ya ? Buna cidden kendiniz bile inandınız mı yahu. Mesela çıkıp dediler ki “Cap aslında Age of Ultron’da bile çekici kaldırabiliyordu, sadece Thor’u üzmek istemedi” yani şimdi bu bilgi bir daha nerde kullanılacak ? Cap mezarından kalkıp “Thor koçum bak kaldırabiliyodum çekici çokta şey etme yani” diyecek hali yok.

Ha birde “verdikleri film sayısının” ne alakası var olayla anlamadım. Sonuçta “filmden sonra götten bilgiler verme” olayı açısından Harry Potter evreni neyse MCU’da şuan o. Az kalır bir yanı yok.

Daha önce üstte dediğim gibi bana ekranda ne verdiyse onu tüketirim ben. Aynı şeyi Zack Synder’da yapıyordu yine kıl oluyordum. Ben bir common izleyici olarak film izlerken birde “official guidebook” denen şeyden gelen bilgileri takip etmeme gerek kalmamalı. Filmi eleştiren eleştirmen adam da filmi yine bu kitaba bakarak eleştirmeyecek. Filmi izleyip onu eleştirecek. Madem öyle, o zaman sinema girişinde salona girerken hepimizin eline bi “official guidebook” versinler, kucağımızda bu rehber eşliğinde izleyelim filmi.

Hayır bir kere iki kere olsa tamam der geçersin, ama kaç keredir aynı şey. Hergün yeni bir bilgi geldi resmen filmden sonraki 2 ay boyunca. Filmden öğrendigimizin daha fazlasını Twitter’da “MCU wiki” sayfasından öğrendim anasını satayım.

3 Beğeni

Sana kesinlikle katılıyorum sinema perdesinde ne verildiyse film o kadardır. O yüzden ben de umursamıyorum. Sadece şu olabilir, bu bilgiler daha sonra belki sinema evreninde verilebilir.

Onun dışında zaten cap çekici aldığında Thor “biliyordum” diyor. Yani zaten kaldırıyordu anlaşılıyor ama baska ima ile; “kaldırabileceğini layık olacağını biliyordum” demiş de olabilir ama çekici o amaçla getirseydi Cap’e “hadi kullan” derdi film içerisinde.

Üstelik daha sonra gayette bir an gelir bir şekilde açıklanabilir. Ama dediğin gibi sinemada görmedikçe yok hükmünde benim için de.

2 Beğeni

Tamam kardeşim sakin ol

2 Beğeni

Filmlerde doğru düzgün anlatılamayan şeylerin sonradan yapılan açıklamalarla kapatılmaya çalışılması benim de sevmediğim bir olay. Filmde ne izlediysek o. Dediğine katılıyorum o yönden. Ama bu tam olarak o tarz bir durum değil sanki. Yanı Disney böyle görsel ansiklopedi tarzı şeyler hep çıkarıyor. Amaç merchandise satmak neticede. Yoksa Shuri’nin Extremis araştırmış olması hangi filmdeki hangi boşluğu dolduruyor ki sanki?

2 Beğeni

Extremis konsepti filmlere berbat şekilde uyarlandı maalesef. Çizgi romandaki hali çok çok iyi.

1 Beğeni

Shuri ile ilgili çok fazla detay bilgi vermeye başladılar. Acaba BP2’de tamamen onu öne sürüp başrol mü yapacaklar?

1 Beğeni

Amaç o degilde Shuri çok zeki, herseyi yapabiliyor gibi bir imaj vermeye çalışıyorlar gibi

1 Beğeni