Cursed Platform

Katherine Langford yani sıra: Devon Terrell, Gustaf Skarsgård, Peter Mullan, Lily Newmark, Shalom Brune-Franklin Daniel Sharman, Sebastian Armesto, Emily Coates, Catherine Walker ve Billy Jenkins de oynayacak.

İMDB bakarsak dizi 31 temmuz da başlayacak.

Frank Millar’ın harika bir eseridir, okumayan varsa mutlaka tavsiye ederim. Sıradan Arthur/Merlin efsaneleri gibi değil hiç.

Proje ilk duyurulduğundan beri baya heyecanlanmıştım çok sevdiğim bir eser olduğundan fakat lokasyon Netflix olunca beklentiyi minimum tutmak en iyisi. Umarım güzelim eserin içine etmezler.

Bayadır takip ediyorum ne zaman gelecek diye ama bir türlü gelemedi ya. En son taa aylar önce çekimlerin bittiği duyurulmuştu fakat halen daha duyuru bile yapmadılar. Uzun bir süre geçtiğini göz önüne alırsak 31 Temmuz tarihi doğru olabilir.

Edit : yaz mevsiminin başlarında çıkacağı doğrulandı. 31 Temmuz tarihi doğrudur büyük ihtimal.

2 Beğeni

Dizin çekimleri Kasım da bitmişti. netflix Bir iş genellikle çekimleri bittikten 7-8 ay sonra yayınlıyorlar. Temmuz da gelmesi mantıklı o yüzden.

Netflix’in bana kalırsa böyle bir diziye ihtiyacı var. Hikayeyi güzel anlatıp Shadowhunters’ın kaderini paylaşmaması dileğiyle…

1 Beğeni

Bunun yapım kalitesi The Witcher’dan çok da farklı olmayacak gibi duruyor sanki. Beklentimi düşük tutayım en iyisi.

2 Beğeni

çirkin bi izlenim verdi bana, beş para etmez gibi

1 Beğeni

Evet, efektler biraz cila yemiş gibi ve hakkını yememek lazım daha bi eli yüzü düzgün duruyor. Ama fragmanı izlerken çok rahatsız oldum; rahatsız edici en büyük şey çekimlerin tutarsızlığıydı. Kontrol etmek için hemen IMDb’den kontrol ettim ve tahmin ettiğim gibi çıktı;

1. Zetna Fuentes: Birinci ve ikinci
  2. Daniel Nettheim: Üçüncü, dördüncü ve beşinci
  3. Jon East: Altıncı, Yedinci ve sekizinci
  4. Sarah O’Gorman: Dokuzuncu ve onuncu

bölümleri yönetmişler. Fragmandan anladığım kadarıyle bölümler arasındaki yönetmenlik tercihleri birkaç tercih anlamında değişmiş. Başktaki beş altı sahne muhtemelen dizinin ilk iki bölümünden, onların ışığı, kadrajı ve efektleri gayet güzel. Daha sonra CGI oku ile beraber kadrajda ve ışıkta farklılaşmalar başlıyor zaten. Pan yapan kamera bile bi acayip pan yapmış bana kalırsa. O sahneyi tek plan çekmiş de olabilirler, çünkü ışık hep bir garip duruyor pan yapan sahnenin devamında. Sonra da garip garip bi alttan çekim açısı var “anama söz verdim” dediği yerde, aynı açı sudan çıkınca da devam ediyor. Kardeşim o sudan çıkışı geniş plan ile slow-mo ver de doyalım be, yok ama vermemiş.

Yönetmenlerin hepsinin ortak anlaştığı şey sanırım tepe kamerası olmuş. Simetrik zeminlerde tepe kamerasını kullanmışlar fırsat buldukça galiba. Büyük bir iddiam yok ama ilk iki bölüm ile son iki bölüm harici ortalama bir görsellikte iş izleyeceğiz galiba. Umarım fazla üstten sallamamışımdır.

1 Beğeni

Fragmanı çok beğendim

1 Beğeni

@Oktay diziyi izledin mi? Nasıl bişi? Vakit kaybı gibi duruyordu

1 Beğeni

Daha çıkmadı. 4 gün var. İyi duruyo gibi ya yoklukta izlenir. Şu üstteki videoya bakınca baya prodüksiyonlu birşeye benziyor.

3 Beğeni