Coruscant - Star Wars Platformu

Rey’in Kenobi’nin soyundan gelmesini hem gerçekten aşırı saçma olmasından (ki bence Palpatine’in torunu olması da o kadar saçma) hem de teori okuyan biri olmadığımdan hiç düşünmemiştim. Daha doğrusu eğer böyle olsa nasıl olurdu filmler diye kafa patlatmamıştım. Şimdi düşünüyorum da, Clone Wars’ta Obi Wan-Duchess Satine hikayesi vardı. Hatta sohbet arasında geçmişteki kaçamaklarından söz ediliyordu. Palpatine’in torunu olacağına Obi-Wan ile Satine’in torunu olsaydı ve Mandalorianlara bağlansaydı hikaye. Savaşa büyük büyük ordularıyla Mandalorianlar katılsaydı. Çok daha güzel olurdu. Off şuan kafamda dehşet uzay ve kara savaşları canlanıyor. Hatta ben film çeksem Mon Calamari ırkını da eklerdim. Geçenlerde Star Wars Legacy çizgiromanlarını okurken oradan ilham aldım. Mon Calamari ırkının rebelliona bağlılığını kullanarak bir deniz savaşı yapılsaydı. Clone Wars’ta Kit Fisto’nun deniz altında savaştığı bölüm de aklıma geldi bir yandan. Bana verselerdi şu filmleri öyle bir görsel şölen izletirdim ki off off.

Yav koskoca galakside herkes birbirinin torunu, kızı, halası bilmem nesi çıkması kadar tırt bir şey yok. Önceki filmlerde bi kere baba oğul olayı yaptılar trajik bir hikaye ile o kadar. Ondan sonra niye birileri illa bildiğimiz karakterlerin bir şeysi çıkmak zorunda. Çok saçma ya. Rey ister Luka’a ister Obi-Wan’a ister Palpatine’e bağlansın her türlü kötü, ucuz, saçma bir fikir. Şu soy sop olaylarına girmeyen, herhangi birisine bağlanmayan karakterler olmalıydı. Skywalker hikayesi RotJ’da bitti zaten, ne diye uğraşırsın oralarla. Tamam Luke olsun Leia olsun da olay Skywalkerlıktan, Palpatinelikten çıksın. Galaksideyiz yav galaksi, iki-üç soy üzerinden dönüyor her şey.

Çok kötüydü her şey. Sinema kanadında Star Wars’un toparlanabileceğini düşünmüyorum artık.

4 Beğeni

Kesinlikle. Benim yukarıda yazdıklarım zaten fantazilerimdi :popcorns: Parodi yazdım yani. Tıpkı Sequellar gibi. Bu filmlerdeki hiçbir şeyi sevmiyorum. Bir kere üçlemenin başlangıcı falso. Biz Ep.6’da zafer kazanmışız adamlar diyor ki First Order Reigns. Ben filmleri non-Canon sayıyorum kafamda. Uzun süre Rey’in sarı ışın kılıçlı maceralarını da göstermeyecekleri için böylesi daha iyi, legends eserler tüketiyorum. 10 20 yıl sonra eğer bu üçlemenin ilerisinde bir şey anlatırlarsa o zamana yumuşamış olurum belki.

2 Beğeni

Bir High Republic çizgiromanının kapağı ve ilk 4 sayfası yayımlanmış. Aşağıdaki linkten okunabiliyor.

3 Beğeni
1 Beğeni

.

2 Beğeni

Nasıl yapacaklar bunu yav.

1 Beğeni

Bir çizgi romanda ya da animasyonda “Mace Windu düşüşten sağ kurtuldu” derlerse hiç şaşırmam. Bir o kaldı çünkü geri dönmeyen.

Bilenler bilir Mace Windu dışında Star Wars’da düşüp de ölü kalan hiçbir karakter yok.

2 Beğeni
1 Beğeni

Adamım yaaa.

Bize böyle adamlar lazım. Salak saçma filmlerindeki salak saçma karakterleri ile ilgili salak saçma röportajlarda, karakterin çok derinliği varmış gibi çıkarımlar kasan tipler değil.

“-” Ne oynadınız?
“+” Elime verdiler parlak sopayı bende havalı havalı salladım.

ALFA

2 Beğeni