Çok Gecikmiş Bir MCU Spider-Man'i Yorumu: Sony-Disney Kavgası BELKİ Spider-Man İçin Faydalı Olabilir

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/cok-gecikmis-bir-mcu-spider-mani-yorumu-sony-disney-kavgasi-belki-spider-man-icin-faydali-olabilir/

Eğer mağarada yaşıyor ve konudan bir haberseniz MÜJDE!! Sitede Gürkan Göksu arkadaşımızın yazdığı cillop gibi bir yazı var, buyurun onu okuyun önce. Sonra “ben anlamadım, sen ne geveliyon ayı?” demek yok! Yazının linki: http://sonkule.com/spider-man-mcudan-ayriliyor-mu/ 2016 yılında çıkan Civil War ile MCU’muzun nur topu gibi bir Spider-Man’i oldu. Ardından kendisini 2017’de solo filmi Homecoming, 2018’de İnfinty…

4 Beğeni

Bende bardağın dolu tarafından bakan biri olarak bu işin faydalı kısımlarının da olacağını düşünüyorum

1 Beğeni

Her ne kadar MCU eksenin de çıkan 2 film de beğenmiş olsamda yazıya katılmam elde değil.

1 Beğeni

Yazar yönetmen grubunun komple değişmesi gerek(olmayacağını biliyorum) İlk filmin villain’ının Iron Man odaklı olması tamam da sonraki film yine aynı kafadan gitmeleri vizyonlarının çapını gösteriyor. Şimdi belki Iron Man’in yüzünden kötü olan birini kullanamayacak olmaları sayesinde Norman Osborn’u veya Doc Ock’u kullanmayı düşünürler mi bilemem. Öyle olursa ayrılmış olması aşırı iyi olur zaten.

2 Beğeni

Tom Holland ile devam ettikleri sürece garip gurup bir şey olacak benim için. Farklı evrenlerde yaşayan ve suratı birebir aynı olan 2 Spider-Man. Sony illa bir şey yapacaksa, yetişkin çoktan SM olmuş bir Peter Parker ile devam etmesini isterdim.

5 Beğeni

Tam da Iron Man’e düşmanlık edecek tipler valla oradan da ne güzel bağlanırdı. Bu karakterlerinde (mysterio ve vulture) bu şekilde evrene katılması çok iyiydi hele ki mysterio.

2 Beğeni

Iron Man’in ölümünden sonra Stark endüstri’nin yerine Oscorp’un önplana çıktığı bir hikaye olabilirdi. Ama devamlı birirlerinin Tony’ye sinirlenip kötü olması çok saçma. Hayır gerek yok buna. Çok net eminim 3. filmde Kraven’ın avlandığı yere fabrika diken Stark yüzünden sinirlenen Kraven’ı falan izlerdik.

Ben Mysterio’yu beğenmedim bu arada. Mysterio’da altyapı olmadan Tony’le bağlantılı olan backstory’sini 2 dk’da anlattıkları için çok tırt durmuştu.

2 Beğeni

Iron Man de peygamber gibi adammış, ileride geri dönerse Mesih Adam diye gezsin ortalıkta :slight_smile:

2 Beğeni

bahsettiğim bu kesinlikle, ama oscorbun stark dan nefret etmesine gerek yok sadece avengers kulesini alsa yeterli olur kendisi için

belki :):grinning:

ama artık " we are venom" izleriz filmde venom spidey’e “ben eziğim sen değilsin” deyip düşmanlık eder artık

Takıldığın nokta bu mu, Mysterio, ilizyon yapan bir karakter ve filme aktarmak gerçekten çok zor olurdu (küplerden ilizyon yapmak.)
Ama bu ilizyon olayını civilwarda gösterilen barf teknolojisine bağlamaları ve bunu eidith ile birleştirmesi çok mantıklıydı sanki mysterio için yol yapılmış bunca zaman.

4 Beğeni

Takıldığım bir kaç yer daha var. Aksiyon açısından çok iyidi zaten. Bossfight’ta onu da hiç ettiler o ayrı mesele.

Mantıklı ama işleyiş kötü. Barf teknolojisiyle ilgili çalışmasını bile göstermediler. Dediğim gibi ekibini tanıtma aşamasında 2 dk gösterip geçtiler. Karakterin amacı, derinliği falan yoktu. Asıl rahatsız eden nokta Origin’ini değiştirip yerine bomboş bir karakter koymaları.

3 Beğeni

Ben hala bassınlar orijin i taraftarıyım. :grin: For Uncle Ben!!

1 Beğeni

The Incredible Hulk’taki introda origini gösterme olayı en temizi olur. Çok güzel bir yöntemdi o. Sonra direkt Spider-Man kostümüyla bir gargoyle’ın tepesinde görürüz suç mahalina süzülürken vs.

1 Beğeni

Ben bu olayın MCU için de iyi olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu benim MCU seyir zevkim için. Filmlerin kötü olduğundan falan da değil filmler iyiydi bence. Ama MCU çok net Spidey’i Iron Man gibi evrenin merkezine koyacaktı. Hiç istemiyordum öyle bir şey olmasını. Spider-Man evren merkezinde olacak bir karakter değil. O yüzden doğruya doğru sevinmiştim bu haber gelince.

2 Beğeni

Benim en çok coştuğum şeylerden biriydi. :confused:

2 Beğeni