Castlevania

What is a man ? A miserable little pile of secrets.

Başlığın açılışını Symphony of the Night’ın o meşhur repliğiyle yaptım ama yanlış anlaşılmasın animasyon serisidir, oyunlardır her türlü Castlevania muhabbetini burada çevirebiliriz. Serinin yeni sezonunu birlikte bekleyip gelişmeleri burada paylaşalım, Konami’den yakınalım, atış serbest. Ha unutmadan, spoiler mevzusuna dikkat edelim şimdiden. .d Eğer anlaştıysak kutsal suyunuzu hazır edin, eternal night yaklaşıyor…

3 Beğeni

Zor olduğunu duyduğum ve hiçbir zaman çok ilgimi çekmeyen bir seri bu marka.

2010’larda çıkan iki aksiyon/macera oyunu ilgimi çekti sadece. Bir de anime serisinin meşhur bir gifi var aksiyon sahnesinden, kadın karakter suyu çok keskin bir jilet gibi kullanıyor vs.

8bit ve 16bit dönemi oyunları baya zordur, saf platform oyunları olduğu için bilek yeteneği ister, ben retro oyuncuyum diyen adam bile zorlanır. :smile: Seri Playstation döneminde metroid tarzı oynanışa geçtikten sonrasında ise o kadar abartı bir zorluğu kalmıyor ki gerçek anlamda lore anlatma meselesi bu dönemden sonra başlıyor. Eğer imkanın yoksa malum yollardan güzel bir emulatorle Playstation dönemi sonrası oyunları oynamanı tavsiye ederim.:cool:

3 Beğeni

Zorluğu platform öğelerinden mi geliyor ki? Ben hep eski oyunların acımasızlığının üstüne, bir de yapımcıların ekstra sadistliği var diye düşünmüştüm.

2 Beğeni

Uuuvvv, ilk oyunun son boss run’ında bir medusa head odası vardır, görsen aklın şaşırır… Ha tabi bu zorluk sadece platform ögelerinden gelmiyor, o dönemin oyunlarının muzdarip olduğu sürekli spawn olan düşmanlar, duvarların içine gizlenmiş can tamamlayıcı itemler, düşmana dokunduğunda kullandığın karakterin geri sekmesi vb. birçok öge bulunur.

1 Beğeni

Bunlardan bahsediyorum. Evet, platform kısmı da sağlamdır eminim ama bu ‘‘hilekar’’ öğeler nanay yapıyor eski oyunları zaten. Amaç hiçbir zaman sona ulaştırmamak. Ahahahah

2 Beğeni

İlkini oyna bence seversin diye de düşünüyorum güzel oyundur ama ikinci oyun baya kötü hiç keyif almamıştım oynarken.

Konami Castlevania trenini yönetmeni elinden kaçırınca kaybetti. Yönetmen abimiz biri küçük biri büyük olmak üzere iki yeni oyun yaptı Bloodstained ismi altında ikinci çıkan görece daha büyük bütçeli oyunu oynamadım fakat ilk oyun çok güzeldi.
Seri ruhani olarak burada devam etsin ben buna Konaminin karışmaya başlayıp yeni Castlevania’lar yapmaya çalışmasından daha çok sevinirim. Ellerini yüzlerine bulaştırırlar ki bulaştıracaklarını düşündüğüm için franchise’ın oyun olarak devam etmesini istemiyorum

3 Beğeni

İzlemeyen kalmasın şuanki en kaliteli animasyon dizisi. Benim için ilk sırada hep Rick and Morty vardı fakat Castlevania 2.sezonuyla birlikte kaptı liderliği.

2.sezonun final bölümü…

5 Beğeni

cidden su gibi akıyor dizi, havası çok hoş

3 Beğeni

S3 çıktı mı, çıkacak mı, ne zaman?

1 Beğeni

2020 de. Bu sefer 10 bölüm olacak.

2 Beğeni

Güzel

1 Beğeni

Hacı hemen kaçacam ama en son oyunu bile 6 yaşında olan 33 senelik oyun serisinin ne spoilerı yav?

Ben dayak yemeden rushlıyorum. bye

1 Beğeni

2 Beğeni
4 Beğeni

Bu kanal ne kadar güzel işler yapıyor ya

3 Beğeni

3 Beğeni

Nası lan 3 gün sonramı yani ? mükemmel.

2 Beğeni
3 Beğeni

Yanlış alarm… :feelsbadman:

3 Beğeni