Castle Rock (Hulu)

Stephen King’in neredeyse her hikayesinde ortak payda olan Maine’i ele alan, genel çevresine verilen Castle Rock’dan adını alıp her sezon farklı hikayeler anlatmaya odaklanmış bir antoloji serisi Castle Rock. Prodüktörlüğünü ise JJ Abrams üstleniyor.

Her sezon King’in hikayelerinden birer parça bulunduruyor. Ama özünde kendi orijinal hikayesinden oluşup “uyarlama” mantığını aşan bir dizi yani. Çok konuşulmadığını düşündüğüm için ve ilk sezonun gerçekten daha fazla izleyeni/tartışanı olmasını istediğim için açtım konuyu. Konuyu gören ve boşta olan herhangi birisine şiddetle önerimdir bu dizi.

3 Beğeni

İlgilenen için ilk sezon için yayınlanan tanıtım fragmanları;

3 Beğeni

2.Sezon

Misery hikayesine ön ayak olacak sezonda, psikopat hemşire Annie rolü Lizzie Caplan’da

Stand by Me’de Keifer Sutherland tarafından oynanan kabadayıyı Garrett Hedlund (Inside Llewyn Davis, Triple Frontier) yerine Paul Sparks (Boardwalk Empire) canlandıracakmış…

3 Beğeni
5 Beğeni

Bu dizinin bu kadar underrated kalmasına üzülüyorum açıkçası.

3 Beğeni

Hulu prodüksiyonları güzel oluyor.

1 Beğeni
4 Beğeni

ben bu diziye başlamak istiyorum da korkuyorum.

Başlamanı öneririm kesinlikle, underrated bir yapım Castle Rock. Yalnız Stephen King lore’una biraz hakim olmak lazım. İlk sezon güzel teori kastırmışlardı. 2. sezonda da yaptığı castlerle elini epey güçlendirdi.

Harbi korkuyom ama sorun orada… :smiley:

Öyle çok korkutmuyor ama sağlam geriyor yer yer özellikle.

ya ben fragmanı izledim de bi şey sorcam, bu sezon ilk sezonun dışında apayrı bi hikaye mi anlatacak ? yani ilk sezon biraz cliffhangerlı bitmişti sanki, bizim skarsgardın muhabbetini falan bu sezon görmeyecek miyiz ? aynı karakterler gözükmeyecek mi, anlamadım tam

Apayrı hikaye.

1 Beğeni

Sissy Spacek’ten sonra bu sezonda Tim Robbins getirilmiş. Umarım onunda coşturduğu bir sezon olur. Sissy çünkü herkesi performansı ile yere sermişti.

2 Beğeni

İlk sezon güzel başlayıp sonlara doğru pek bi baymıştı umarım bu sezon daha güzel olur.

1 Beğeni